Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha megőrülök,...

Mit csináljak, ha megőrülök, mikor babalátogatóba jön valaki?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kifejezetten introvertált, mert szeretem a társaságot. Ha én válogathatom meg, kik vannak benne.


5 hete szültem, a terhesség és a szülés csodálatos volt, a kórházban töltött napok is (férjem végig ott maradhatott, hármasban vagyunk a babánk egy percétől). A piciért rajongok, úgy érzem, mintha mindig is velünk lett volna. Úgyhogy nem gondolom, hogy ez szülés utáni depresszió lenne.


De konkrétan gyomoridegem van, ha valaki jönne hozzánk, vagy ha itt van valaki. Legszívesebben a szememet forgatnám, mikor hallgatom, hogy az éppen 1 hónapos gyerek már most tiszta apja, vagy melyik hatvanadik rokonra hasonlít az orra. Vagy ha kérdezik, mit szeretnénk ajándékba, mondjuk, hogy van mindenünk, nincs szükségünk semmire (és ez így is van, enyhe vásárlásmánia, a gyereknek már olyan cipője is van, ami jövőre lesz rá jó). De ideállítanak így is olyasmivel, ami felesleges, telepakolt ételhordókkal, hogy "ha már ebéd előtt jöttek, hoztak egy kis ebédet is". Szerintem 1, max. 2 dolog lehetett, aminek tényleg örültünk.

Kapom a kéretlen tanácsokat, a testemmel kapcsolatban is úgy érdeklődnek, mintha egy pár zokniról lenne szó. Az egyik rokon végig "Böbézte" a gyereket, amíg itt volt, nem értettem, miért, igazából azt hittem, félreértette a nevét (Bella). Utána, mikor szóltam, hogy amúgy a neve Bella, nem Böbe, mondta, hogy ja tudja, dehát tiszta nagyanyja, azért hívja így...


Ha a legjobb barátaink, vagy olyan rokonok jönnek át, akiket amúgy szeretek, tartjuk a kapcsolatot rendesen, az nem zavar (pl. anyukám). Sőt, olyankor van, hogy elviszik a babát sétálni, vagy amíg szusszanok egyet, ők figyelnek rá. Szóval ezzel nincs bajom, de ez a kötelező jópofizás, meg hogy elemezgetjük, kire hasonlít a gyerek, akinek folyamatosan változik még mindene, kiborít. Ez a hormonok miatt lehet?



ápr. 25. 19:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon határozottan emlegettem a terhesség alatt is, hogy az első 6 hétben SENKIT nem fogadunk. Anyósom volt az egyedüli kivétel, de ő tényleg segített is, és max fél órát, ha maradt általában. Miután letelt a 6 hét, a család óvatosan elkezdett érdeklődni, hogy esetleg valamikor lehetne-e már látogatni, ha igen, mikor? Voltak, akik jöttek volna, de mondtuk, hogy minek, ne jöjjenek, majd egyszer találkozunk valahol, valamikor. Velünk nem voltak olyan jóban, valami család barátai voltak még gyerekkoromban, de a szüleimmel voltak jóban, nem velünk, mi külön nem tartjuk a kapcsolatot, f@sznak jönnének babalátogatóba? A másik meg, hogy hozzánk eleve nem tudnának bejelentkezés nélkül jönni, senki sem tudja a címünket, csak aki rendszeresen jár ide amúgy is. Nem véletlenül. De nálunk szerencsére nem divat csak úgy, hívatlanul megjelenni valakinél, minimum előző nap megbeszéljük, ha mennénk egymáshoz.


De amúgy jól írja az egyik korábbi válaszoló, ezt csak pár hétig/hónapig kell még kibírnod, legkésőbb mire fél éves lesz a baba, már mindenki megunja, elmúlik az újdonság varázsa és békén hagynak, aztán ha netalán lesz második (harmadik, sokadik) gyerkőc, akkor ő már nem lesz ekkora szenzáció.

ápr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
44%

"...ha nekik születne gyerekük/unokájuk, engem hidegen hagyna és egy gratuláción túl nem foglalkoztatna a dolog."


Kozold ezt velük és onnantól nem kell aggódni, a te gyereked is hidegen fogja hagyni őket és nem fognak zavarni a látogatással. Akkor majd irhatsz arról ki kérdést

ápr. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
87%
Udv az antiszoc klubban. A ferjemen gyefekemen anya apa tesomon kivul a hatam kozepere kivanok mindenkit is. Nah jo. A kollegaim rendesek, de veluk se talizok munkaidon tul es kb ennyi. Menekulok haza videkre a csendbe,nyugiba munka utan. En ellennek a csaladdal is orokre egy lakatlan szigeten.
ápr. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
79%
42# Arról nem írna ki, mert az nem zavarná.:D Ahogy engem se pl. Hihetetlen mi, hogy nem szorulsz minden nap ilyen emberek társaságára?
ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
22%

44!


Vagy de, zavarná. Ha nem így lenne, akkor már rég szólt volna.

ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:
Nem zavarna, segítek. 🫠
ápr. 26. 09:30
 47/64 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem zavarna, akkor miért nem nyitod ki a szád, és kozlod, hogy ne jojjenek?
ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:
Mert bunkó sem szeretnék lenni. Egyéb, amibe belekötnél?
ápr. 26. 10:08
 49/64 anonim ***** válasza:
93%
Nem, kedves, nem akarok belekotni semmibe. Javaslom döntsd el, mit szeretnél. Ha zavarnak a látogatók, akkor kozlod, hogy nem akarod, hogy jöjjenek. Bunkosag vagy sem, értelmes embernek az az elsőrendű, hogy neki jó legyen. Vagy maradhat úgy, ahogy most csinálod, hogy magadban átkozod őket, de a világért se szólnál, nehogy bunko legyel. Te döntesz.
ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz bunkó lenni, de elmész otthonról, mikor jön a férjed rokona megnézni a gyereket. :D

Ne már, akkkr a te rokonaiddal mibe kerül ezt eljátszani?

ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!