Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki vállal kis gyerek mellett(...

Aki vállal kis gyerek mellett( gyes) mellett munkát azoktól kérdeznék?

Figyelt kérdés
A lányom két éves múlt,bölcsibe semmiképp nem akarjuk beadni!Arra gondoltam,hogy ne csak a 37.000 bevételem legyen,hogy vállalok pl.hétvégi ,vagy esti takarítást.A férjem ki kelt magából,hallani sem akar erről,mondván hogy így is alig vagyunk együtt.Ti akik beválaltok alkalmi munkát,ti mit csintok?Mikor és mennyit vagytok együtt a férjetekkel?
2022. máj. 22. 21:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Erre nehéz válaszolni, mert az alkalmi munka elfog venni a közös időből,főleg ha nincs aki vigyázzon a gyerekre. Ha lenne egy nagyszülő rábíznám és akkor melóznék amikor a férjem is. Hál istennek eleget dolgoztam így elég gyes-em van,a gyed viszont kevés lesz, akkor valószínűleg bölcsibe fogom adni.
2022. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik munkatársam kisgyerek mellől dolgozik. 20 órában dolgozik, de ebből csak 16-ot (2 nap) van bent. A férje ez idő alatt szintén dolgozik, a gyerekek bölcsiben/oviban, vagy fizetett segítségük van. Tehát náluk nem hiszem, hogy jelentősen csökkent volna az együtt töltött idő.


Ha viszont te csak akkor tudsz elmenni, amikor együtt lennétek, az tényleg nem ideális. Próbáljatok megértéssel fordulni egymás felé (te is magyarázd el türelmesen, miért szeretnél visszamenni), és keressetek kompromisszumot.

2022. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van a férjednek, és én a helyedben örülnék, hogy zavarja a gondolat, hogy keveset lesztek így együtt.

A lányom januárban volt 2 éves, eddig itthon voltam vele, mi is nagyon “bölcsiellenesek” voltunk, de most úgy néz ki összejön egy meló nekem, amit vétek lenne kihagyni, úgyhogy ha sikerül, a lányom megy bölcsibe. 2 éves kora előtt én is elképzelhetetlennek tartottam, hogy bölcsis legyen, de most már nem lesz neki lelki törés.

Biztos, hogy nem vállalnék esti meg hétvégi munkát, annak semmi értelme, hogy kicsit jobban éltek anyagilag, de cserébe majd nem ismeritek meg egymást a férjeddel fél év múlva. Szerintem ne csináld, de te tudod.

2022. máj. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! :) Igen,ennek örülök,jogy nem egy olyan típus,hogy mondja menjek dolgozni.Mindog azt mondja,hogy te most a lányunkkal vagy itthon.Imádok itthon lenni,pont ezért kezd kicsit már olyan lenni,mintha lusta lennék.Nem tudom másképp kifejezni magam.Olyan szar hogy ő dolgozik,én meg itthon..igaz itthon mindent én csinálok.Főzés,takarítás,kutyák köüli teendő stb.Mi azért nem akarjuk bölcsibe adni,mert így is kevés ez az idő amit itthon van velem.😔Eleget lesz távol tőlem ha ovis lesz.Gyedet 170.000 ret kaptam ,ahhoz képest ez a 37.000 kevés.Igaz már akkor megbeszéltük,hogy nem fogjuk bölcsibe adni,mert így is kijövünk a pénzből.Ráadásul a férjemet szokták hívni régi ismerősei hogy csinálja meg ezt vagy azt hétvégén.Multkor reggel 8- 16 ig 60.000 ret kapott.Ezért mondta hogy hülye ötleteim vannak.😅Na mindegy akkor lehet elvetem ezt a dolgot,csan szerettem volna ha én is hozzá járulok kicsit több pénzzel a családi kasszához.
2022. máj. 23. 08:18
 5/22 anonim ***** válasza:

Én otthonról végezhető munkát kértem a főnökömtől, megállapodtunk napi 4 órás felállásban. Mindenképpen olyat akartam vállalni, ami max annyi időt vesz el, amit a gyerek alvás idejében teljesíteni tudok (plusz ha nagyon keveset alszik, napközben fél órás etapokkal letudok).

Esténként már semmi erőm nem lett volna másra. Plusz igen, a közös időből menne el a jelenlétem..

2022. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt,hogy már csak az én szüleim élnek,de messze.Nem tudnának ide jönni.Idegenre meg nem bíznám,mert akkor már nem érné meg dolgoznom,ha a fizumat oda adom neki...
2022. máj. 23. 08:20
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Szóval te ne menj hétvégén dolgozni,mert nem lesztek eleget együtt, de ő viszont mehet? Ez így már nem logikus...
2022. máj. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen!Mert annak van értelme.Mert amíg én ketesnék szerinte 3000 ft ot,addig ő minimum 60-70 ezret.De nem megy minden hétvégén.Sőt volt olyan hogy folyamatosan mondta le ,pont ezért hogy együtt legyünk.Hétköznap reggel 5:30 kor elindul és 17-18 között ér haza.Azt mondta ha mondjuk egy hónapba több a kiadás,vagy több pénz kell,akkor kettőnk közül ő lesz aki menni fog,nem én.
2022. máj. 23. 09:03
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Elég lekezelo hogy szerinte ennyit keresnél, ki tudja talán találsz egy jó kis home office-os melót.ha qnnyira nem kell plusz pénz akkor ő se menjen egyáltalán hétvégén.
2022. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tul sok mindenhez értek.🥺
2022. máj. 23. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!