Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha megőrülök,...

Mit csináljak, ha megőrülök, mikor babalátogatóba jön valaki?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kifejezetten introvertált, mert szeretem a társaságot. Ha én válogathatom meg, kik vannak benne.


5 hete szültem, a terhesség és a szülés csodálatos volt, a kórházban töltött napok is (férjem végig ott maradhatott, hármasban vagyunk a babánk egy percétől). A piciért rajongok, úgy érzem, mintha mindig is velünk lett volna. Úgyhogy nem gondolom, hogy ez szülés utáni depresszió lenne.


De konkrétan gyomoridegem van, ha valaki jönne hozzánk, vagy ha itt van valaki. Legszívesebben a szememet forgatnám, mikor hallgatom, hogy az éppen 1 hónapos gyerek már most tiszta apja, vagy melyik hatvanadik rokonra hasonlít az orra. Vagy ha kérdezik, mit szeretnénk ajándékba, mondjuk, hogy van mindenünk, nincs szükségünk semmire (és ez így is van, enyhe vásárlásmánia, a gyereknek már olyan cipője is van, ami jövőre lesz rá jó). De ideállítanak így is olyasmivel, ami felesleges, telepakolt ételhordókkal, hogy "ha már ebéd előtt jöttek, hoztak egy kis ebédet is". Szerintem 1, max. 2 dolog lehetett, aminek tényleg örültünk.

Kapom a kéretlen tanácsokat, a testemmel kapcsolatban is úgy érdeklődnek, mintha egy pár zokniról lenne szó. Az egyik rokon végig "Böbézte" a gyereket, amíg itt volt, nem értettem, miért, igazából azt hittem, félreértette a nevét (Bella). Utána, mikor szóltam, hogy amúgy a neve Bella, nem Böbe, mondta, hogy ja tudja, dehát tiszta nagyanyja, azért hívja így...


Ha a legjobb barátaink, vagy olyan rokonok jönnek át, akiket amúgy szeretek, tartjuk a kapcsolatot rendesen, az nem zavar (pl. anyukám). Sőt, olyankor van, hogy elviszik a babát sétálni, vagy amíg szusszanok egyet, ők figyelnek rá. Szóval ezzel nincs bajom, de ez a kötelező jópofizás, meg hogy elemezgetjük, kire hasonlít a gyerek, akinek folyamatosan változik még mindene, kiborít. Ez a hormonok miatt lehet?



ápr. 25. 19:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
100%

" Kötelező jópofizás"


Semmi sem kötelező..


Az ételnek örülnék, a kéretlen kommentárnak meg tanácsadásnak annyira nem.

Ne engedd be ezeket az embereket az otthonodba.. Nem nagy cucc.

ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
75%

"Ne engedd be ezeket az embereket az otthonodba"


De mivel ez a férje otthona is és a férje gyereke is, így neki is van joga beleszólni, ki lehet megnézni a gyereket az otthon@ba.

ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
Nincs nálunk ilyen, hogy "én gyerekem, te gyereked", meg "én házam, te házad". Régen rossz, ha egy házasságban az alapján kell döntést hozni, hogy kinek mennyi joga van ott...
ápr. 25. 20:54
 34/64 A kérdező kommentje:

"Eddig se voltak szimpik ezek az emberek?"


Korábban nem akartak meglátogatni. :D

Anyukám szerint régen is ugyanilyen voltam, az iskoláimban is, otthon is. Csak a legkötelezőbb dolgokban vettem részt, azt is olyan arccal, hogy mindenki tudta, jobb nem szólni hozzám (resting bitch face mestere lettem az évek alatt).

ápr. 25. 20:56
 35/64 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha most csak a baba miatt mennek, akkor én nem engedném őket. Aki eddig leszart, ezután is nyugodtan mehet amerre lát.
ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan éreztem magam szülés után, de én kerek perec megmondtam mindenkinek, hogy köszönjük de az első 6 hétben nem fogadunk látogatókat. Nagyszülők, sógorok, sógornők jöttek persze, de még a barátaink is megértették és megvárták a 6 hetet. Addigra kicsit lenyugodtak a hormonjaim, testileg is sokkal jobban voltam. Nem éreztem így kötelező köröknek a látogatásokat. A fenének van kedve pár nappal/hèttel szülés után, 1.5 óránkénti szoptatások közepette, friss császár/gátsebbel jópofizni mindenkinek.

2 hetes se volt még a kisfiam mikor írt egyik férfi ismerősünk, hogy akkor holnap ő jön látogatóba. Annyit reagáltam, hogy köszönjük az érdeklődést de inkább várjuk meg azt a 6 hetet, most szültem, a baba pici, nem fogadunk vendégeket. Magamnak is megspóroltam egy csomó fejfájást és sèrtődès se lett belőle. Férjem mondjuk már más tészta, ő senkinek nem tud(ott) nemet mondani.

Teljesen megértelek egyébként mert én is így vagyok vele, akivel tényleg jóban vagyunk és barátaink, rokonaink, velük semmi problémám, de megjátszani magamat nem tudom. Egyszerűen kiül az arcomra minden, hiába akarok udvarias lenni. Lehet ez bunkóság de ez van 🤷🏻‍♀️

Ajándék témára: kisfiam 1.5 éves volt amikor jöttek látogatók, mondtuk hogy nem kell semmi ajándék, jöjjenek nyugodtan egyet kávézni. Beállítottak egy szètmosott plüss macival plusz egy kb 10 éve a szekrényben álló ruhával, már a címke is sárga volt rajta (gondolom még az ő gyereke kapta anno valakitől, neki se tetszett, így továbbadta nekünk) na az ilyentől rosszul vagyok én is. Aki kérdezi mit hozzon és annyira erősödik, én is mindenkinek az ajándékutalványt mondom.

ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
100%

,,De mivel ez a férje otthona is és a férje gyereke is, így neki is van joga beleszólni, ki lehet megnézni a gyereket az otthon@ba."


de amikor a frissen szült anyuka nem akar látni valakit, ne engedje oda a férj se.


az asszonynak előjoga van a látogatni kívánókkal szemben.


az apuka tisztelje annyira a feleségét,hogy az anyuka beleegyezése nélkül nem kerülnek oda látogatók. ha magától beállít, akkor védelmezze vele szemben is a feleségét, ,,hgy bocsi,most fáradt,kimerült,pihenni szeretne. nincs baj, de most nem fogadunk látogatókat,most az asszony pihenni szeretne"

ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%

*szóval az élvez elsőbbséget,ha az anyuka nyugalmat szeretne, nem az, ha valaki tiszteletét szeretné tenni a kis jövevénynél.

szóval anyuka a prioritás,ha ő úgy érzi,most nem szeretne látogatót egyáltalán, vagy konkrét valakihez nincs kedve, mindenki legyen rá tekintettel.

ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
87%
Ja hát ha eddig sem látogattak persze hogy furcsa. Én is meglepődnék ha olyan rokon akarna jönni aki amúgy eddig soha. Ha annyira hozni akarnak valamit megmondanám hogy ezt a popsitörlőt vagy valamit, inkább mint a 100.idiota plüsst . Nyilván mi is meg tudtuk volna venni de nekünk ilyenekt hiztak. Én a kajanak orultem volna, de ez én vagyok, ha nem kell mpnd meg hogy hozzanak gyümölcsöt vagy amit szeretsz. Igazából én is a közeli embereknek örültem, na meg szerencsere nem farasztottak a van e tejed meg varrtak e kérdesekkel. Szerontem ez sem mindegy.
ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
100%
7-es: ezt hogy kell elképzelni? :D Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki, akit mi nem hívunk meg, az csak úgy idejön mi pedig beengedjük.
ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!