Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos,hogy nem kel a gyerekhez...

Jogos,hogy nem kel a gyerekhez,csak mert ő dolgozik?

Figyelt kérdés

Csak pénteken és szombaton hajalndo kelni a gyerekhez,mert O dolgozik,pénzt kell valakinem keresni. Ez igaz. Viszont, 17 hónapos lesz lassan a lányom,és már régóta nem szoptatok. De mindig volt valami,ami miatt kelni kellett hozzá. Átlag öt órákat alszok,három négy részletben. Nem feltétlen emrt ennyit fent van,de sokszor elaludni se sikerül,mire felkel,utána meg nem bírok visszaaludni. Nem tudom mivel vegyem rá,hogy hétközben is felkeljen,mert én már nem bírom. Folyamatos szivritmiszavarom van, aftaim,herpeszem,minden szr bajom a nem alvastol. Ha hazajön,már nem tudok aludni,akármilyen fáradt vagyok. Annyira túl vagyok porogve,hogy nem bírok,meg már este is van. Hétvégén tudok délelőtt visszaaludni,de kevés már. Szeretnék aludni éjjel,nem csak pár órákat több részletben.

Nincs egy épkézláb nagyszülő sem,nem számíthatok senkire.

Folyamatosan elfelejtem dolgokat,elhagyók dolgokat.

Napközben is állandó foglalkozást igényel,egy tál meleg ételt nem tudok nyugiban megenni.

Ja és hiába kel péntek szombat,valahogy az ő térfelén az ágynak annyira nem lehet hallani,vagy én nem tudom,de folyton oldalba kell bokodnom,hogy menj már a gyerekhez mert ébren vaan,sír.


Bocs helyesírási hibákért,sietnem kell az írással. Tanult ember vagyok,az egyetemet munka mellett csináltam,sok nem alvás volt akkor is,de az könnyebbnek tűnt mint ez.Most úgy érzem két darab szám összeadása.kihivas.


ápr. 25. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 A kérdező kommentje:

Minden mást megcsinal,takarít,főzni nem kell,rendeljuk,bevasarol..igaz ez utóbbit ha kifelejtek valamit a.lsitabol,akkor így jártunk,mert O nem megy el még egyszer boltba. Én meg mindig kihagyom. Valamit..ha meg ő írja össze,hát felé sincs ami kéne. A világ végén lakunk,nem opció a leugrom a boltba.

Gyereket rendszeresen furdeti,játszik vele sokszor. De ha épp nincs kedve,vagy filmezne,bebssza a jarokaba,ha üvölt egy fél orat a gyerek,tőle jó. Ettől is kivagyok,hogy szerinte ez rendben van.

ápr. 25. 12:11
 2/102 anonim ***** válasza:
71%

Fizetett segítség napközben vagy bölcsi kell neked.

A seggfej férjek nem fognak változni. Azt meg hiába írom le, hogy az enyém mintaapa és bármikor felkel a gyerekhez. Neked ez nem segít.

ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
38%
Ha mondjuk nagyon jól keres és nagyon felelősségű munkát végez és nem alvás miatt dekoncentrált lesz a nem jó annyira.
ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen átérzem a helyzeted, csak 14 hónapos a fiam. Ma reggel is ezen vesztünk össze iszonyatosan.

Ő végigaludta az éjszakát, de reggel nem bír felkelni 7-kor, mert fáradt. Az, hogy én fél éjjel fent vagyok, plusz szintén el- és visszaaludni nem tudok, az nem baj.

Egy időben volt alkalom, hogy engedett visszaaludni, de aztán kaptam a beszólást, úgyhogy már az indulattól sem bírtam pihenni.

Nem tudom, mi a megoldás. 2 évesen megy majd bölcsibe, akkor aztán nem pofázhat a férjem, hogy csak ő dolgozik. De megmondtam azt is, ha majd a gyerek sokat lesz itthon betegség miatt, szépen ő marad vele itthon, akkor majd meglátja, mekkora buli reggeltől estig szórakoztatni a gyereket, mellette természetesen főzés, házimunka.

ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
82%

1, tehát NEM csinal meg minden mást. Neki ez az egész nem fontos.

Kivagyok ettől, hogy Mert Ő Dolgozik, már minden éjszaka az anyáé. Aki nem mellesleg felelős a gyerek testi épségéért es jóllétéért, amit krónikus kialvatlanságban akar veszélyeztethet is. De ez soha senkit nem érdekel. Komolyan, a pasik úgy csinalnak, mintha mininum baleseti sebészek lennenek mindannyian. Bár pont ismerek baleseti sebészt, ő pont fel tud kelni a gyerekéhez, érdekes.

A kérdésre: jogos, de semmit nem tudsz tenni. Szabotalni fogja a felkelést és bele fogja b.szni a gyereket a járókába üvölteni, hogy legközelebb lehetőleg meg se kérd. Sajnos ezzel fogsz együtt élni vagy elhagyod.

ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
88%
3, szerinted ellatni es eletben tartani egy kisgyereket nem felelősségteljes? Hagyjuk mar ezt. Egy nyomorult hétköznapot igenis bevállalhatna. Amikor egyetem alatt piálni kellett és masnap zh volt, az nem volt probléma, gondolom
ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is be kell osztani azt a két napot mikor szabadnapos a férjem, mert egyébként olyan hulla fáradt, hogy semmire sem ébred fel. Nem is várom el tőle igazából, hogy munka mellett éjjel még keljen is, nem érezném fairnak. Viszont amikor nem dolgozik másnap akkor én füldugóval alszom van, hogy a vendégszobába át is költözöm arra az éjszakára, szóval nagyjából működik a dolog. Az igaz, hogy nekem akad a férjemen kívül más segítség is néha, így nem vagyok olyan kimerült, mint azok az anyukák, akik éjjel/nappal nem alszanak normálisan, így persze tarthatóbb a heti 2 nap nem kelés.
ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
93%
Mondanám, hogy ok, akkor fizesse meg a bébiszitter árát. Ha ennyit dolgozik, csak belefér. Fizetsz valakinek, és alszol napközben. Értem, hogy sokáig tart elaludni, de akkor majd forgolódsz 1 órát és pihensz, amíg más figyel rá. De akár tréningezheted az agyad arra is, hogy hamar elaludj, én hangoskönyvekkel és podcastokkal a fülemben kezdtem ezt. Feküdtünk a sötétben, hallgattam és elaludtam rá. Az elején kb 1 óra volt, most már ha csukott szemmel hallgatok valamit, 5 perc és alszok. Mindig beválik, az agyam megszokta, hogy ha megy a monoton duruzsolás, akkor piff alvás. Nem tudom egészséges e, de őszintén leszrom, mert két gyerek mellett kincs, ha 5 perc alatt vissza tudok aludni egy fos éjszakán. Próbáld ki, veszteni nem tudsz.
ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
38%

Szoval nem fozol nem jarszboltba nem takaritasz. Gyerek korul is segit, jatszik, furdet stb...

Akkor azert olyan sok dolgod nincs , hogy ennyit hisztizz.

Az en gyerekem 6 (!!!) eves koraig kelt ebbol 3 eves koraig orankent.

Apja nem kelt hozza, nem is vartam el. Mivel en jarkalhatok zombikent itthon, o nem dolgozhat kialvatlanul.


Aluďtam a gyerekkel delutan. Hetvegen felkelt hozza az apja reggel es tudtam tovabb aludni.

Ugyhogy en megertem , hogy kivagy. Tobbe kevesbe a nem alvas miatt nem vallaltam ujabb gyereket.

De azert tulzas amit muvelsz.

ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
57%

Sosem kértem a férjem hogy keljen a gyerekekhez.

Dolgozik reggeltől estig, utána még itthon is segít amit tud.

A minimum hogy éjjel aludjon.

Én meg alszok napközben amikor q gyerek is

ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!