Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell felkapcsolni a...

Mikor kell felkapcsolni a tompított lámpát szürkületkor? Valamikor régről bennem az van hogy amikor a közvilágítást kapcsolják .

Figyelt kérdés

ápr. 24. 22:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%
Arról meg megnéznék egy statisztikát, hogy városi közelkedés esetén, tűző napon hogyan befolyásolja a baleset valószínűségét, vagy csak a közlekedésbiztonságot a tompított fényszóró. :D Gyanítom hogy sehogy. Persze lehet itt a logikus gondolkodást, következetességet firtani személyi alapon, csak nincs értelme, ugyan annyi erővel vissza is lehet dobni mind a következetesség, mind a logikus gondolkodás hiánya labdát. Csak kicsit még forgatni kell azt, ami nem indokolt.
ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

#11 ezért szét fognak tépni, de amúgy igazad van.

Aki kuka fényes nappal nem lát meg az úton egy autót ha nincs kivilágítva az ne vezessen.

ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
En is ezt gondolom, de nem akartam mar igy leirni. 😄 Nem en dontom e ki ezese ki ne, vlemenyt se akarok errol kozolni, ha az o szemelyes biztonsagerzetet nove a felpattintott tompitott, tegye. Csak mikor az alkalmassagod, ertekrended, gondolkodasod megkerdojelezik e kapcsan, az azert para.
ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#13 én magamban hiába kérdőjelezem meg, általában meg vannak győződve arról hogy ők nem hibáznak... :)
ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%

#10 Szerintem meg inkább te akarod a tényeket az én személyes véleményemnek titulálni, mivel megcáfolni nem tudod és ezzel próbálod alá ásni.


Tény: egy értelmes felnőtt embernek a KRESZ csak egy alap, úgymond a "minimum", amire még épít pluszban a biztonságos közlekedés érdekében.


Tény: a tompított fényszóró biztonságosabbá teszi a közlekedést. Valamikor jobban, valamikor kevésbé, de bizonyos mértékben MINDIG.


Tény: a folyamatos használatnak semmilyen hátránya nincsen.


E három tény összegzéseként megállapítható, hogy egy értelmes embertől elvárható a folyamatos használat, továbbá magától is belátja ezt, nem kell magyarázni neki.


Sehol egyetlen egy személyes vélemény sem hangzott el, sem ebben, sem az előző kommentek bármelyikében.

ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
35%
#15 tudod az igazán biztonságos az lenne ha a világítás mellett, is max 5km/h-val mennél, és egy ember menne előtted gyalogosan piros zászlóval. egy értelmes embertől elvárható lenne hogy így tesz, továbbá magától is belátja ezt, nem kell magyarázni neki.
ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
33%

#15 Ezek csak szerinted tenyek, amit ugyan abbol a celbol szeretnel nyomatekositani. A sajat szokasod okan. Csak most mar azon kozlekedo tarsaid ertelmi szintjet is megkerdojelezed, akik nem a te szubjektiv szokasod szerint kozlekednek.

Felolem felkapcsolhatod, barmikor. De ne degradalj senkit a szubjektiv "teny"kozlesed alapjan.

ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#16 Hát igen, az értelem hiánya megint megmutatkozott. Idézem magamat: "indokolt esetben, a biztonságot szem előtt tartva, POZITÍV eredmény kedvéért"


Szerinted ez a te példádban adott? Nyilván nem, ezt te is tudod, csak ahogy már a "személyes véleménnyel" kapcsolatban is írtam, érvelés helyett (mivel az neked nincs) az alá ásással próbálkozol és a nevetséges példálózás is ennek volt az eszköze.


#17 Tőled sem hallok túl sok ellenérvet, hogy az általam felsorolt 3 tény miért nem tény, azaz hogy mi az én érvelésemben a hiba. Ha meg tudod magyarázni, ha meg tudod cáfolni, értelmesen, szép kerek összetett mondatban úgy, hogy még értelme is lesz, esküszöm elfogadom. De úgy érzem, hogy ez a kérésem soha nem fog teljesülni, máskülönben már rég leírtad volna.

ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha tudod, mi az a szürkület, akkor egyértelmű. És csak a pontosság kedvéért: itt a polgári szürkületet kell figyelembe venni...
ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Lehet az én emlékeim koptak meg, 24 év távlatából. De én nem emlékszem, hogy ez ennyire egzaktul meg lenne határozva. Ha látod, hogy csökkennek a fényviszonyok. Azaz némileg szubjektív, hogy pontosan mikor.

2005 óta olyan autóim vannak, amiben szenzor kapcsolgatja. Szerintem jó, abból a szempontból, hogy így biztosan nem felejted el felkapcsolni. És elég jól be is lövi, hogy mikor kell felkapcsolni. Valamivel a közvilágítás felkapcsolása előtt felkapcsol. Meg az is jó, hogy az ablaktörlőt is figyeli. Ha aktív az ablaktörlő, nappal is feltolja a tompítottat.

ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!