Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amióta megszületett a kisbabán...

Amióta megszületett a kisbabánk az anyósommal rossz lett a kapcsolatom. Tanácsra lenne szükségem Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mikor nálunk van a férjem anyja, folyton Ő akarja pelenkázni, öltöztetni...mindent...szoptatom úgyhogy az etetést nem tudja csinálni :)

Folyamatosan intézkedik, beleszól a dolgainkba egyszerűen nem bírom elviselni. A férjem mellettem áll, de akkor is rossz ez így nekem.

Beszéljek vele ? Mondjam meg őszintén mit gondolok?



2016. febr. 9. 22:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Én sem látom a problémát, ne haragudj. Pelenkázni, öltöztetni szeretné az unokáját, ez szerintem teljesen rendben van.

Ha ennyire zavar, akkor beszéld meg vele hogy ő pelenkáz délelőtt vagy délután, máskor meg te.

2016. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Látom a kérdezőn kívül mindenkinek fantasztikus az anyósa. Nem hiszem, hogy a pelenkázás a kérdező legfőbb gondja, inkább a mindenbe beleszólás. Nyilván elmondja a kedves anyós hogy adott héten éppen miért nem jó anya. Ülj le és beszélgess el anyósoddal, mondd el neki, hogy zavar az, hogy beleszól a dolgotokba, ne támadd, egyszerűen normálisan mondd el neki, hogy mit érzel. Egyébként, ha a sógornőd teszetosza, lehet fel sem méri, hogy te nem vagy olyan, és csak segíteni próbál. Én kihasználnám azért azt az időt, amikor ott van, és elmennék a férjemmel kikapcsolódni pl.: egy jó kis vacsora kettesben.
2016. febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem a pelenkázás a kérdező gondja, akkor ne azt írja a kérdésbe :-)
2016. febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

És az is szép dolog tőle, hogy nem akart eljönni az esküvőnkre(polgári )

hanem azt mondta hogy ő otthon marad a picivel Ja... és erről mindenki tudott , mert ő már mindenkinek mondta hogy ő vigyázni fog a gyerekemre. Inkább ő az ősanya típus aki azt hiszi hogy nem lehet nélkülözni. na persze a pici végigaludta az esküvőt... inkább megmondom neki szépen...csak nehogy olyat mondjon azrán elborult az agyam...

2016. febr. 10. 08:08
 15/21 A kérdező kommentje:
ha szépen mondom neki ha nem úgy is megsértődik! tökmindegy!!
2016. febr. 10. 08:12
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

Mi a halálért van ott egy hátig?! 3 nap után mehet haza, mert nyilván nem Ausztráliából jön.

Nekem az exanyósjelöltem volt ilyen, 2-3 nap után már menekültem tőle, mert mindenbe beleszólt, olyanokba is, amihez semmi köze nem volt.


Ülj le a férjeddel, hogy anyuka max. 3 napra jöhet, aztán ezt mondjátok el neki is -> nem engedtek, bárhogy vergődik is.

Aztán, amint próbál beleugatni bármibe, szólsz neki (NEM a pelenkázásról beszélek, hanem az én jobban tudom, mert... kezdetű mondatokról).

2016. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sértődjön! És?! Ki nem szrja le, ez csak RÓLA állít ki bizonyítványt.

A mostohaanyám ilyen hisztis manipulátor, hogy minden szr miatt nem szól hozzánk x napig. Először nyaltunk neki, hogy jaj, aztán rájöttünk, minek?!

Így, ha elvonul, akkor max. röhögünk egyet és kész.

2016. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a Kérdezőt. Igenis borzasztóan idegesítő és terhes tud lenni, ha az anyós minden lében kanál, mindent ő akar csinálni. A túlbuzgósággal meg lehet fojtani a másikat.


Gondolom gyakran hangzik el ilyesmi az anyósodtól Kérdező: Majd én, majd én, majd én megcsinálom. Még be sem fejezed a mondatot, ő már csinálja is.


Igen, beszélj vele!

2016. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Rendes dolog az, ha anyós besegít. De ez már inkább a gyerek kisajátítása, és zavarja a kérdezőt.


Szerintem még az elején tisztázni kell a szabályokat. Mi az, amiben szeretnéd, hogy segítsen, és mi az, amit szeretnél te magad csinálni. Az nem segítség, hogy intézkedik, és beleszól a dolgokba. Le kell állítani, még ha megsértődik is. Én mondjuk alapból nem szeretném, ha valaki egy hétre beköltözne hozzánk "segíteni". Elég önálló vagyok, nehezen viselném el, az állandó jó tanácsokat, ha én másképp szeretnék valamit csinálni.

2016. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, az én anyósom is ilyen, de a fiaival is. nem hiába él mindegy 300 km-re tőle :) talán mi vagyunk a legközelebb 150 km-re. Megismerkedtünk férjemmel, utána mikor összeköltöztünk, csodálkoztam, hogy mennyi alsógatyája van és milyen kicsik. Kérdeztem tőle, hogy hát ezek? Az anyja mániája, hogy csak ő vehet neki gatyát. Aztán házasság, a lagzin folyton rajta csüngött, mintha Ő lenne a menyasszony. Gyermekünket meg egyenesen a sajátjának tekinti :D de, ünnepeken kívül, hozzánk NEM JÖHET!
2016. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!