Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hosszú évek után elkezdtünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú évek után elkezdtünk beszélni exemmel, találkoztunk is. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Ő hagyott el engem anno. Én úgy érzem nekem Ő volt a nagy Ő. Megbeszéltük a dolgokat, de úgy érzem nem tudok neki soha igazán megbocsájtani! A vágy újra megvan,de félek is ebbe újra belemenni,sex nem történt..próbáljuk megállni,hogy ne legyen semmi, de nehéz...mit tennétek pasiktol is kérdezem..ilyenkor mi zajlik le bennetek, hogy aki egyszer nem kellett, most mindent megtennétek vagy inkább elnyomjátok magatokban az érzést? Azt tudom,hogy büszkeség is van benne...

márc. 28. 22:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell egyáltalán kapcsolatot tartani...meg kell szakítani minden érintkezést. Addig használna, míg nem talál olyat, akit nem akar elhagyni.
márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%

Kísértetiesen hasonló helyzetben voltunk, hasonló érzésekkel.

Én azért nem tudtam évekig túllépni az exemen, mert egyrészt kialakult köztünk egy nagyon mély kötődés, amit korábban mással nem éltem át. Másrészt olyan értékeket tudtunk egymásnak nyújtani a kapcsolatban, amik nagyon ritkák. Mindkettőnknek voltak utána más kapcsolatai és mindketten azokat az értékeket kerestük, de mással nem sikerült, ez pedig folyamatos hiányérzetet szült.

Akkor, amikor szakítottunk, a hétköznapi problémák és a közös jövőkép hiánya miatt hagytuk háttérbe szorulni azokat a dolgokat, amik miatt a kapcsolatunk jó volt. Azt mondom, addig semmiképpen nem érdemes újrakezdeni, amíg nem beszélitek át, hogy anno miben hibáztatok - mindketten! Addig teljesen jogos a félelem, hogy újra elromlik, ez a félelem nálunk is megvolt, de idővel beláttuk, hogy túlnyomórészt feltételezéseken alapul a félelmünk. Ha mindkét félben van belátás és szándék a múlt hibáinak a kezelésére, akkor működhet, de kemény munkával jár. Egyszer olvastam egy pszichológus írását az újrakezdett kapcsolatokról. Azt írta, hogy holmi nosztalgiából vagy mert épp nincs más, nem érdemes újrakezdeni. Viszont tényleg vannak olyan helyzetek, amikor csak akkor látjuk meg valaminek az értékét, amikor már túlhaladtunk rajta és némi távolságból látunk rá.

Viszont egy újrakezdett kapcsolat nem olyan, mint elsőre. Nem felhőtlen, nem lehet felelőtlen. A pszichológus azt írta: az első kapcsolatban egy csónakban ülünk, és hagyjuk, hogy sodorjon az ár. Az újrakezdéssel azonban mindkét félnek evezőt kell fogni és tudatosan irányban tartani a csónakot. Ha úgy érzed, hogy megéri és ebben a másik fél is partner, akkor hajrá!

De lesz ami lesz alapon ne kezdjetek bele, mert akkor garantált az újabb csalódás!

A többi válaszadónak pedig szívből kívánom, hogy egyszer az életben legyen olyan értékes kapcsolatuk, amire utólag is azt mondanák, hogy igen, megéri küzdeni érte.

márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért éreztem én is,mert nagyon mély dolgokon mentünk keresztül...csak ő nem igy látja..nem tudja mi az igazi érték. De nem érzem hogy én akarnám-e újra is őt az életembe..a vágy megvan, meg maga az is hogy újra érezném a szenvedélyt, a szerelem érzését, ahogy kiugrik a szívem...de nem tudok rá felnézni már...bennem kiölte ezt..és lehet nem fogok soha ennyire szeretni senkit, de valamiért akarom és mégse... iszonyú nehéz dolog ez...
márc. 29. 16:50
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet konkrét választ adni, mert nem tudjuk a sztorit és nem tudunk igazságot tenni. Az eddigi kommentelők pedig általánosítottak, tehát nincs jó válasz egyáltalán.
ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!