Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek ezzel a tulajdonsá...

Mit kezdjek ezzel a tulajdonságommal?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam maximalista, soha nem vártam el magamtól túl sokat, a szüleim sem és a környezetemben lévő emberek sem. Az iskolában soha nem érdekeltek a jegyeim, mindig is jó tanuló voltam, de soha nem kitűnő, nem is törekedtem rá, semmi bajom nem volt azzal, ha egy dolgozatom rosszul sikerült vagy ha valamiből nem 5-öst kaptam, pont nem érdekelt.

Viszont olyan 15 éves korom óta, amióta valamennyivel céltudatosabb lettem, azokra a dolgokra érzékeny vagyok, amik érdekelnek és amik fontosak nekem. Ha valami ebben az esetben nem sikerül úgy, ahogy akartam, ha valamit elrontok, nem megy olyan jól, akkor már ki vagyok akadva vagy csalódott vagyok, pedig senki nem születik profinak, mindenki elkezdte valahol a dolgokat.

Tisztában vagyok a rossz tulajdonságaimmal, de ha valaki, főleg ha az adott ember fontos nekem, kritizál, akkor ki tudok akadni, meg tudok sértődni. Ha alaptalanul mondanak rólam rossz dolgokat, pláne, pedig ha alaptalan, foglalkoznom sem kéne vele. Szóval elég érzékeny vagyok, már túlságosan is.


2022. febr. 8. 15:04
 1/3 Dave092 válasza:
Tedd helyre az önbecsülésed/önértékelésed stb./vagy akár az önbizalmad (is) (amelyik éppen aktuális). Sok önfejlesztő könyv van a témában. Szerintem itt ment félre valami :)
2022. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nyugi ezzel en is igy vagyok. zarovizsga elott picsogva hivtam fel anyamat hogy ugye akkor is szeretni fog ha megbukok. pedig soha nem jelezte o nekem azt hogy o elvarja hogy mindenben elsore sikeres legyek. o lepodott meg a legjobban hogy ezt kerdeztem tole. vegul nem buktam meg
2022. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Használd.

Mostanában ez a pedál hozzáállás nagyon támogatott, korábbi éveimben én is ilyen voltam, és akkor úgy összeálltak a dolgok, na.

Viszont mivel a saját maximalizmusomban en mentem tönkre, elhagytam, azóta vergődök a semmiben, évtizedeket kukáztam.

Összefoglalva, nem tudom mi kell ide, hogy boldogulni is tudjon az ember, de ne is menjen tönkre a nagy boldogulásban.

Esetleg próbálj magaddal szemben türelmesebb lenni. Ne az egész folyamat es tanulás végét nézd, hogy majd a lépcsőn ha felmész milyen kilátas lesz a tizediken, hanem mindig csak a kövi lépcsőfokra koncentrálj.

2022. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!