Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem zavar rettenetesen,...

Csak engem zavar rettenetesen, amikor egyesek hitegetnek másokat, hogy a helytelen cselekedetük, bűnük, vétkük nem is helytelen?

Figyelt kérdés

Miből van a hit, ha csak amiatt törődünk bele egy igenis helytelen tettbe, mert arról nehéz leszokni vagy mert mindenki más is csinálja???


Különösen érvényes ez a szexualitással, haraggal és hasonló tettekkel kapcsolatban. Manapság sokan hitegetnek embereket interneten, hogy nem, ááá nem, nem helytelen az önkielégítés, a házasság előtti szex, buliban kicsit becsiccsensz, ha néha indulatos vagy vagy egy kicsit hazudsz stb.


Történetesen többségében nem teológusok, nem filozófusok, nem vallási tanítók, nem vallási személyek.


Milyen jogon veszik ők a bátorságot arra, hogy erkölcsi tanítást adjanak hitbéli kérdésekben? Milyen jogon veszik a bátorságot, hogy másokat helytelenre csábítsanak? Ők csinálják így, ha már muszáj, de legalább másokat ne rángassanak bele!



2023. aug. 31. 19:35
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Egyébként nem haragszom senkire, de rettenetesen unszimpatikus az ilyen viselkedés.
2023. aug. 31. 19:35
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább úgy látom, hogy más embereket akarnak ketrecbe rázni és bűnösnek mondani teljesen alaptalanul. Erre csak megmondjuk, hogy tévedés, hiába lesz bárki vagy bármi morcos.
2023. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#2.

Nem alaptalan, hiszen az emberek vallásainak szentirataival és tanaival ellentétes.

2023. aug. 31. 19:48
 4/24 Demion ***** válasza:
33%

#3

"hiszen az emberek vallásainak szentirataival és tanaival ellentétes."


Gondolom akkor te meg nem eszel marhahúst, mert az meg a hinduk tanaival ellentétes.

2023. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Thunderfairy ***** válasza:
46%
Ez is bizonyitja hogy a vallás csak egy kitalált dolog kitalált istennel. Ahány vallás anyi féle válasz van a kérdésre. Attól függ a válasz hogy az adott vallás hogy gondolja és mit tanít a híveinek.
2023. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#4.

Én a saját vallásom tanait követem, de egyébként a húst ennek ellenére is megpróbálom csökkenteni az étrendemben és disznót sem fogyasztok. De a hinduknál is láttam ilyen megmondóembereket. Náluk is vannak, akik a helyes útról próbálják letéríteni a hívőket.

2023. aug. 31. 20:13
 7/24 A kérdező kommentje:

#5.

Ez mit bizonyít? Egy miért ne lehetne igaz a sok közül? Vagy több egyszerre miért ne lehetne igaz? Mit bizonyít az, ha az egyik nem igaz vallás gyökeresen mást tanít? Miért bizonyítaná, hogy nem igaz mondjuk az iszlám, a kereszténység és a zsidó/szamaritánus vallás, hogy a sátánisták az egész ellentétét mondják? Miért bizonyította a hinduizmus nem igaz voltát, hogy voltak mindenféle eretnek szekták is benne? Mi van akkor, ha én bahá'í hitű, szikh vagy manicheus vagyok és feltételezem, hogy a világvallások egylényegűek a hasonló filozófiák és tanok miatt?


Ez az "érv" olyan, mint egy kis pehelytoll...

2023. aug. 31. 20:18
 8/24 Demion ***** válasza:
67%

"Én a saját vallásom tanait követem"


Na, hát akkor kövesd a saját vallásod tanait, és hagyd meg másoknak is, hogy kövessék a saját meggyőződéseiket. Ha szerinted bűn a házasság előtti szex, akkor ne szexelj házasság előtt. De ne akard megmondani, hogy mások se csinálhassák, mert mások szeint meg nem bűn, hiszen nem ártanak vele senkinek.

2023. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 hosszúhajú ***** válasza:
39%
teljesen egyetértek. egyre szabadabb és egoistább a világ. jaj és akkor mi van, nem árt vele senkinek hadd tegye... - ez a felfogás veszélyes
2023. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%

9

"teljesen egyetértek. egyre szabadabb és egoistább a világ."


Mi a baj a szabadsággal?


"nem árt vele senkinek hadd tegye... - ez a felfogás veszélyes"


Nem, ez a felfogás a normális.

2023. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!