Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szemétség , hogy nem tudunk...

Szemétség , hogy nem tudunk több pénzt adni?

Figyelt kérdés

A férjem tesójának esküvője lesz, május végén. Amit most jelentettek be pár napja. Ők szervezik már egy ideje, de nem szóltak senkinek.

Na most mi meg nemrég fejeztük be a lakásunk felújítását, az összes félretett pénzünk erre ment el.

A férjem meg pont beszélt az anyjával és nem tudom miért de mondta neki, hogy reméli, hogy a tesója nem várja el, hogy nagy összeget adjunk mert jelenleg 50e ft-nal többet nem fogunk tudni adni. Egy hónappal az esküvő előtt nem tudunk többet kisajtolni.

Az anyja teljesen kiakadt, hogy hát ez nagyon gáz, hogy négyen megyünk (2 kisgyerekkel) és ilyen kevés pénzt adunk csak. Nem szóltam bele,de jól össze is vesztek.

De ez tényleg ennyire gáz meg szemétség?


ápr. 8. 16:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
5%
#28, természetesen úgy értettem, hogy ha nincs. Én azt gondolom, hogy ilyenfajta életbiztosítása kevés embernek van, de lehet, hogy tévedek.
ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon alul kalkuláltad. 30 ezer a felnőtt, gyerek 10-15 ezer/fő. Most lesz a fiamék esküvője.
ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy kalkulalta alul. 20 ezer/felnott 5 ezer/ gyerek. Boven jo. Persze aki a nagybazilikaba eskuszik es kastelyszallon van a lagzi ott tobbe kerul. De nyilvan nem a vendeg fogja kifizetni ha valaki puccoskodni akar.

Plane nem ugy, higy egy honappal elobb szolnak.

Amugy hányok ezektol az eskuvos boritekoktol.

2 olyan eskuvon is voltam , ahol kikotottek , hogy tilos penzt adni. A legjobb eskuvok voltak. Tenyleg oszinten ugy erezted, hogy azert hivtak mert veled akartak unnepelni es nem azert , hogy kifizesd a lagzit.

ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
94%

Eleve végtelenül pofátlannak tartom ezt a mai trendi felfogást, hogy alanyi jogon kalkulálunk a meghívott VENDÉGEK pénztárcájával. Nem, a vendéget te MEGHÍVTAD, ami azt jelenti, hogy megvendégeled. Ha nem futja rá, nem kell flancolni, összeházasodni hivatali időben nulla forintba kerül. Aztán lehet spórolni a lagzira, mert aki másokkal akarja megosztani az örömét, az nem azt lesi, hogy ja de ennek az ára jöjjön már vissza. Ne haragudjunk, de ha egy vendég befizeti a saját költségeit, az nem meghívás. Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, nem is lesz egyelőre buli, hanem majd akkor, ha nem vág földhöz minket a szeretteink megvendégelése. Nyilván örülni fogunk, ha valamennyi költség visszajön, de úgy kalkulálunk, hogy ez bizony ennyi és ennyi kiadás, amíg ezt nem tudjuk nélkülözni, addig spórolunk.


50 ezer szerintem egy teljesen jó összeg amúgy akkor is, ha van pénzetek, kérdező. Ismétlem, akinek nem tetszik, az ne flancoljon, legyen az akár a pár tagja, akár örömszülő, aki belead, tök mindegy.

ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs mennyi egy esküvői költség.

Mivel az ikrek 2 évesek múltak, nem nagy mennyiséget esznek. Sőt igazából semmit, pár falatot. Felesleges lenne is nekik bármilyen adagot kérni. De ebbe nem kérdeztem bele.


Az esküvőről hasonló véleményen vagyunk mi is a férjemmel. Mi annó ezt a pénzt inkább elutaztuk, ez egy maradandó élmény maradt.

ápr. 8. 20:24
 36/75 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az a felfogásom, sokan megköveztek miatta, de vállalom azóta is.


7 éve akkori barátom barátai esküvőre készültek. Jómódú "kislány", szülei cégében dolgozva, vőlegény szintén. Alap szinten 3-4 millióra datálták az esküvőt ha nem többre, és mikor ide adták a meghívót, diplomatikusan meg volt fogalmazva hogy lóvét adjunk. Jó oké, gondolom nem kellett volna a 100. vízforraló, de akkor is, mi van? Ha én ilyen esküvőt szerveznék, beleírnám a meghívóba, hogy se pénzt, se mást ne hozzatok csak ünnepeljetek velünk. De egy gazdag kislányka még pénzt kér az esküvőjére, nekem leszakadt a pofám. Meg is mondtam hogy én egy fillért se adok. Senkinek se adnék.


Én a tesónak se adnék a helyetekben, ezért a kellemetlen helyzetért, meg azért se mert kb. az utolsó pillanatban nyögték be. Szerintem el se mennék, mert ez jelez egy kapcsolati viszonyt, mennyibe nézi a családját hogy be se avatott titeket az elejétől fogva. Miről beszélünk akkor?

ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
87%
Eleve szerintem sok vendég se fog tudni többet adni ilyen rövid idő alatt. Azért egy esküvőt bejelenthetnének hónapokkal korábban is vagy legalább kalkulálniuk kell azzal, hogy sok ebből nemfog vissza jönni. Meg ugye ilyenkor az emberek vesznek ruhát amiben elmennek, a gyerekeknek is, ha nincs elegáns cipő akkor azt is, meg ugye fodrászat(legalább egy festés, ha szokott az illető). Ezek se 2 forint, szóval ha reálisan nézzük 50-ből nem is jön ki. De mi okuk volt, hogy nem szóltak korábban?
ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
86%

Kedves anyuka akkor fizesse ki a különbözetet nyugodtan, amire ő gondolt. Szerintem adott helyzetben jó összeg. Szóltak volna hamarabb.


Amúgy már írták itt, de én is úgy vagyok vele, hogy ha én akarok lagzit, én állom a költségeket, és én állom a vendégek részét. Nem azért hívom a rokonokat, hogy fizessenek, vagy hasznom legyen belőlük. Nekünk szűk családi körben volt, 26an voltunk, egy szó nem esett a pénzről. Aztán mikor az első ember odajött, hogy mikor lesz a boríték átadás, néztem nagyot miről beszél. Mindenki adott, de komolyan ez volt az utolsó, amire gondoltam. A borítékok egy része meg jelölés nélkül volt, azt se tudtuk melyiket kitől kaptuk. Én a saját tesómnak nem is külön borítékban adtam, hanem nekik volt menyecske tánc, ott raktam 2 körben a gyűjtőbe, szóval teljesen anonim módon, biztos, hogy fogalma nincs mennyit adtam, én meg nem is mondtam :)

ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen jó az 50ezer. Szerintem sem fognak sokan ennél többet adni mivel esküvő elött egy hónappal közölték és sok embernek sajnos nincs több 100ezer megtakarítása vagy ha van is megvan hogy mire kell az az összeg. Pl ha engem most hívnának meg egy közeli esküvőre én se tudnék 50-60ezerft-nál többet kiadni rá mert ott van még hogy oda fel is kell öltözni ami szintén nem 2ft egy 4tagú kisgyerekes családnál.Illetve a megtakarításunknak megvan a helye hogy mire kell majd így abból se szívessen vesz el az ember több 100ezreket.
ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 A kérdező kommentje:

Igazából senki nem tudta, nem tudom miért nem szóltak senkinek se előbb, legalább annyit , hogy szervezés alatt van az esküvő készüljetek.

Derült égből villámcsapásként jött, hogy ők már szervezik pár hónapja és most fixalodott, hogy akkor május vége.

ápr. 8. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!