Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal...

Hogy értessem meg anyámmal hogy fejezze be a dohányzást nálam?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok. Albérletben vagyunk mèg a férjemmel. Eljött tegnap apám festeni hozzánk, meg a tesóm. Anyám is jött. Azt tudni kell nálunk az albérletben tilos cigizni. Hozta szépen a kis cigitöltős cuccát aztán még számonkért hogy hol a hamutál. Nem akartam neki adni ( egy van mert még ők adták karácsonyra , nyilván hogy legyen ürügy rágyújtani…) aztán elkezdett befőttes üveget keresni. Aztán rászóltam, hogy menjen ki dohányozni. Nem ment ki. Rágyújtott, beült az ablakhoz és nyitott ablaknàl bagózott… Ami ha felszállt a szomszédhoz ( ha otthon volt) akkor megy majd a telefon a főbérlőnek, és ki leszünk dobva… Jelzem 35 hetes terhes vagyok… Felkaptam a vizet ès leordítottam. Akkor eloltotta de ocsortány büdös volt. Leugrottam neki vízért a boltba, mire visszamentem a férjem szólt hogy anyám már a 10. szál cigit szívja. A konyhában állt a füst. A férjem meg nem mert neki szólni. Na utána már mondtam neki, hogy fáj a fejem fejezze be, mindjàrt behányok, ne mérgezzen a sz@rjával. Aztán mondta, hogy az az utolsó… 4 órát voltak itt, apám is már rágyújtott a vègén. Anyám olyan 20 szálat szívott el, apám meg 10 szálat. Minden büdös, próbálom eltűntetni ezt a szagot. Ahogy mentek ki, kidőlt a bűz a folyosóra. Még ma reggel is èreztem ezt a büdös töltött cigi szagot… Hogyan értessem meg velük ( főleg anyámmal) ha egy sunyi, hogy ne mérgezzen a cigivel se engem, se a gyerekem???
máj. 5. 06:32
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ne engedd be az albérletetekbe.

Alapból türhőség más otthonában rágyújtani, de úgy, hogy külön ki lett emelve, hogy NE, meg kidobnak érte. Anyád ezt nem fogja fel, sőt, letojja.

Át nem hívnám az ilyet, aztán ha kérdezi, hogy miért, akkor jól megmondanám, hogy ezért.

máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Amúgy senki sem hívta. Arról volt szó apám meg a tesóm jönnek segíteni festeni. Anyàm az enni meg cigizni jött. Útban volt folyamatosan meg akadékoskodott. Úgy hogy apàmra is haragszom, hogy elhozta. Nem gondoltam volna, hogy nem èrti meg. Azzal indított, hogy lepakolt és elkezdte tömni a cigit. Kérdezem, hogy mit csinál? Erre hogy ràgyújt és kell hamutál. Ha kilökdösöm akkor is elszívja a cigit. Az eszem megáll, hogy 55 évesen ennyi esze van.
máj. 5. 06:56
 3/48 anonim ***** válasza:
94%

Így van, sehogy sajnos. Nem tudod megértetni. Ez nem így működik.

Nem engeded be őket, az a megoldás.

Láthatóan szarnak rád, nem szeretnek. Te miért is ragaszkodsz hozzájuk?

Nem is értelek téged. Igen, itt veled van úgymond baj.

máj. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Az első jelnél kellett volna kidobni és nem visszaengedni, főleg nem ott hagyni a lakásban. A lakhatásotok is veszélyezteti és a babádra is sincs tekintettel. Miért finomkodtál? Azonnal ki kellett volna vezetni a lakásból.
máj. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Velem van a baj mert beengedtem az anyámat aki hozta magával a pakkját, hogy bent cigizzen? Hát honnan tudtam én , hogy a táskájából előrántja?😅 Mint írtam arról volt szó, hogy ketten lesznek és hogy festenek. Tudom, hogy anyám cigizik, és eddig nem volt olyan, hogy nálam bagózott volna. Most valamiért nagyon szemtelen volt. Hát na nem tudok erre mit írni.
máj. 5. 07:09
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Láthatóan nem érti, ide a szépszó nem lesz elég (sem a csúnya), csak az, hogy nem mehet. Más otthonában rágyújtani alapból bunkóság (ahány dohányos ismerősöm van: mind kimegy cigizni, a saját otthonából is. Ritka gusztustalan a cigiszagú ház, ráadásul mindent befog a nikotin...). Olyannál meg pláne bunkóság aki nem dohányzik. Kismama mellett meg nem is kommentálom. Ha megszületik a kisbaba akkor sem lesz jobb, vagy betartja, hogy nem gyújt rá nálatok, vagy nem megy. Pont.
máj. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Ha kivezetem anyámat, akkor biztos nagy vita lett volna. Aztán amilyen h*lye kiabált volna hogy miért nem cigizhet meg màr rágyújtott. Tőle zengett volna a lakás. Na akkor fixen meghallják a szomszédok és felnyomnak. Van pár szemét aki az ilyet élvezi sajnos.
máj. 5. 07:11
 8/48 anonim ***** válasza:
81%

Igen, veled, hiszen nincs eszközöd. Azt hiszed úgy működik, hogy te majd megérteted vele, beleveted a fejébe.

Megkérted, ordibáltál. Hatott? Nem.

Akkor az az eszköz marad, hogy nem engeded be.

Sajnálom, ha nem látod.

De mégis mit szeretnél? Mit vársz itt a kérdéseddel?

máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Jaj 8-as. Menj már tényleg. Hát tutira nem a te vàlaszodra voltam kíváncsi. Van így is elég bajom. Leírtam a miérteket , tessék elolvasni.
máj. 5. 07:13
 10/48 A kérdező kommentje:
Hallod fejezd már be, hogy a frusztràciódat másokon töltöd ki. Ha nem tetszik a kèrdés és csak ennyit szerettél volna elmondani, akkor nyugodtan keress további kérdéseket amiket megvàlaszolhatnál. Köszi.
máj. 5. 07:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!