Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Úr olyan irgalmas vajon,...

Az Úr olyan irgalmas vajon, hogy a többi vallás hívőit nem a hite hanem a cselekedetei alapján fogja megítélni?

Figyelt kérdés

dec. 7. 09:59
A kérdező szavazást indított:
igen.
nem.
21 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Talán
dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

A Biblia alapján nem a cselekedetek alapján fog ítélni.

Más vallások hívői nem a Biblia Istenében hisznek. s

S ha neki van igazuk, az Isten a keresztényeket (mint bálványimádókat) ítéli meg tetteik alapján?

dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

2# Nem emberek igazsága, hanem Maga az Igazság fog ítélkezni.

Jézus Krisztus, az igaz Ítélő bíró.

dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%
Nekem az is megnyugvást jelentene, ha a saját hívőit a cselekedeteik alapján ítélné meg...
dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

"A Biblia alapján nem a cselekedetek alapján fog ítélni."


Te milyen Bibliát olvasol?


Jelenések, 20:12-13 - És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.


Jelenések, 22:14 - Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.

dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Mindenkit minden alapján ítél meg.
dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

Hát a cselekedeteink alapján biztosan meg leszünk ítélve: "Éheztem és ennem adtatok. Szomjaztam és innom adtatok / nem adtatok ennem, nem adtatok innom" stb.

Mt 25, 31-46

dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 KZitus ***** válasza:
28%

Szia

"...a hit is, ha nem párosul tettekkel, önmagában halott. De valaki majd azt mondja: „Neked hited van, nekem meg tetteim. Mutasd meg nekem a hitedet tettek nélkül, én pedig megmutatom neked a hitemet a tetteim által.” Jakab 2:17,18

hiszed-e ezt?


Krisztus ezt mondta:

"Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát." Máté 7:21

Héberek 10:24

"Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és JÓTETTEKRE ösztönözzük egymást,"

dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

Milyen többi vallás? Isten a keresztényeket fogja sokkal keményebben megítélni, nem a többi vallást. Lásd Lk 12:47-48: "Az a szolga, aki ismerte ura akaratát, és nem teljesítette azt, vagy nem cselekedett akarata szerint, sok verést kap; aki viszont nem ismerte ura akaratát, és úgy cselekedett verést érdemlő dolgokat, az kevés verést kap. Akinek sokat adtak, attól sokat kívánnak, és akire sokat bíztak, attól többet kérnek számon."

A keresztények tudják Isten akaratát, mert hallgatják minden héten a templomokban meg a különféle gyülekezetkben, ők kapnak sok verést. A más vallások követői meg kevés verést.

Nézd meg az ószövetséget is, ugyanezt látod. Isten a választott népet, a zsidókat sokkal keményebben megbüntette, mint a pogány népeket, akikhez semmi köze nem volt. 2Móz 4:22 "de te mondd meg a fáraónak: Így szól az ÚR: Izráel az én elsőszülött fiam." Itt a zsidókat (Izráelt) Isten a saját fiának nevezi. Miután Izrael sorozatosan nem hallgatott Istenre, és állandóan lázadt ellene, Istennek nem maradt más választása, csak az ítélet. Milyen ítéletet szabott ki Isten rájuk, a saját gyermekére? Lásd Jsir 4:6-10 "Nagyobb volt népem bűne, mint Sodoma vétke, amely egy pillanat alatt elpusztult, kezét sem mozdíthatta benne senki... Testük feketébb lett, mint a korom, nem ismerni rájuk az utcákon, bőrük a csontjukhoz tapadt, elszáradtak, mint a fa. Jobban jártak azok, akiket fegyver ölt meg, mint akik éhen haltak; azok átdöfve múltak ki, ezek pedig azért, mert elfogyott a föld termése. A gyöngéd lelkű asszonyok saját kezükkel főzték meg gyermekeiket, hogy legyen táplálékuk népem összeomlása idején."

Én nem látok sehol az ószövetségben példát, hogy ilyen súlyos mértékű szenvedést szabott volna ki Isten a pogány népekre, mint Izráelre, hogy pl. gyengéd lelkű anyák annyira szenvedtek az éhségtől, hogy megfőzték és megették a saját csecsemőiket... Úgy tűnik ebből neked, hogy Isten érzelgős és szentimentális, vagy részrehajló a saját népével szemben? nekem nem.

Namost sokan azt mondhatják, hogy ja, az az ószövetség, az ószövetség Istene az ilyen kegyetlen volt, az újszövetségé meg kedves és kegyelmes. Csak az a baj, hogy maga az újszövetség kijelenti, hogy Isten tökéletes, és emiatt sosem változik. Ha valaki Istent másnak látja az újszövetségben, mint az ószövetségebn, akkor nem a valódi Istent látja. A zsidókhoz írt levél az újszövetségben van, és a következő állítás van benne: "Mert ha szándékosan vétkezni kezdünk az igazság megismerése után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat, hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, amely megemészti az ellenszegülőket. Aki megveti a Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra irgalom nélkül meghal; Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, aki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, mellyel megszenteltetett, közönségesnek tartja, és a kegyelemnek Lelkét sértegeti? Mert ismerjük azt, a ki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét. Rettenetes dolog az élő Istennek kezébe esni."

üdv, a javuló Stefán

dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 NTBS ***** válasza:
14%
Cselekedetek alapján ítél.
dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!