Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóban illetlenség...

Babalátogatóban illetlenség ott is aludni? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

2 hete született meg az egyik közeli barátnőm kislánya. A kórházban már voltam náluk, azóta csak telefonon beszéltünk, de kb. 0-24-es kapcsolatban vagyunk iMessage-en.

Pénteken mondta, hogy majd szóljak, mikor akarok rendesen menni, nem csak egy fél órára.


Viszont Sopronban laknak amúgy, a kórházba is azért mentem, mert itt szült Pesten. Szóval nem 5 perc kocsival sem. Eddig, ha mentem hozzájuk, mindig ott aludtam 1-2 éjszakát, de akkor még nem volt baba, szóval esténként elmentünk erre-arra, vagy egy napra kimentünk Parndorfba stb. És a vendégszobából lett a babaszoba is náluk.


Leírtam, mikor lenne jó, ő meg mondta, hogy akkor menjek most hétvégén és kérdezte, hogy ott is alszom-e, mert a baba átengedi a szobáját szívesen, mert egyelőre még velük alszik.

Nem tudom, hogy ezt udvariasságból kérdezte-e meg, vagy tényleg nem gond, ha ott alszom? Valamint, tőle nem akartam kérdezni, de ha ott alszom, egy baba mennyire sír hangosan? Éjjel nem zavarna például?



2023. jún. 21. 13:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Ő tényleg a barátnőd? Csak mert furcsa, hogy vadidegenek véleménye jobban érdekel, mint amit ő világosan közölt veled.
2023. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez jó kérdés


Egyik gyerekem 1hang nélkül volt éjjel, a másik rengeteget sírt az első honapokban.

Emellett egy 2 hetes babával sok programra ne számíts. Kb semmire inkább. (Ha már pandorfot említed.)


Ha itt aludt volna nálunk valaki, engem nem zavart volna.

Viszont én ilyen esetben tuti nem aludnék sehol ott. Vagy elmennék korán és estig maradnék (ahogy tettem barátnőmmel), vagy vennék ki valahol egy olcsó szobát. Nekem kellemetlen lenne. Most szokják egymást, stb.

De mondom, engem viszont nem zavart volna. De nekünk mondjuk 4 szobás 2 2emeletes házunk van, meg lett volna oldva. Nem tudom ott milyenek a körülmények.

2023. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem közölte, csupán megkérdezte, hogy maradok-e hétvégére.
2023. jún. 21. 13:37
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretné, hogy ott aludj,nem kérdezte volna meg. Ha a másik szobában alszok a baba, nem hallatszik át. De ha vékonyak a falak és a fal túloldalán van a szoba, van rá esély. Ha téged ez zavarna, inkább ne aludj ott. Lehet, hogy fog zavarni, nem szállodába mész, evvel számolj.
2023. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Eljárkálós programokkal most én sem számolok, meg ebben a melegben úgy igazán szerintem gyerek nélkül sem lenne kedvünk menni sehová.
2023. jún. 21. 13:39
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom a barátnődnek még nem esett le, hogy anya lett és a saját családja az első...


Szerintem keress valami kései vonatot vissza Pestre, én biztos nem alkalmatlankodnék ott.

2023. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

De elmondta, hogy nyugodtan maradhatsz...


Én nem maradnék, mert nekem lenne kellemetlen, de az anyjának attól még lehet, hogy nem gond.

2023. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

6-os, ne haragudj, de attól, mert ott van náluk valaki, még nincs elhanyagolva sem a baba, sem a család... Gondolom, ő sem azt tervezi, hogy a pár hetes gyerek mellől nekiindulunk az éjszakának, mint régen.


Nem jött-ment barátnő vagyok, évtizedes barátság, az esküvőjükön tavaly én voltam a tanúja.

2023. jún. 21. 13:44
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, nem fognak tudni veled foglalkozni 2 hetes baba mellett. Szerintem nem lenne túl kellemes, úgy éreznéd, hogy csak láb alatt vagy. Vegyél ki egy szobát, vagy mondd, hogy majd a 6 hét letelte után visszatértek erre.
2023. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem, miért nem kérdezel vissza szimplán? Persze, szívesen alszol ott, de csak ha nem zavarod őket, gyermekágyi időszakban nem akarsz a terhére lenni, neked megfelel X hét múlva is, ha már úgy érzi, jobban van napi rutinjuk.
2023. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!