Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal...

Hogy értessem meg anyámmal hogy fejezze be a dohányzást nálam?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok. Albérletben vagyunk mèg a férjemmel. Eljött tegnap apám festeni hozzánk, meg a tesóm. Anyám is jött. Azt tudni kell nálunk az albérletben tilos cigizni. Hozta szépen a kis cigitöltős cuccát aztán még számonkért hogy hol a hamutál. Nem akartam neki adni ( egy van mert még ők adták karácsonyra , nyilván hogy legyen ürügy rágyújtani…) aztán elkezdett befőttes üveget keresni. Aztán rászóltam, hogy menjen ki dohányozni. Nem ment ki. Rágyújtott, beült az ablakhoz és nyitott ablaknàl bagózott… Ami ha felszállt a szomszédhoz ( ha otthon volt) akkor megy majd a telefon a főbérlőnek, és ki leszünk dobva… Jelzem 35 hetes terhes vagyok… Felkaptam a vizet ès leordítottam. Akkor eloltotta de ocsortány büdös volt. Leugrottam neki vízért a boltba, mire visszamentem a férjem szólt hogy anyám már a 10. szál cigit szívja. A konyhában állt a füst. A férjem meg nem mert neki szólni. Na utána már mondtam neki, hogy fáj a fejem fejezze be, mindjàrt behányok, ne mérgezzen a sz@rjával. Aztán mondta, hogy az az utolsó… 4 órát voltak itt, apám is már rágyújtott a vègén. Anyám olyan 20 szálat szívott el, apám meg 10 szálat. Minden büdös, próbálom eltűntetni ezt a szagot. Ahogy mentek ki, kidőlt a bűz a folyosóra. Még ma reggel is èreztem ezt a büdös töltött cigi szagot… Hogyan értessem meg velük ( főleg anyámmal) ha egy sunyi, hogy ne mérgezzen a cigivel se engem, se a gyerekem???
máj. 5. 06:32
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, hiába háborogsz annak a négypipásnak igaza van.

Két lehetőség van, szólsz, nem engeded be. Szólni nem vagy képes, akkor csak a másik megoldás maradt.

Illetve abban is igaza van, hogy felesleges játszmákba kezdeni és hazudozni, mint valaki ajánlotta.


Bár nekem azért van kétségem az egész történet igazságtartalmát illetően. A leszaladtam vízért azért nem annyi idő, hogy addig 10 szálat elszívjon...

máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Látom több profillal is ide írsz. :)


Leszaladtam vízért. Te nem tudod milyen messze a bolt, illetve hogy 35 hetesen nem tudok loholni. Tegnap ballagók voltak mindenhol, de egész héten ha nem tűnt volna fel. A másik, te honnan tudod kinek mennyi egy szál cigi? A 10 szál cigi nyilván túlzás. De a csikkek alapján 4 óra alatt 30 szál volt a hamutálban. De nem fogok magyarázkodni elmebajos idegen embereknek. A választ már megkaptam, az elmebetegnek meg kellemes gyógyulást. Csók.

máj. 5. 09:19
 33/48 anonim ***** válasza:
85%

32, ez beteges... egy profillal írok, a 25 és 31 voltam. Megvan, hogy több ezerl felhasználóból nem csak egy van, akinek négy pipája van???


Anyáddal szemben miért nincs ekkora szád, mint itt, ahol segítséget vársz, de csak beugatsz mindenkinek és gyanúsítasz bután, ok nélkül ráadásul?

máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező te láthatóan nem keresed a megoldást. Mert más út nincs, mint vagy nem beengedni őket, vagy ha rágyújtanak, kilökni a lakásból. Balhé lesz? Valószínűleg igen. De amíg látják rajtad, hogy nem vagy hajlandó felvenni a kesztyűt ellenük, addig semmibe fognak venni, ezzel veszélybe sodorva a lakhatásotokat és az egészségeteket. Ha nem megy, akkor egy időre váljon ketté velük az utatok. Ne engedd a gyerek közelébe bűzölgő cigi szaggal, és ne is menjetek hozzájuk, mert gondolom ott sem más a helyzet. Remélhetőleg ettől észbe kapnak. Amúgy ne csak anyádra legyél mérges, apád is ugyanúgy szívta a kérésed ellenére, és anyádat sem segített leállítani. Ő sem jobb.

Nálunk is volt ilyen, hogy a családom ( akik közt nem egy dohányos van), jött segíteni költözni. Eszükbe sem jutott rágyújtani bent, lementek a ház elé. Igaz, ők otthon sem dohányoznak a lakásban.

máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
60%

Te nem tudod milyen messze a bolt, illetve hogy 35 hetesen nem tudok loholni


A leszaladtam az leszaladtam. Leszaladni közelre szokás, a város túlsó felén levő teszkóba nem.

És igen, pont ezért kérdeztem, miért nem a férjed szalad... ÉS ja, hogy a 10 szál túlzás, akkor azért jól éreztem, hogy ez a történet így nem egészen kerek.

máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
63%
Na, 34, te is kapsz mindjárt, hogy azonos vagy velem meg másokkal...
máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
70%
34 vagyok. Nekem is 4 pipám van? Nem tudom, mert én a saját pipáimat nem látom. XD
máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
77%
37, annyi pipád van, amennyi fent a neved mellett az értékelésed :D
máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
94%
Igazi álomférj, apád fest, te mész boltba, ő meg békésen kussol is, mert nem mer szólni anyádnak :D
máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, nálatok nem jön víz a csapból? 🤔


35 hetes terhesen elmentel vízért az anyadnak?


Nem semmi!

máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!