Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » 3 napja hangokat hallok a...

3 napja hangokat hallok a lakásban. A kutya is látja, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 nappal ezelőtt 2x is furcsa kopogó hangot hallottam. A párom szerint valamelyik szomszéd, de én ezt bent hallom a lakásban. Trgnap egyedül voltam itthon, délután a kiskutyám 2x is állt az üres szobában,(amit eddig nem használtunk, most majd baba szoba lesz, mert épp várjuk a kicsit). Ugatta és morogta a semmit!?

Utána bebújt a konyhába az asztal alá, és nem akart kijönni. Furcsa volt. Éjszaka is egyedül voltam, a párom éjszakás volt, szintén hallottam azt a furcsa koppanás szerű hangot, és a kutya is morogta, látszik rajta hogy fél, nem megy ki egyedül. Mit tehetnék hogy elmenjen? Munkakörünk olyan sajnos mind a kettőnknek hogy sok a halott, beteg ember körülöttünk. Lehet valaki ránk tapadt? Vagy esetleg halott rokon lehet aki jött a baba miatt, vigyázni rá, vagy csak éppen megnézni hogy vagyunk? Már minden eszembe jutott. Őszintén igazi félelmet nem kelt bennem a dolog, de mégis megborzongok, főleg mikor látom a kutyán hogy nem szimpatizál a "dologgal"...🤔



febr. 28. 07:46
1 2 3
 21/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
18%

Ez egy létező jelenség.

Amit leírtál az egy test nélkül lény lehet.

A kutya reakciói is erre mutatnak.

Van még egy jelenség, amit ellenőrízhetsz : Lassan menj oda, ahol ezt a lényt sejted és figyeld a hőmérséklet változást.

A kutya reakciója azt mutatja, hogy ez egy zaklatott állapotú lény.

Ezek közelében lehül a levegő.

Tehát nézd meg, hogy érzel e hűvöst.

Egyébként meg is mondhatod neki, hogy menjen el egy szülészetre és vegyen fel egy új testet. Lehet, hogy nem elég egyszer ezt elmondani neki.

Ne lankadj, küld el megint.

A kutyád reakciójára és a saját érzékeléseidre támaszkodj.

Ne törödj azokkal, akik gúnyolódnak ezen.

márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Nem léteznek test nélküli lények a Földön, még a környékén sem szerintem.

Kutyák az időjárási jelenségekre érzékenyek, talán a bőrigázástól félnek és az evolúció során kitapasztalták, hogy mikor jön a vihar, eső, ilyenkor ösztönösen fedél alá menekülnek.

Csak a néphit ruházza fel a kutyákat és macskákat "szellemlátó" képességekkel. Mai tudásunk szerint ez már vicc, nevetséges.

márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
57%

Szervízmérnök úr !

Te a sját tudásodról beszélsz.

A tudás és az érzékelés szorosan összefüggő dolgok.

Nem tudsz valamiről, ha nem érzékeled.

Te ezt nem érzékeled, ezért aszt gondolod, hogy nincs is.

Ennyi az egész.

márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
42%

Nem "aszt", hanem "azt".

Felkiáltójel előtt szóköz is egy nagyon irritáló hiba, ami tudatlanságot tükröz (általános iskola miatt).

Azért is irritáló, mert ha már valaki okoskodni akar, tűnjön legalább intelligensnek. Ha szeretnéd, hogy komolyan vegyenek.

Ezt viszont nem lehet komolyan venni, logikailag sem, a mondanivalót.

Mai tudásunk szerint tényeknek és bizonyítékoknak hiszünk, nem népi mendemondáknak.

Ez nem az én tudásom, hanem az emberiség tudása ide jutott, a fejlődés során.

Korábban volt az okkultizmus, spiritualizmus, ezek nem fejlődő tudományok, hanem épp ellenkezőleg, már a süllyesztőbe kerültek, mint egy sötétebb kor butaságai.

Nem kellene a múltba révedni, ennek semmi értelme.

Nincsenek természetfeletti csatornák, ahol például egy lélek tudna közlekedni a test elhagyása után, vagy például egy átok eljuthatna a feladótól a címzettig.

Ezek csak kitalációk.

Vagy akkor mutatni kell bizonyítékokat, de semmi nincs, csak üres látomások vannak, nem okos emberektől általában, akik még írni sem képesek rendesen, megfelelő műveltség és intelligencia hiányában.

márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Nos akkor néhány adat, amit természetesen nem kell figyelembe venned.

A magyar nyelvben külön szó jelöli a test nélüli és a testet használó lényt.

Az egyik csak lény, a másik pedig ÉLŐLÉNY.

Egy másik fontos adat :

A te tudásod , és a te érzékeléseid olyanok amilyenek.

Mások mást tudhatnak és érzékelhetnek, nem egyformák a képességeink.

Tehát az " emberiség tudása " egy általánosítás.

És mint minden általánosítás félrevezető és hazug.

márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ennek semmi értelme, te kitalációkról beszélsz, belemagyarázásokról, amit soha, senki nem látott, nem bizonyított sem közvetlenül, sem közvetve.

Régi szójelentések amúgy sem bizonyítanak semmit, hiszen régen másképp foghattak fel dolgokat, ami mára elavult. De egyébként is félrebeszélsz:

-------------------------------

[link]

A 'lény' szó jelentése és fogalma a magyar nyelvben az élő organizmusokat, vagyis az állatokat és növényeket jelöli. A lények az élet alapegységei, amelyeknek sajátos életműködéseik és viselkedésük van.

----------------------

[link]

Magyar nyelv (1862) szótárunk szerint LÉNY szó jelentése, értelmezése:

(lé-eny) fn. tt. lény-t, tb. ~ek, harm. szr. ~e. Újabbkori szó, a latin ens, német Wesen kifejezésére. Széles ért. minden, ami van, vagy lehet, pl. Észtani v. lehető lény, mely nem létezik ugyan, de semmi ellenkezést nem foglal magában, hogy ne létezhessék. Valóságos lény, mely nem csak fogalomban, hanem tárgyban is létezik. Szükséges lény, melynek lennie kell, mely az ellenkezőnek lételét kizárja, pl. minden okozatra nézve az illető ok szükséges lény. Szorosb ért. oly dolog, mely valósággal van, való, pl. az ember okos lény. Az Isten legtökéletesebb lény. Ellentéte: látszat, ami csak eszmében, vagy képzeletben létezik. Ez lény, nem csupa képzelet. Néha jelenti a dolognak állapotát, természetét amint van. Egész lényem felháborodott. Ő egy nyomorú lény. Ily alávaló lényekkel szóba sem állok. Jelenti azon alkotó részek öszvegét is, melyekből valami áll, szabatosabban: lényeg. Határozatlan ért. jelentünk általa oly dolgot, oly valamit, oly izét, mit meghatározni nem tudunk, vagy nem akarunk. Micsoda lény lehet ez? A vegyészi kísérletben bizonyos nyálkás lény fejlődött ki, melynek természete ismeretlen.

-------------------------------

[link]

Lény, a lenni-ből hibásan képezett szó, jelentése: az ami van, latinul ens, görögül το ον. A magyar nyelv nem a lenni tőből alkotja az ide tartozó szókat, hanem valóból. Így a régi nyelv szembeállítja a valót, azt ami van, azzal ami csak látszik, pl.:

«A valót csak merő tetszeménynek, a tetszeményt valónak állítja», v. Faludinál: «Meg tudja jobbára választani a költött szándékokat a valóktól». Temérdek a régi nyelvben a való-val képezett szólás, melyek egy része feledésbe merült, de sok fennmaradt; ily képzések mint valós, valóság, nyilvánvaló, volt, volta, mivolta, voltaképen, voltaszerint untatják, mely úton kellett volna járnunk a filozófia műnyelv megalkotásában.

márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Hát, eredtileg azzal a kérdéssel indult a dolog, hogy a kérdező mit tehetne abban a helyzetben amiben magát találta.

Én adtam neki néhány tanácsot, ennek a helyzetnek a kezelésével kapcsolatban.

Maradjunk szerintem ennél a témánál.

A Szervízmérnök úr áttért arra, hogy én mekkora tahó vagyok.

De ez itt most teljesen lényegtelen. És unalmas is.

márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!