Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek csak lányai vagy csak...

Akinek csak lányai vagy csak fiai vannak kérdeznék?

Figyelt kérdés
hány éves(ek) a gyerekeid? fiúk ,lányok? mit érzel ezzel kapcsolatban,mit akartál először és hogyan láttad magad,amíg még nem voltak gyerekeid? én ( az anya vagyok) valamiért már gyerekkoromtól fiú gyerekekre vágytam. mindenképp fiút akartam elsőnek,másodikra már mindegy volt,csak legyen lány is. ő is fiú lett. màr csak egy esélyem maradt :p hármat tervezünk. ismerőseimnek lányaik voltak,mindenkinek sikerült harmadjára fiú. férjem egyik öccsének 3 fia van,másiknak 1 fia. úgy érzem kevés az esélyünk :p 3 fiútestvér és fiúkat csinálnak.. imádom a kislányruhákat,hiányoznak a lány játékok,de ezen kívül talán megbarátkoznék,hogy 3 fiam van. bár lehet lenne hiányérzetem.. szerencsés vagyok,mert fiút mindenképp akartam,ha választani kellett volna,hogy a jövőben csak lányaim lesznek vagy fiaim, fiúkat szerettem volna akkor is. imádom,hogy rosszak,elevenek,mindenkihez beszélnek,pörgés van.ha ismerősöm lányait látom,olyan jók és csendesebbek,szorgalmasak.én is félénk voltam,és unalmas.látom a lányaikat ,és nem is tudják nekem milyen nehéz a fiúkkal :p persze lehet pont véletlen,hogy jók a lányaik és egyénfüggő,csak én ezt látom. te hogyan tervezted és mi lett,változtak az érzéseid,hogyan látod a jövőt?
márc. 28. 13:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Anyósom annó azért vállalt még egy gyereket, hogy hátha az lány lesz, 2 fiú lett...
márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%

"Szerintem ez igenis túl van misztifikálva, és rettentő sok dolgot férfiasítunk vagy nőiesítünk"


Ez így van, de azért felesleges letagadni azt is, hogy vannak jellemzően nőies és férfias vonások és azért igenis más egy fiú, és más egy lány. Más jellegű a kapcsolat is.


Pláne felnőtt korban, amikor a férfiak jellemzően a feleségük nyomásàra (is) eltàvolodnak s sajàt családjuktól és a nő családjàhoz állnak majd közelebb, ebből a szempontból baromira nem mindegy, van-e lànyod vagy sem. A fiús anyukák 95%-ban mindig csak másodlagos szerepben lesznek a család, az unokák életében, bármit tesznek, úgyis ők lesznek az "anyósok" annak pejoratív értelmében.


Érted, van ez a tipikis kettős mérce, hogy ha férfiként beszélsz anyáddal minden nap 5 percet, akkor anyuci pici fia vagy, ha nőként, akkor a fél óra is belefér. Egyszerűen a férciak javarésze jobban eltávolodik idővel a családjától különböző okokvól.

márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%

Fiatal koromban nem akartam családot,semmit. Barátaim se voltak. Nagyon zárkózott személyiség vagyok. Általában csak egyedül szerettem lenni.

Ahogy megismerkedtem a férjemmel, és egy idő után felmerült a baba téma, kiderült, hogy mindketten lányt akarunk. Lány is lett. Több gyereket nem vállalunk.

márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Betegseg miatt sajnos csak egy gyerekem lehet(ett), en vilag eletemben fiut szerettem volna, persze mivel csoda volt o is, lanynak ugyanugy orultem volna. Fiu lett.

Nekem inkabb azt kellett gyaszolni, hogy nem lehet tobb gyerekem, pedig vilag eletemben 3-4 et szerettem volna.

márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 babyboom567 ***** válasza:
100%

12-es ez nagyon nincs így.

Az én apai nagyanyám tartotta össze az egész családot,minden ünnep náluk volt,nyarakat voltunk nála.És pl nálunk is anyósom(a férjem anyja) itt lakik a másik utcába, hetente többször megyünk,ezerszer jobb a kapcsolat,mint anyámmal.A férjem anyját szó nélkül ápolnám,anyámat még akkor sem ha fizetne valaki.

Az emberi kapcsolatok nemektől függetlenül,az emberek viselkedésein,reakcióin, habitusain,berögződésin, egymástól szerzett sérülésin múlnak.Csak egyszerűbb azt mondani, hogy ez attól függ,hogy férfi vagy nő valaki.

(vagy ott van pl a húgom tinédzser gyereke, aki a apai nagymamájához szó nélkül magától is megy,az anyánkat meg épp kibírja évi párszor.És amikor még nem voltak a tesómék elválva,de igazából azóta is a tesómnak is sokkal közelibb a kapcsolata az anyósával mint anyánkkal)

márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
15, nyilván vannak kivételek, de azért ne tagadjuk már, hogy általában a lányok családjával szorosabb a kapcsolat. Én is jobban szeretem az anyósom, mint az anyám, de lárom, hogy nem ez a mefszokott, csak mert van ilyen.
márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
tényleg nem attól függ. én is nő vagyok,anyámmal nem állok szóba,anyósomat szerettem,olyan nyugott volt,mint én.a sajnos tapasztaltam több nagymama ismerőstől,hogy a lánya gyerekeit várta és tökéletesek,a menye gyerekeit szidja,pedig mind az unokái. de forditva,nem biztos,hogy meghitt a kapcsolat. irigylem a jó anya lánya viszonyokat,de nekem soha nem volt,tartok is ha lányom lenne,rossz lenne a kapcsolat,a lányok érzékenyebbek,emlékeznek a sérelmekre . persze nem lennék olyan mint az anyám...
márc. 28. 19:55
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiút akartunk, az első lány lett, csalódottak voltunk picit, persze nem sokáig. Másodiknak kislányt szerettünk volna, mert nem tudtuk elképzelni a fiút, de fiút éreztünk, lány lett. :) Harmadiknak is lányt akartunk, épp azért, mert nem tudtuk, "mit kezdünk majd egy fiúval, de megint fiút éreztünk. Fiú lett. Végig nehezen ment megbarátkozni a gondolottal, de úgy voltam vele, hogy mindegy, úgyis megszokom egyszer, csak legyen egészséges.

Amikor megszületett, úgy tették rám, hogy először a golyóit lattam meg, és akkor tudatosult bennem úgy ténylegesen, hogy basszus, tényleg kisfiú.

Nagyon furcsa volt az elejen két lány utan, most 6 hónapos, de úgy érzem, vele kerek az életünk. Persze biztos 3 lánnyal is ugyanezt érezném, mert valószínűleg amiatt érzem kereknek, hogy 3 gyerekre vágytam. :)


Na aggódj, ami lesz, úgy lesz jó!

márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek egynemű gyerekeim, sőt, egyelőre semmilyen gyerekem nincs. Mindig több gyereket akartam, de mindig azt mondtam, ha csak egy lehetne, az legyen fiú. Egy rossz kisfiú. Úgy 20 éve döbbentem rá, hogy nekem nem lehet fiam, hisz a mi családunkban apám óta nem született fiú, csak lányok. Szóval beletörődtem, hogy lányom lesz, és ahogy teltek az évek, abba is, hogy egyke. 20 éve megvolt a neve és rengeteg rózsaszín ruha a rokonságból. Hát, nem lett se fiam, se lányom☹️

Aztán végre sikerült az álmom. Terhes vagyok. Mióta tudtam, hogy egyedül vállalom, örültem is, hogy lány lesz, jobb úgy neki is.

Hát, ez nem jött be. Kisfiút várok 🤣

Az első sokk után nagyon örültem, hogy lesz egy fiam, de nem tudom, fel tudom-e dolgozni valaha, hogy végül kislányom nem lett. Elvégre 20 éve készültem rá.☹️

márc. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mindig is fiús anyukának képzeltem magam, aztán született egy kislányunk. Jobban örültem neki, mint gondoltam, megéreztem hogy kislány lesz és jó érzés volt, amikor beigazolódott. A második gyerkőcnél is mindegy volt, ott fiút éreztem, de nagyon örültem, hogy ő is kislány lett. Nekem fiú tesóm van, mindig irigyeltem az egynemű tesókat, így örülök, hogy nálunk így alakult és ennyi. Nem látok bele olyanokat, hogy jajj fésülgetni kell, vagy jajj a fiúk sokkal elevenebbek, vagányabbak. Kit érdekel? A gyerekeimre koncentrálok és nálunk több nem lesz.
márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!