Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek csak lányai vagy csak...

Akinek csak lányai vagy csak fiai vannak kérdeznék?

Figyelt kérdés
hány éves(ek) a gyerekeid? fiúk ,lányok? mit érzel ezzel kapcsolatban,mit akartál először és hogyan láttad magad,amíg még nem voltak gyerekeid? én ( az anya vagyok) valamiért már gyerekkoromtól fiú gyerekekre vágytam. mindenképp fiút akartam elsőnek,másodikra már mindegy volt,csak legyen lány is. ő is fiú lett. màr csak egy esélyem maradt :p hármat tervezünk. ismerőseimnek lányaik voltak,mindenkinek sikerült harmadjára fiú. férjem egyik öccsének 3 fia van,másiknak 1 fia. úgy érzem kevés az esélyünk :p 3 fiútestvér és fiúkat csinálnak.. imádom a kislányruhákat,hiányoznak a lány játékok,de ezen kívül talán megbarátkoznék,hogy 3 fiam van. bár lehet lenne hiányérzetem.. szerencsés vagyok,mert fiút mindenképp akartam,ha választani kellett volna,hogy a jövőben csak lányaim lesznek vagy fiaim, fiúkat szerettem volna akkor is. imádom,hogy rosszak,elevenek,mindenkihez beszélnek,pörgés van.ha ismerősöm lányait látom,olyan jók és csendesebbek,szorgalmasak.én is félénk voltam,és unalmas.látom a lányaikat ,és nem is tudják nekem milyen nehéz a fiúkkal :p persze lehet pont véletlen,hogy jók a lányaik és egyénfüggő,csak én ezt látom. te hogyan tervezted és mi lett,változtak az érzéseid,hogyan látod a jövőt?
márc. 28. 13:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
hátrány,hogy állandóan vágni kell a fiúk haját,bár nem hiányzik a fésülgetés sem a lányoknál.
márc. 28. 13:37
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Most erre mit lehet mondani?


Én mindig lányos anyának képzeltem el magam, a férjem is lányokat akart, nagyon szerettem volna megélni a szoros, bizalmas anya-lánya kapcsolatot, àtélni azokat a dolgokat, amiket az ember a lányával tud csak átélni.


Szóval két lányt szerettünk volna, de egyet legalább, viszont mindkét alkalommal fiunk született. Igen, bevallom, hogy kicsit csalódott voltam akkor, mármint amiatt, hogy sosem lesz lányom. A fiaimat viszont mindennél jobban szeretem, jobb fiús anyának lenni, mint képzeltem, el nem cserélném őket, de igen, van bennem hiányérzet, néha rosszul esik látni, miből naradok ki, mert nincs lányom, pláne, mert körülöttem minden rokonnak, szomszédnak, barátnőnek van lánya, csak nekem nincs, így folyton szembesülök vele.


De ez ilyen, nem kívánsàgműsor, el kell fogadnom. Nem befolyásolja a mindennapjaimat, de visszatér folyton a hiányérzet, nyilván életem végéig eltart majd, nem tusok vele mit kezdeni, igyekszem megbecsülni, hogy van két egészséges gyerekem.

márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Két lányom van lányokat is szerettünl volna tervben van a harmadik baba de öszintén remélem hogy lány lenne ő is. Fogalmam sincs hogy tudnék viszonyulni egy fiúhoz a családban van 6fiú az én lányaim az egyedüli lányok. Hát az én nagyobbik lányom kitesz 5fiút olyan kis eleven a kicsi nyugodt ez természet függő a családban van fiú aki szintén nagyon nyugodt szóval ez szerintem nem függ össze a nemmel. De valahogy mégse szeretnék fiút lányos anyuka vagyok imádom öltöztetni fésülni őket. De persze ha fiú lenne őt is szeretném ugyan úgy csak átt kell hangolódni rá 😊
márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Csak lányokkal tudtam magam elképzelni, ezért csalódott is voltam, mikor mondta az orvos, hogy fiú, de megbarátkoztam vele és elfogadtam. Másodjára úgy voltam vele, mint te, mindegy volt. Ha fiú, mert egyneműek, ha lány, lett volna lányom is. Fiú lett ő is. És mi is 3at terveztünk, nagyon szerettem volna lányt, de ismét fiú érkezett. Azóta is bűntudatom van, mert sírtam is, miután kiderült a neme. Szules után is megkérdeztem, hogy biztos fiú-e... Nagyon vágytam egy kislányra. És hiányérzetem is volt sokáig. Nagyon nehéz volt 3 fiúval, főleg, hogy kétévente születtek. Azóta eltelt 10 év és ismét bevállaltunk egy gyereket. De nem a neme miatt és nagyon érdekes, de ekkor már nem ragaszkodtam görcsösen lányhoz! Úgy voltam vele, legyen egészséges és ha nem adatik meg, oka van, elfogadom. Persze így tökéletes, hogy lány lett. Ha előre tudnád, hogy a harmadik fiú, akkor is szeretnéd? Sztem igen. Nem a neme miatt terveztek gyereket. Erre gondolj!
márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

4 fiúk van már, az ötödiket nyárra várjuk. Nem azért vállatunk ennyit hogy hátha lány lesz.

Elsőre én fiút szerettünk volna, nagyon örültünk hogy fiú lesz. A másodiknál úgy volt hogy jó lenne ha fiú lenne, de akkor már nem volt olyan erős bennünk a vágy. A harmadiknál lányt szerettünk volna, kicsit csalódottak voltunk hogy újra fiú lett. Aztán a negyediknél már valahogy az elejétől éreztük hogy fiú. Az ötödik babánál nagyon vágytunk rá hogy lány legyen, de nyilván tudtuk hogy benne a van a pakliban hogy fiú lesz, és emiatt sem éreztünk kisebb vágyat a baba után.

A legnagyobb 10 éves, 7, 5, 3 és a kicsi nyáron érkezik.

márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Uh, gratulálok! És mikor tudjátok meg a nemét? Vagy fiú ő is? Kétféleképpen lehet értelmezni a mondatot...
márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Csak 1 fiam van. Mindegy volt, hogy fiú vagy lány lesz. Nem drukkoltam egyiknek sem.

De mivel tudtam, hogy 1 gyereket szeretnénk, az is biztos volt, hogy csak "egyféle" lesz. 😃 Szóval tudomásul vettem, hogy lányom nem lesz, csak fiam.

De amúgy jobb, hogy fiam van. Mivel nem vagyok valami csajos nő, szerintem jó, hogy nem lányom van. Plusz a külső tulajdonságaim sem előnyösek egy nőnek, szívtam/szívok vele eleget. (Erős csontozat, "nagydarab" termet, lapát tenyér, mély hang, sötét testszőrzet.)

márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

2 fiam van. Szerettem volna lányt, de fura módon nincs hiányérzetem. Teljesseget erzek.

Szerintem nagy kihívás manapság normális férfit nevelni a fiainkból, akik nem a nőktől várnak majd mindent, nem követelőznek, munkabíróak, türelmesek, okosak. Annyi tapló kihaénnem senkiházi férfit látok magam körül, akik csak nyavalyogni tudnak, hogy a feleségük nem az ő seggüket nylaja 0/24. Az én férjem nem ilyen, és bízom benne, hogy tud majd hatni rájuk, de a kortársak hatása előbb-utóbb erősebb lesz. És hát nem vagyok oda tőlük. Szóval nincs hiányerzetem, nagyon szép életfeladatot kaptunk szerintem. Igyekszem helytállni.

márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 babyboom567 ***** válasza:
70%

Szerintem ez igenis túl van misztifikálva, és rettentő sok dolgot férfiasítunk vagy nőiesítünk.az embernek gyereke születik, és az ,hogy bizalmi kapcsolatba lesz e vele felnőttként(mint az anya-lánya/apa-fia kombónál gondolják),ez kizárólag rajtunk,a nevelésünkön és a gyerek habitusán múlik.Egy vadidegennel bizalmasabb kapcsolatot tudok kiépíteni mint a saját anyámmal.A apám meg férfi létére évekig gondoskodott az anyjáról,ápolta etette pelenkázta.(és amíg mamám tudott magáról nagyon jó bizalmi kapcsolatuk volt,kirándulni jártak,színházba templomba stbstb).

Én igazából arra lennék kiváncsi, hogy ha valaki valamilyen nemű gyereket akar,meg tudja fogalmazni,hogy miért?hogy a lányokat csinosan lehet öltöztetni?a fiút is.A lányok bújósak?A fiúk is.A lányokkal lehet gyöngyöt fűzni?a fiúnak is kéne,mert 1. fejlődik a kézügyessége,2.a gyöngyűzés,a saját kreatív dolog készítés NEM lányos dolog.És ezt gyerekkorba kell felépíteni,mert a fiú egyszer apuka lesz,és baromira nem férfias,hogy mindent a nőre tolunk.

márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

1 fiam van. Kislányt képzeltünk el magunknak. Kicsit csalódott voltam mikor kiderült, meg van bennem egy kis keserűség, mert több valószínűleg nem lesz,így lányos anya nem leszek már soha. Kicsit ezt el kell "gyászolni".

Néha gondolok arra hogy hátha még lehetne később egy második, de akkor már lehet hogy jobb lenne egy fiú a szorosabb testvéri kapcsolat miatt.

Egyébként imádom a fiam, de még kicsi így nem szembesültem még a nagy különbségekkel. Picit tartok tőle hogy mik várnak még ránk. Szeretnék még olvasni erről, hogy hogyan lehet egy fiút jól nevelni.

Valamelyik válaszolóval egyetértek abban, hogy fel lehet úgy is fogni hogy fiút nevelni lehetőség is hogy hozzájáruljunk egy szebb és jobb jövőhöz, mert a férfiak még mindig befolyásosabb helyzetben vannak ahhoz hogy változtassanak egy emberibb, egyenlőbb világ felé. Szeretném a fiamat emberségesnek, tisztességesnek és nyitottnak nevelni, talán majd a felesége is örülni fog ennek. :)

márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!