Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben mi lenne az...

Ilyen esetben mi lenne az udvarias cselekedet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Láttam egy videót tiktokon, ahol egy srác magyarázott 3 olyan dologról, ami egy randin kötelező.


A 3 közül az egyiket tartottam érdekesnek (mert a többit ismertem), az pedig az volt, hogy mindig, minden esetben a férfi megy be elsőnek valahová, nem pedig a nő. Mégpedig azért, mert, ha bármi probléma lenne (verekedés, stb), akkor 1.: Ha valami repül hozzá, ütnek, bármi, akkor Ő kapja ezt, ne pedig a lány, 2.: Megnézze, hogy biztonságos-e a hely.


Nyilván tudom, hogy nem úgy kell ezt elképzelni, hogy bemegy a férfi az ajtón, körül néz mindenhol és fél órán keresztül a lány addig kint vár, hogy a férfi megbizonyosodjon arról, hogy minden rendben van-e.. :D


Azonban én mindig úgy tudtam, hogy illik előre engedni a lányt. Bevallom őszintén, a fentebb írt dologról én nem tudtam, így ha netalán egy randi lett volna valahol, simán előre engedem a lányt. (nem mintha sokat randizgatnék, sőt, jelenleg nincs is ilyen személy, csak szimplán érdekel, hogy mi erről a véleményetek)


Mi van akkor, ha úriember módjára előre megyek, de a lány erről a "szokásról" nem tud és azt gondolja, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy egy lányt sem tudok előre engedni. Márpedig szerintem a lányok többsége sem ismeri ezt a "férfi megy előre" dolgot, legalábbis még nem találkoztam ilyennel.



ápr. 13. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ez az az szabály, amivel nem sokat lehet kezdeni.

Elvileg úgy nézne ki hivatalosan, hogy te mégy elöl, nögötted a lány - tehát nem áll az utcán, csak ha szembe jön egy részeg, téged lökjön meg, ne öt. (Vagy ha repül a sörösüveg, a te jeden kössön ki - régen ezzel vicceltek). A Körülnézés csak pár pillanat, amíg keresel a szabad helyet, ahol le tudtok ülni.


Viszont ma ezt a szabályt gyakorlatilag senki nem ismeri, ezért a legtöbben meglelöpdnének rajta, méghozzá elég negatívan. A helyedben elöre engedném, ha normális helyre mentek (kocsma nem jó ötlet), így mégha tudja is ezt a szabályt véletlen, kevésbé fogja rossz néven venni, mint fordított esetben.

ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is inkább negatívum ez, pedig szerintem van értelme és pozitív is lehetne, ha ismernék az emberek.
ápr. 13. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik kikopóban van. Még sose mentem ilyen helyen előre.

60 N

Illetve volt, még lánykoromban, hogy a kisérőnk hátrébb maradt egy kicsivel, amikor már bent voltunk, ( kerthelyiség, este) , a másik stác meg az asztalnál várt minket.

A sötétből egy nem szomjas, reszelős, női hang rosszalló hansúllyal ezt mondja: Két nő!

Csormikám mit gondolhatott.😂

ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A 3 közül az egyiket tartottam érdekesnek (mert a többit ismertem), az pedig az volt, hogy mindig, minden esetben a férfi megy be elsőnek valahová, nem pedig a nő. "


Ilyen illemszabály valóban létezik, de ez pl. szórakozóhelyekre, kocsmákra korlátozódik.


Nem fogom most feltúrni a netet, de azt hiszem úgy szól az illemszabály, hogy ahol alkoholt lehet kapni, ott mindig a férfi megy előre. De ebben nem vagyok biztos, nem feltétlen így szól a szabály, de az viszont biztos, hogy helyekre korlátozódik.


Tehát a polgármesteri hivatalban illik előre engedni a Jucit, viszont ha elhívod este a 6 csöcsűbe 2 pofa sört meginni, ott te lépj be elsőnek.

ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Pedig ezeréves illemszabály, hogy zárt helyre a férfi lép be elsőként. Semmi új nincs benne, és felénk a lanyok is ismerik.
ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Szó sincs arról, hogy zárt helyre: étterembe. Mégis milyen nem zárt helyre lehet belépni? A kertkapun át a kertbe, ennyi?

Engem baromian nem érdekelne, hogy a férfi ismeri-e ezt a hagyományos illemszabályt. Nem sértődnék meg, ha előreengedne.

ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4#

Igen, erre voltam kíváncsi, így logikusabb a dolog, köszönöm!


Próbálok figyelni az ilyen dolgokra, hogyha egyszer majd eljön az idő, udvarias tudjak lenni. Eddig sok lehetőségem nem volt, de, ami késik nem múlik. :D

Szerintem rengeteget számítanak az ilyen aprónak tűnő dolgok.

ápr. 13. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy ha többen vannak, akkor a sor végén is férfi megy.
ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Idegen helyre, ahol vmi intézni való van (pl. asztalkeresés, jegybemutatás, bemutatkozás) a férfi megy előre. A színház, mozi, meki akkor is "ismeretlen hely" ha századszor mentek oda.
ápr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!