Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakinek nehezebben megy...

Ha valakinek nehezebben megy az autó vezetés de át megy automatára, akkor tényleg sokkal jobb lesz neki?

Figyelt kérdés
Érdemes? És az automata jogsi is megadja az AM kategóriát is?
2022. márc. 19. 17:12
 1/7 anonim válasza:
77%
Felesleges átmenni. Akkor csak autómatát vezethetsz, arra lesz a jogsid. Kétlem hogy csak autómata autót szeretnél vezetni életed végéig. Belejössz majd, pár óra plusz nem a világ vége. Tudom nem olcsó de meglesz az.
2022. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Aki kézi váltós autót nem tud vezetni, az automata váltósat sem fog tudni. A kézi váltónál persze a kuplung kezelése egy extra nehézség. De két dolgot kell erről tudni:


1. A kuplung csak egyetlen dolog a sokból, ami a vezetés része, szóval ha nem tudsz vezetni, arról nem a kuplung tehet és az automata váltó nem fogja megoldani a problémát.

2. A kuplunghasználat egyszerű gyakorlás kérdése. Akinek nincsen valamilyen mozgáskészségbeli fogyatékossága, az képes megtanulni a kuplunghasználatot. Aki nem tudja, az automata váltós autót se vezessen, hiszen nyilvánvalóan mozgáskoordinációs zavarral küzd.


Ne legyél gyerek. Az autóvezetés komoly felelősség, szóval legyél már annyira érett, hogy nem azonnal a kibúvót, meg az egyszerű megoldást keresed, hanem erőt veszel magadon és beleteszel egy kis energiát. Ilyen hozzáállással mit szeretnél elérni az életben?

2022. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem érdemes áttérni. Inkább vezess többet kézi váltóson, és utána nem kell vele többet foglalkoznod. Ha letennéd automatára, akkor úgyis egyszer csak támadna kedved kipróbálni a manuálist és újra megcsinálni ezért nem túl jó. Ha megcsináltad, utána vehetsz magadnak egy automatát és használhatod azt, de jó ha van kézire is jogsi. És igen, AM-et megkapod akkor is.
2022. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
81%
Én megcsináltam kézire, de sokkal könnyebb automata váltóst vezetnem kezdőként, mert akkor sokkal jobban tudok minden másra figyelni, nem kell azon gondolkoznom, hogy mikor kell váltani, vagy mondjuk kanyarodás közben kellene. Csináld meg rendesen mindenféleképpen, utána meg vezess automata váltósat.
2022. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%
A szabályok és közlekedési helyzetek hibás felismerésére nem megoldás az automata váltó. Az elindulási-váltási problémákra igen, de szerintem ez a könnyebbik része az autóvezetésnek.
2022. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Aki nem tudja megtanulni a manuális váltót kezelni, az ne vezessen. A közlekedés egy komplex folyamat, nem csak az autó kezelését jelenti. Ha valaki ennyire nem érzi, akkor ott lesz más gond is.

Egyébként nekem is automatám van már évek óta, és nem vennék manuálist többször, de akkor sem okoz gondot a manuális

2022. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
A kuplungolás és a váltó kezelése rengeteg figyelmet elvon egy tanulónál, és nehéz a forgalomra is figyelni, ez tény. De meg kell tanulni, legyél kitartó. Mert ha egyszer megtanulsz jól kuplungolni és váltani, utána sosem felejted már el, és korlátozás sem lesz a jogsidban. Amúgy mindenkinek nehezen megy az elején a kuplungolás meg a váltás, nem kell megijedni.
2022. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!