Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az agynak állítolag van egy...

Az agynak állítolag van egy természetes védekező mechanizmusa amikor fals hireket kap akkor védekezik.Nekem akkor is bekapcsol amikor Jézus csoda tevéseit olvasom vagy látom.Nektek is van ehez hasonlo Jézussal és a bibliával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 14:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/213 krwkco ***** válasza:

"Ha jól értettem amit írtál szerinted Isten nem akarja az emberek szenvedését."

Én ezt nem írtam és nem így gondolom. Csak annyit írtam, hogy Isten szereti az embert és jót akar neki. A kettő nem ugyanaz.

Megvilágítanám az analógiával: A szülők tevőlegesen résztvesznek abban, hogy a gyermekük szenvedjen. Elviszik őt a kórházba, pedig tudják, hogy ott szenvedés vár rá. Annak ellenére, hogy szeretik és jót akarnak neki. A szenvedés okozása és a szeretet nincs ellentmondásban sem a szülők, sem Isten esetében.

Csak a gyermek és az ember ezt nem tudja átlátni, nem látja az okokat. Ezért a legjobban teszi, ha nem is keresi őket, csak hisz abban, hogy Isten szereti őt.

Ez az az analógia, ami magyarázatot ad a szenvedés és a szeretet+mindenhatóság látszólagos ellentmondására.

Szerintem. :-(

2022. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/213 krwkco ***** válasza:

Van egy -a mondatok sorrendisége miatt- félreérthető rész a hozzászólásom elején:

1. Isten nem akarja az emberek szenvedését

2. Isten szereti az embert és jót akar neki.

Úgy értettem, hogy a fenti kettő nem ugyanaz.

2022. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/213 krwkco ***** válasza:

Csak, hogy egyértelmű legyen:

Szerintem Isten akarja az emberek szenvedését. De ennek ellenére jóságos és a szeretete határtalanul nagy.

Csak mi nem érthejük, hogy ez a kettő hogyan teljesülhet egyszerre. Kivéve, hogy ha elgondolkodunk a gyermek, a szülő és a kórház analógiáján.

2022. aug. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/213 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdésnél pont ugyan ez a kórházas hasonlat merült fel.



Na mindegy.

Én itt hirtelen kb két lehetőséget láttok.

-Isten akarja hogy szenvedjünk. Ebben az esetben ez nem nevezhető szeretetnek. Maximum ha a szeretett valami nagyon torz elképzelését nézzük.

-Isten tanítani akar valamit a szenvedésünkkel. Ebben az esetben azonban nem a szenvedésünket akarja hanem hogy tanuljunk. Ekkor elérhetné ugyan azt a szenvedésünk nélkül is.


Bárhogy is nézem a szenvedés, szeretet, mindenhatóság nem fér össze.

2022. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/213 krwkco ***** válasza:

A kórházas analógia Neked semmit nem mond:


"-Isten akarja hogy szenvedjünk. Ebben az esetben ez nem nevezhető szeretetnek. Maximum ha a szeretett valami nagyon torz elképzelését nézzük."

Nem igaz. A szülők továbbra is szeretik a gyermeküket.


"-Isten tanítani akar valamit a szenvedésünkkel. Ebben az esetben azonban nem a szenvedésünket akarja hanem hogy tanuljunk. Ekkor elérhetné ugyan azt a szenvedésünk nélkül is."

Nem igaz. A szülők nem akarnak a gyermeküknek semmit tanítani a kórházbavitellel.

2022. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/213 anonim ***** válasza:
100%

A szülő esetén a gyerek szenvedése egy szükséges rossz.

Isten esetén nem beszélhetünk szülséges rosszról mivel mindenható.


Ha a fájdalom csak egy eszköz valamihez akkor az szintén értelmetlen mert megtudná oldani szenvedés nélkül is mivel mindenható.


Ha van fájdalom Isten mindenhatósága miatt az csak akkor lehet ha ő konkrétan a fájdalmat akarja. Nem azért mert nem lehet elkerülni (mindenhatósága miatt nincs olyan hogy elkerülhetetlen) és nem azért mert célja van vele (mert a mindenhatósága miatt elérhetné ugyan azt a célt másképpen is).

2022. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/213 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#krwkco


Most én is beleszólok ha úgy tetszik 2. vagy 3. galambként, de szerintem is igaza van az anonim válaszolónak/ válaszolóknak. Szerintem ez a “tanítani akar de mi gyermeki szintünkkel nem tudjuk felfogni/ megérteni a szándékait” eléggé izzadságszagú (félre)magyarázásnak tűnik. A kórházas példával élve egy emberi szülő azért viszi a kórházba a gyermekét mert ez a legjobb amit tehet érte. Igen, szenvedni fog a gyermek, de ha nem viszi akkor méginkább szenvedni fog, akár meghal. Nincs mindenható varázsereje ,hogy kikerülhesse a kórházzal járó szenvedést. De Istennek elvileg van. Ahogy az elhangzott már Istent nem kötik semmilyen korlátok, kompromisszumok, minden pontosan úgy történik ahogy ő akarja. Ha nem így lenne akkor nem lenne mindenható-mindentudó vagy az csak nem érdekli/ nem foglalkozik vele. Ezek alapján nem mondhatjuk ,hogy jóságos. Rendben, azt nem mondom ,hogy egyenesen gonosz, de ha szenvedéssel tele működteti a világot annak ellenére ,hogy az számára kikerülhető akkor nem jóságos, szerető isten.

Elnézve a rengeteg gyomorforgató szörnyűséget nem tudom azok fényében milyen kontextusban lehet jóságos, szerető istenről beszélni. Azt meg szintén nem tudom miért ne érthetnénk meg az akaratát? Akkor miben nyilvánul meg a “saját képére teremtette” szöveg? Mert fizikai testre nem vonatkozik, de az “Isten útjai kifürkészhetetlenek” válaszok meg a szellemi képmásságot is kissé megkérdőjelezik.

2022. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/213 anonim ***** válasza:
58%

Én is pontosan ezeket próbáltam magyarázni idáig.

Sajnos neked van 2 alapfeltevésed:

1: Isten jóságos,

2: Ezt nem lehet megkérdőjelezni.

Erre építesz fel mindent, és ezért jutsz tévútra.

Viszont nem tudom, hogy ezeket mire építed?

Melyiknek mi az alapja?

2022. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/213 krwkco ***** válasza:
0%

#76

"A szülő esetén a gyerek szenvedése egy szükséges rossz. Isten esetén nem beszélhetünk szülséges rosszról mivel mindenható."

Az analógiában a szülő is "mindenható" a gyermeket illetően. Ő is meg tudná szüntetni a szenvedését, azzal, hogy a gyermeket elviszi a kórházból, de nem teszi.

Isten is meg tudná szüntetni a világ szenvedését. Viszont tudjuk, hogy nem teszi. Nem tudjuk, hogy miért. Nem is tudhatjuk. Csak abban bízhatunk, hogy Isten jóságos.

A szenvedés megszüntetésének sokféle módja lehet. (Biztosan Ti is ki tudnátok találni egy párat.) Isten bármelyikkel élhetne. De egyiket sem választja. A szenvedéssel együtt járó emberi életet is jobbnak gondolja (mindig a legjobbat akarja), mint bármi mást. Ő tudja, hogy miért.

2022. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/213 anonim ***** válasza:
100%

" Ő is meg tudná szüntetni a szenvedését, azzal, hogy a gyermeket elviszi a kórházból"

DE AZZAL NEM GYÓGYÍTANÁ MEG!

Ha a szülő KÉPES LENNE meggyógyítani a gyerekét, ráadásul szenvedés nélkül - akkor a legnagyobb szemétség lenne tőle, ha ENNEK ELLENÉRE mégis kórházba vinné, szenvedni!


Isten KÉPES rendbe rakni az egész világot.

A múltban is képes lett volna, és most is képes. Egyetlen másodperc alatt, szenvedés nélkül.

Még ÚGY IS képes lenne, hogy a mostani bűnösök ne pusztuljanak el.

Sőt: arra is képes lett volna, hogy ne engedje elromolni.

TEHÁT AKKOR MIRE VÁR?

2022. aug. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!