Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy néz ki egy 180 gr-os...

Hogy néz ki egy 180 gr-os szénhidrát diéta heti étrendje a tapasztalatban?

Figyelt kérdés

Könyvekből tudom, mit lehet, mennyit, hogyan, de éredekelnének az élet tapasztalatai.

Tudom, elég hosszas lenne a válasz, de aki áldoz rám pár percet, hogy segítsen, megköszönöm:-)

Leginkább azérdekelne, hogy ha éhes vagyok, de már megettem a napi adagom, akkor mit tehetek? És ha őrülten kivánok valami nassot, akkor azt hogy illesszem be?

Köszönöm a válszokat.


2008. ápr. 25. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

én nem ismerem 180-os szénhidrát diétát...

180g szénhidrág elég sok.

amikor én fogyókúráztam napik max 100-120g-ot volt szabad ennem, és nem hiányzott több.


Persze nincs csoki, cukor, sokáig gyümölcs se, gyümölcslé helyett víz. és nass helyett egy szelet parizer, vagy virsli, vagy egy főtt tojás stb.

A fehérjék ugyanis nagyon sok energiát tartalmaznak, de teljesen másképp hasznosítja a servezet.

reggelire rántotta magában (kenyér nélkül) később egy fél pirítóssal, vagy egy pradicsommal, és egy szelet paprikával. 10 óraira valami fehérje (parizer, tojás, fehérjeszelet stb) ebéd vegyes volt, ilyenkor valami sóska, spenót, néha még zbab párolva, vagy "főzelék" hallal v. husival.

uzsonnára megint csak fehérje, vacsi vegyes, főleg zöldség + tojás, husi, sajt, hal, ilyesmik.

ha eleget mozogsz, akkor több CH is mehet, de ahhoz, hogy ezt pontosan tudd akkor mérni kell a zsírbontást... napi fél-egy óra intezív mozgás mellett "sokkal" többet lehet enni akár mákosgubát is! :)

ezzel én kétszer egy egy hónap alatt összesen 12 kilót fogytam (ráadásul közben volt karácsony is) :)

2008. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

:D


Ez igen egyszerű, de még mielőtt válaszolnék, azért gondolom tudod, hogy a 180 g ch nem biztos hogy érdemi zsírvesztést fog eredményezni /természetesen egy ideig igen, aztán leáll, lelassúl és lehet hogy játsznod kell a ch-val +/- 50 g ot is akár vagy mégtöbbet/


Ha kívánsz nassot ne illeszt be sehogy!!!! Akkor nem diétázol csak szórakozol, nyilván ha az élet úgy hozza hogy enni kell valamit, mert pl olyan helyen vagy, esküvő, randi stb stb akkor nyilván ezt nem kerülheted el, velem is volt ilyen. Egészen egyszerű a dolgod ilyenkor. Mivel valószinű hogy pl egy hónapban csak max. 1-2x fordulna ilyen elő, ne csinálj semmit, edd meg a vacsorát az étteremben akár semmi baj nem lesz, sőt sok tanulmány szerint még az anyagcsréd is felpörög ha pl egy napra kicsivel több ch-t viszel be. Én ilyenkor, mármint ha megkívánok valami nassolni valót, akkor két dolgot teszek, vagy egy nagyon kevés kis gyömölcs, vagy inkább veszek élményfehérjét, van vagy 80 féle ízben, az ára nem éppen olcsó, de legalább nem hátráltatja a diétát, sőőőőt!!! Nyáron még le is fagyasztom mint fagylalt!!!


Nincs olyan hogy napi adagod. VAn 180 g ch amit megehetsz ugyE??? Egyszerű, kell egy digitális konyhai mérleg, 2 rongy a tescoban, tökéletes lesz, meg egy digit szobai mérleg hogy kontrolláld a testsúlyod. Aztán egy fűzet, étkezési naplónak.

A kaját naponta kell vezetni, leírni és az ételeket GRAMMRA pontosan ki kell mérni!! ez macera de megért szenvedni vele, sőt egy idő után már rutinná válik és egészen mindennapos aktus lesz.


CH-k: burgonya, rizs, teljes kiörlésű tészták, pufirizs, és zabpehely, lencse, bab,


CUKOR, LISZT, SÓ tilos, némi zöldfűszer megengedett


Szószok egyebek szigorúan tilosak!!


FEhérjék: elsődleges/erre alapozz/: halak, csirkemell, pulykamell, marhahús és ennyi!!!

Másodlagos: /kiegészítésnek/: fehérjetáplálékiegészítők, tojás, tejtermékek pl sovány turó a TEJ AZ NEM !!,


Zöldségek: kalifor. paprika, kigyóuborka, brokkoli, paradicsom saláta , spárga stb


ZSírok : /fontosak, be kell vinni őket kellő mennyiségben/:


sótlan mogyoró, olajos magvak, illetve LENMAGOLAJ,


Vitamin és ásványi anyag kiegészítés: napi 2 g C vitamin a minimum, + megadózis kalcuim magnézium és komplex multivitamin pl Daily vit a scitec től,


Folyadék: minden 20 kilódra 1 liter víz, én 4 litert iszok egy nap, folyamatosan, a megemlet fehérje miatt szükséges is, mert vesekárosodást szenvedhetsz hosszútávon,


Tehát :


nálam így néz ki kb egy 150 g os diéta napi bontásban


4:00 - Thermo X /thermogenikus zsírégető/

4:30 - Tejsavó + Bcaa/elágazó láncú aminosav, izommegörző szerepe van/

4:30-5:30 Aerob Edzés /egyenletes monoton séta/

5:30 Tejsavó + glutamin, Zabpehely + vitaminok

7:00 Tejsavó + Bcaa

9:30 Rizs, CS. mell, Zöldség

13:00 2 Tejsavó+ rizs + bcaa + 1 ek. lenmagolaj + glutamin

14:00 Rizs + CS. mell, zöldség

16:00 Rizs + CS. mell, zöldség

17:00 CS mell +zöldség

19:00 cs mell +zöldség

21:00 tejsavó + bcaa + glutamin + 1 ek.lenmagolaj


A diéta kezdetén még csak este 18 kor hagytam el a ch-t aztán ahogy fogy a ch hétről hétre 50 g al, úgy tevődik át az edzés környéki időszakra, és a végén már csak reggel, edzés előtt és után eszem ch-t, azt is rizs vagy lencse formájában, utánna már csak 0 kalóriás zöldség és csirkemell filé sütve egészen estig, közben beiktatok néha egy kis tejsavó fehérjét is,

Az utolsó tejsavóba kerül minden lefekvés előtt, bcaa, glutamin és olaj is.

Nálam úgy nézett ki hogy 500 g ch ról indítottam és hétről hétre csökkentettem 50 g al, mígnem eljutottam 150 re, majd kontrolálva a súlyomat figyelve igazítom mindíg, ha egy héten egy kilónál többet esik a súlyom az már baj. Ha kevesebbet fél kilónál az meg kevés, és e szerint igazítom a ch-t le , ill fel.

A fehérje magas minden egyes kilómra 3 g jut minimum. Mindent beleszámítok, a fehérjébe kivéve a zöldség, a zabpehely és a rizs fehérjetartalmát, tehát csak a húsét és a tejsavóét, illetve ha eszem pl turót vagy tojást akkor még azt, tojást azt nem nagyon szoktam.


Sok sikert!!


Remélem tudtam segíteni !!

2008. ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
A fogyókúra és a diabetesz teljesen más. A mákos guba kizárva a kifli miatt. Sajtokból is csak a soványak jöhetnek szóba. Ha pedig terhesség előtt nem mozogtál elég intenzíven, akkor ne a terhességed alatt kezdd el.
2008. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Az előttem szólónak telejesen igaza van....Ugyanis terhesség alatt fogyózni TILOS.A diéta és a fogyókúra teljesen más...Gondolom magas lett a cukrod,ezért kell diétáznod.A nassokból csak diétásat vegyél.Nekem pl a norbis cuccok nagyon bejöttek.Ezeket ugy tudod beilleszteni,hogy rá van írva a 100grammra vonatkozó ch tartalom,ebből kiszámolod mennyi a ch tartalom 1 grammban,és ezt megszorzod a megenni kívánt édesség sullyával.És ha mondjuk valamelyik étkezésednél(reggeli tízórai,ebéd,uzsi,vacsi)amit ugye ugyszint számolsz marad még szénhidrátod,(miután ettél)akkor azt pótolhatod ki édességgel... 31 hetes diétázó kismama
2008. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Az első kérdéseknél megilyedtem, hogy nem volt egyértelmű a kérdésem.

Valóban nem zsírt égetni akarok, hanem terhességi emelt cukrom van, és ezért kell diétáznom.

És terhesség alatt ugye még jobban kívánós az ember, és egy diétát megszokni eleve idő kell, nekem meg már csak 6 hetem van szülésig, tehát azért ez így nehéz, némi szenvedéssel és megvonással jár. De a babárt megteszi az ember.

Diétázni diétáztam már egészség miatt, akkor én is fogytam egy hó alat 12 kg-ot, és meg tudtam állni,hogy csak azt ettem, amit lehetett.

De köszönöm mindenkinek a választ.

2008. ápr. 25. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A terhességi cukorbetegséggel küzdő nők túnyomó része egy egyszerű cukormentes diétával képes cukorszintje kordában tartására. Vannak, akiknek ez a megoldás nem elegendp a terhsség mint élettani állapot miatt, nekik naonta legalább kétszer inzulint kell beinjekciózniuk. A kórházak cukorbetegeket gondozó osztályai tudnak ebben segítseni, megtanítanak minden érintettet arra, hogyan ellenőrizze a cukorszintjét és hogyan ajda be magának az injekciót."

Bocs, nekem nem jött le az elején, hogy terhes vagy.

A fenti idézetet a terhes könyvemben találtam, ez szerint minden cukros ételt mellőznöd kell.

édességek, csokoládék, édes/gyümölcsös joghurtok krémtúrók stb.

gyümölcsök is bővelkednk cukorban (minél sötétebb egy gyümölcs, általánosságban annál kevesebb benne a cukor... szeder, áfonya, kökény stb.)

kérdezd meg a védőnődet, vagy az orvosodat, hogy mit javasolt, ők biztos tudnak kielégítő válasszal szolgálni,hiszen biztosan volt már dolguk terhességi cukorbetegséggel, de ha nem is votl még dolguk vele, biztosan tanultak róla :)

sok sikert!

2008. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ja, és még valami, semmi esetre se vegyél édesítöszert!

az biztosan árt a babának!

2008. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nahat, ez a baby mar 12 eves azota
2020. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!