Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakott területen jó közvilágít...

Lakott területen jó közvilágítás mellett este/éjjel kell a kerékpárra lámpát tenni?

Figyelt kérdés
mit mond erről a kresz? szerintem felesleges mert ha az autós a saját fényszórója meg az utcai lámpa közvilágítás mellett nem vesz észre valakit akkor az vak.
2015. nov. 6. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egyébként hülye az, aki nem akarja jobban láthatóvá tenni magát. Nem mindehol jó a közvilágítás, néhol fák takarják, máshol gyenge hiba tökéletes a város másik részén. Az autó fényszórója sem biztos, hogy tökéletes, az éjszakai vezetés fárasztó, éppen elég, ha a te biciklis sötét foltodat nem veszi észre és máris nem értél haza. Alapvetően kivilágítatlan objektumokra szerintem az autóvezetetők többsége nem is gondol, el sem tudja képzelni, hogy lehet ilyen is.

2015. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igaz de,amerre én járok arra kiváló a közvilágítás.tudom hogy nem mindenhol az de feleslegesnek érzem a lámpát oda ahol amúgy is mindent látni.
2015. nov. 6. 15:13
 3/12 A kérdező kommentje:

főleg hogy mindig fel le kell rakni a lámpát mert rajta hagyni nem lehet mert ellopják.

ráadásul hátra és előre is az én kerékpáromon idegölő feltenni mert kb 10perc mire rárakom.

2015. nov. 6. 15:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"feleslegesnek érzem a lámpát oda ahol amúgy is mindent látni." - azt csak te gondolod, hogy mindent lehet látni lámpafénynél.

Nem elég látni, látszani is kell.

Mesterséges fénynél romlik a térlátása még azoknak is, akiknek semmi gondjuk nincs nappal. Az autós egy sötét dobozból néz kifelé, körülötte jelentős holtterek vannak, nem véletlenül nem szeretik a világítás nélkül biciklizőket - te a bicikliről már messziről látod az autót, de ha nem vagy kivilágítva, lehet az autós nem vesz észre elég távolról.


Ha a kérdésed arra vonatkozik, hogy közvilágítással ellátott úton, este, világítás nélkül kerékpározva megbüntethet-e a rendőr, a válasz:igen.

2015. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"főleg hogy mindig fel le kell rakni a lámpát mert rajta hagyni nem lehet mert ellopják. "


Én meg feleslegesnek érzem a ködlámpát lekapcsolni az ilyenek miatt vidéken! Meg ha meglátom akkor még a refit is felkapcsolom biztos észrevegyem merre kerékpározik.


Majd, ha lesz minden kerékpároson müködő lámpa akkor nem fogok ködlámpával közlekedni!

2015. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Majd, ha lesz minden kerékpároson müködő lámpa akkor nem fogok ködlámpával közlekedni"


én meg olyan országban szeretnék élni ahol nem lopják el tíz perc alatt a lámpát a kerékpárról.autóban ilyen gond nincs. elvárják tőlem hogy használjam az odáig rendben.én meg elvárom hogy ne legyen a fél ország tolvaj.

mellesleg az én kerékpáromon nincs kialakítva hely a lámpának.alig tudom valahova feltenni nagy nehezen darabonként 5percet vesz igénybe.főleg veszélyes környéken nincs is semmi jobb mint 10 percet állni éjjel és ezzel foglalkozni.hátha leütnek kirabolnak vagy ki tudja.a rendőrség mért nem foglalkozik a közbiztonsággal inkább?és ez nálunk vidéken a belvárosra is igaz,nem valami gettóra.akkor inkább itthon maradok és nem megyek sehova.mindig a kerékpáros szívja meg és őt is hibáztatják.mért nem gyártanak lakat szerű lámpát amit csak kulccsal lehet leszedni?

2015. nov. 6. 16:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A jó kifogás sosem volt rossz, de a te kifogásaid mégcsak nem is jók.

Lehet venni olyan lámpákat, amelyeket egy pillanat alatt fel és le lehet csatolni.

Eldöntötted, hogy neked nem kell lámpa, mert látsz annyira, ami neked elégséges, az meg nem akar érdekelni, hogy te mennyire vagy látható.

2015. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

itt még akkor is megbüntetik a bringást ha nappal nincs rajta lámpa elöl-hátul..ugyanis az estére sem fog feltenni..


csakhát ritkán van razzia..így marad az alig, vagy nem látható, mattrészegen kacsázó bringás élménye..

2015. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"feleslegesnek érzem a lámpát oda ahol amúgy is mindent látni"

Azt te csak hiszed, hogy autóból, ötvennel éjjel a gyenge közvilágítás mellett mindent IDŐBEN látni.


"kb 10perc mire rárakom"

Ezer forintért kapsz olyan lámpát amit egy mozdulattal fel- és le lehet pattintani.


"én meg olyan országban szeretnék élni ahol nem lopják el tíz perc alatt a lámpát a kerékpárról"

Öcsi, ha nem vagy JÓL LÁTHATÓ kerékpárral, akkor hamarosan semmilyen országban nem fogsz élni.


"én meg elvárom hogy ne legyen a fél ország tolvaj"

Oké, majd ezt vésetjük a fejfádra, miután halálra gázoltalak.


És tudod mit? Utána a síró anyáddal még ki is fizettetem az autómban keletkezett kárt, mert ugye a baleset bekövetkeztéért az az ütődött kisfia a felelős, aki éjjel kivilágítatlanul kerékpározott.

2015. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, ne legyel buta!

Elhiszem hogy fiatal vagy es tele eleterovel es valakivel harcolni kell, hat harcolsz a vilaggal, de nem ilyenben tedd. Itt CSAKIS te johetsz ki veszteskent. Egy tobb tonnas auto (de meg egy komolyabb gyorsasagi motor) es a te balesetedbol TE fogsz kijonni serulten!

Majd ha idosebb leszel es vezetsz eleget akkor megerted mirol beszelunk.


En mar idosebb vagyok, eleg sok km-t letekertem (3 evig eltem Londonban, mindenhova bringaval jartam) es megtanultam hogy mindig engedni kell a nagyobbnak es ebben nincs semmi szegyen. Nem erdekel mit mond a kresz, en magam miatt rakok a bringara lampat es ha szurkuletben indulok el, akkor meg a bokamra is teszek fenyvisszaveros pantot. (kulfoldon elek, itt nem kotelezo a melleny). Amikor viszont autoban ulok, akkor ugy vigyazok a bringasokra mint a himestojasra, de sajnos nagyon sokszor nem lehet oket jol latni.


Felmesz eBayre, vagy megkersz vkit akinek van eBay-e, hogy vegyen neked olcso kinai bico lampat. Nagyon jokat kapni amiket egykezzel is le tudsz venni/fel tudsz tenni es akkorak, amik a zsebedben elfernek.


Lehetsz nagyon kemeny es nem engedsz az igazadbol, de a rossz hirem az, hogy ha csak egyetlen egyszer elcsap valaki vagy csak surol egy auto azert mert nem latott teged, hiaba kozvilagitas meg hiaba hiszel akarmit, ha az autos "vak" es epp lenezett a telojara es mar keson vesz teged eszre TE FOGSZ porul jarni!!! Legyen eszed!


(megsugom en meg sisakot is teszek, pedig lany vagyok es utalom ha osszecseszi a frizuram, de ugy vagyok vele hogy inkabb legyen fos hajam, mint fekudjek a korhazban hetekig mert egy sima esestol is landolhatok olyan szerencsetlenul, hogy az intenziven kotok ki koponyatoressel)

2015. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!