Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50cm3 motor vezetés büntetések...

50cm3 motor vezetés büntetések? segédmotoroskerékpár büntetések?

Figyelt kérdés

mennyire büntethetnek meg hogyha jogosítvány nélkül vezetek 50cm3 motort?


5-10-20 ezer?

vagy 100-200 ezer ft?


egyik osztálytársam úgy jár vagy 3 éve már, simsonnal, 1x sem állították még meg.



2022. márc. 17. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem a rendőr a fő probléma. Ha balesetet okozol, a teljes kárt zsebből kell fizetned még akkor is, ha van a motorra kötelező felelősség biztosítás. Ha elütöd a szomszéd Mari nénit, akkor gyakorlatilag bármit kifizettethetnek veled, a mentő kivonulásától kórházi ápoláson át a hónapokig tartó rehabilitációs kezelésig mindent.
2022. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ó értem, köszönöm szépen a válaszodat.


Nem egy olyan embert ismerek, 20+ évig vezett autót jogsi nélkül, vagy 5x megvágták 20 év alatt, így 40+ fölött úgy döntött végre leteszi a jogsit!:D


Meg osztálytársam is 3+ év után döntött úgy leteszi.


Akkor a rendőr annyira nem para?


Nem vág meg ilyen 100-200 ezer forintokra?


Max ilyen 5-10-20-50 ezer ft-okra, ha megállít?


És igen, ha balesetet okozok az egy életre megmarad bennem is, meg abban is akinek kárt okozok.


De ezt ugyanúgy megtehetem jogsival is.


Annyi hogy így nagyobb bajom lesz belőle, nagyobb cirkusz lesz, mintha jogsival okoznám a balesetet.

2022. márc. 17. 20:03
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát akkor csináld, mi tart vissza?

40e lesz első fokon és kapásból kapsz eltiltást.

Nem az a baj, hogy jogsi nélkül alrébbálsz a kávédarálóddal, hanem hogy még hírdeted is, hogy büszke vagy rá...

2022. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmi sem tart vissza, csupán 1 kérdés volt, már meg ne haragudj, kedves boomer. :D


A válaszodat köszönöm mindenesetre.


Kávédarálót szerintem még mindig jobb vezetni elsőnek, mint sem egy harley davidsont, 7-12m ft, van rá keret, de óriási felelőtlenség lenne akkora géppel kezdeni motorozgatni elsőnek véleményem szerint. :)


Simson s51b-m volt, használtam is.

Aprilia sx 50-et is.


Nem kell szívinfarktust kapnod egy kérdéstől.

2022. márc. 17. 21:38
 5/10 A kérdező kommentje:

Illetve elnézésedet szeretném kérni, hogy egy kérdésre választ szerettem volna kapni.

:)

2022. márc. 17. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogosítvány nélküli vezetés (igen, smkpra is vonatkozik) kb 2-3 már nem szabálysértésnek, hanem bűncselekménynek számít. Nem egy 20ezer forintos csekket kapsz, hanem egy büntetőpert, vagy csak egy végzést. És több év eltiltást a jogosítvány megszerzésére. Egy smkp jogsi azért nem egy vagyon, inkább csináld meg.
2022. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha 20 év alatt 5x elkapnak jogsi nélkül vezetni esélyed nincs utána jogsit szerezni, még akkor sem ha te vagy az atyaúristen… 3. alkalom után örökös eltiltás jár…
2022. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért smkp jogsit letenni nem egy nagy mutatvány.

Érdemes lenne azzal kezdeni

2022. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6os vagyok

*2-3 éve

2022. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:) a sok jóindulatú

Szoval amiert nem javasolt, mivel folyamat lesz egy para a mutatvanyban, akar erzed akar nem.

A haverodnak makja van, de elfogyhat egyszer.

Szerintem kapsz egy eltiltast 2 evre meg mondjuk 50 ropit. (örökös eltiltas... ugyan már...)

Ha balesetezel akkor meg auto all in auto fold... ra...ztál!

2022. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!