Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az agynak állítolag van egy...

Az agynak állítolag van egy természetes védekező mechanizmusa amikor fals hireket kap akkor védekezik.Nekem akkor is bekapcsol amikor Jézus csoda tevéseit olvasom vagy látom.Nektek is van ehez hasonlo Jézussal és a bibliával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 14:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/213 krwkco ***** válasza:

#59

"A másik pedig az, hogy legalább lehetőségként elfogadod azt, hogy megváltozhat a véleményed."

Már számtalanszor megváltoztattam a véleményemet és beláttam, hogy tévedtem. Ha valaki érvekkel megindokolta az ellentétes igazságot.

De Te a "végtelen" és "szupravezetés" téves érvelésével és a "nézz utána" fölényeskedéssel messze vagy ettől. A 60-asban nagyrészt leírtam, hogy miért. (Mielőtt olvastam volna az 59-esedet.)

2022. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/213 anonim ***** válasza:

Nos, én se fejtettem ki mindent teljesen, mivel már sokszor leírtam.

Istennél természetesen nem csak végtelenségről, hanem tökéletességről is beszélünk, ezen kívül időtlenségről: vagyis folyamatosan tisztában van minden létező cselekménnyel - a teljes múltat és jövőt is ismeri és átlátja, uralja.

A végtelen jóság és igazságosság is egyértelmű tulajdonsága.

Idáig rendben van?


Szerintem már leírtad, de kérlek, írd le még egyszer, hogy pontosan mit jelent, miben nyilvánul meg az ő mindenhatósága, és mik a céljai?

2022. aug. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/213 krwkco ***** válasza:

"Ebben még az is benne van, hogy az isten - abban a formában, ahogy elképzelted - esetleg nem létezik."

Soha nem állítottam, hogy Isten a való világban is létezik. Isten a hitben jött létre. Amit tudunk róla, ebből a körből tudjuk.

Számomra ez egy logikai kérdés. Mint az, hogy "egy osztályban van 16 fiú és 16 lány ..." Teljesen közömbös dolog az, hogy létezik-e ilyen osztály.

2022. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/213 krwkco ***** válasza:

#62

bla bla bla, amit itt elkezdtél. Engem csak a 26-os hozzászólásban felvetett és megválaszolt kérdés érdekel. Csak ezzel kapcsolatban írtam, másról nem.

"mik a céljai?" Még annyit sem tudtál felfogmi, abból amit írtam, hogy a 26-os hozzászólásom lényege, hogy hozzá képest gyermeki elménkkel nem tudhatjuk, nem láthatjuk át Isten céljait?


És megint feladatokat akarsz adni nekem, mint tanár a diáknak. Erről le kellene szoknod. Semmi alapod nincs rá. :-(

2022. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/213 anonim ***** válasza:

Az ehhez kapcsolódó írásod a #16-ban volt, és a #17-es mutatott rá, hogy miért nem stimmel, amit írtál.

Én is erről beszéltem itt, hogy az isten végtelensége nem teszi lehetővé azt, amit írtál.

Ezt tudnánk tisztázni, ha hajlandó lennél normálisan válaszolni (kivéve a célokat, ott elfogadom, amit írtál. Ezzel csak az a baj, hogy a kereszténység nem ezt mondja, de ez később is tisztázható).

Sajnos, ha meg akarjuk érteni egymást, akkor beszélgetni kell.

Ha te úgy érzed, hogy egy ilyen egyszerű kérdéssel, amire csak bólintani kellett volna, "feladatot" adok... hát...

2022. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/213 krwkco ***** válasza:

"Az ehhez kapcsolódó írásod a #16-ban volt, és a #17-es mutatott rá, hogy miért nem stimmel, amit írtál."

17-es azt kifogásolta, hogy ha Isten mindenható, akkor miért nem szünteti meg egy csettintéssel a szenvedést.

A 18-asban megírtam, hogy erre is ugyanaz a magyarázat: nem láthatjuk át Isten szándékait. Nem tudhatjuk meg, hogy miért nem csettint. Csak abban lehetünk biztosak, hogy végtelen szeretete és mindenhatósága miatt csak akkor csettint, ha ez a mi érdekünk. Ha nem csettint, annak megvan az oka, csak mi gyermekként nem tudjuk, nem tudhatjuk, hogy mi az.

A 21-esben ezt a gyermek szülő analógiában is kifejtettem. A szülő is csettinthetne, kivehetné a kórházi kiságyból és hazavihetné a gyermeket. Az éheztetés, szurkálás, hasfelmetszés (egyszóval a szenvedés) azonnal megszünne. A szülő mégsem teszi ezt, pedig hatalmában állna és nyilvánvalóan szereti a gyermeket. És a gyermeknek fogalma sem lehet arról, hogy miért.

Ennyit a 17-es "cáfolatáról".

2022. aug. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/213 anonim ***** válasza:

Szerintem amit írsz, nem stimmel, de túl messze vagyunk, ezt nem tudjuk egy lépésben megbeszélni. Megpróbáltuk, és nem jött össze.


Tudsz valamit mondani a #62-re?

Jó ez az istenkép?

Mit jelent neked a mindenhatóság?

2022. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/213 krwkco ***** válasza:

"Tudsz valamit mondani a #62-re? Jó ez az istenkép?"

"Mit jelent neked a mindenhatóság?"

A mindenhatóság számomra azt jelenti, amit a szó mond. Hogy egy mindenható erő bármit meg tud tenni, bármit meg tud változtatni. Akár azonnali cselekvéssel. Akár előrelátással, tervezéssel.


Ettől független tulajdonság az ember iránti végtelen szeretet.


Az igazságosságot a 16-osban felvetett kérdésben nem tartom lényegesnek. A szülő nem kell, hogy feltétlenül igazságos legyen a gyermeke esetében. Nem kell, hogy itéletet mondjon felette, ha valamit rosszul csinál. Szerintem a földi élettel kapcsolatban a keresztény Isten nem igéri, hogy igazságos lesz. Nem igéri, hogy még a földön megbünteti a gonoszokat. Csak azt igéri, hogy csak a jókat ülteti majd a mennyben a jobbjára. (Ha jól emlékszem erre.)


De erről nem akarok vitatkozni, tovább fejtegetni, mert ebben számomra semmi érdekes nincs. Ez nem jelent szellemi kihívást, mint a 16-osban felvetett paradoxon.

2022. aug. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/213 krwkco ***** válasza:

#67

"Szerintem amit írsz, nem stimmel, de túl messze vagyunk, ezt nem tudjuk egy lépésben megbeszélni. Megpróbáltuk, és nem jött össze."

Ezt a 66-osra írtad. Mi nem stimmel benne? Az egy kristálytiszta, világos analógiára alapozott paradoxon-feloldás indoklása.

Ha a 66-ossal nem akarsz foglalkozni, akkor nincs miről beszélnünk. Én nem akarok általános vallási szóelemzési, szófacsarási vitát folytatni.

A mondanivalóm annyi volt, ami a 16-osban szerepel és annak későbbi kifejtése, védelme. Számomra az érdekes, az bír logikai értékkel. Azt részletezni, hogy pl. mit jelent a "mindenható"-ság, az nem vonz.

2022. aug. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/213 anonim ***** válasza:
100%

krwkco


Kezdjük ott hogy én nem akarlak tanítani mint a másik válaszoló.


Aztán. Azt írtad hogy Isten számunkra érthetetlen indokok miatt engedi a szenvedést.

Ha jól értettem amit írtál szerinted Isten nem akarja az emberek szenvedését. De megemgedi X indok miatt.


Ez az elképzelés nekem kicsit olyan hogy van egy képlet és egy eredmény ami nem fér össze ezért becsempészünk egy plusz ismeretlent a képletbe hogy biztos azt az eredményt kapjuk amit mi akarunk.


A gondom az azzal amit írtál nem rég valamelyik válaszodban hogy

Ha Isten egy mindenható és mindentudó valami aklor nem kéne hogy ismerjen olyan lehetőséget amit képes megcsinálni és amivel eléri azt ami miatt szerinted engedi a szenvedést úgy hogy közben nem szenvedünk?


Részemről az hogy van olyan dolog a világban amit ő nem akar az nagyon szembe megy a mindenhatóságával és a mindent tudásával.


Szerinted miért nem?

2022. aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!