Mi kell egy vállalkozáshoz?
Sziasztok! Munka mellett szeretnék nyitni egy hamburgerezőt és hotdogozot, igazából hotdogos pultot szeretnék venni. Rendezvényekre, piacokra kimenni árulni. Igazából több kérdésem lenne. 1. Milyen engedély kell hozzá?
2. Mennyibe kerül kb egy válalkozás beindítása?
3.Mennyi idő kb az ügyintézés??
4.szerintetek megérné?
Van vendéglátós végzettséged (szakács, stb)
Tudod, hogy csak akkor települhetsz ki rendezvényre, ha van bázis telephelyed.
Tudod, mennyibe kerül a helypénz?
Tudod, mennyibe kerül egy hotdogos "pult"?
Tudod, mennyi adót kellene fizetned?
Ha mindezekre a válasz az igen, akkor mehetünk tovább: vállalkozás indítása a fentiek függvénye, mid van, mid nincs?
A vállalkozói kiváltása 0 ft, nem az lesz a sok, hanem az adó meg a rengeteg engedély, (meg az alkalmazott, ha lesz.)
Mivel élelmiszer árusítással foglalkoznál, biztosan kell hozzá valamilyen nébih vagy valami ilyesmi engedély. Egy olyan pult nem fillérekbe kerül, a helypénz pl egy mihálynapi vásárban, vagy egy szegedi hídivásárban, hortobágyi hídivásárban több százezer forintra rúghat. (Ezt biztosan tudom, nem csak tippelek)..
Egyéni vállalkozóként maga a vállalkozói engedély kiváltása nek nagy feladat, de adóznod is kell. Több adónem van, most nem fogok neked mindent felsorolni egyesével.
Sokan hiszik azt, hogy egy kereskedő nulla befektetéssel jut nagy bevételekhez. El kell keserítselek, hogy ez nem így van. Azt is vedd számításba, hogy üzemanyagot is kell fizetned, és a legtöbb helyen maximum reggel 6 - 7 óráig van kipakolás, ha ezután érkezel, a nagyobb vásárokba be se engednek. Kereskedőként nem teheted meg azt, hogy te csak a környékre jársz, sokszor 200 - 300 kilómétereket kell utaznod, úgy, hogy 6ra ott kell lenned.
Összességében mellékmunkaként nem éri meg, csak teljesállásban, de elég kis csenevésznek tűnik az elképzelésed, tipikusan az az ember, aki tényleg azt hiszi, hogy mennyire egyszerű egy árusnak. Ilyen hozzáállással bele se vágj
Meg, mint 1-es válaszomban írtam, ez nem úgy működik, hogy gondolok egyet és hétvégén kimegyek, hanem KELL BÁZIStelephely, ami azt jelenti, hogy kell egy olyan üzlethelyiség, ahonnan kitelepülsz. Nem nyithatsz utcai büfét, ha nincs meg mellé az üzleted.
Nekem pl. azért nem engedélyezték a BONTATLAN üdítő árusítását, mert nincs raktáram. Pedig csak megvettem volna és máshol, rendezvényeken eladom.
Szóval ez nem ilyen egyszerű, mint elképzeled - számtalan előírás, engedélyeztetés van - mire előteremtesz mindent, addigra megőszülsz és visszaadod a vállalkozóit :D
Nem negatív vagyok, csak realista - nem könnyítik meg a vállalkozók helyzetét, sajnos.
Mi a franc az a bázistelephely????
Lesz egy székhely, ami a lakcím. Aki piacozik, mozgóboltot üzemeltet, annak sincs üzlete, nem is kell.
Pontosítok: főtt kukorica árus a szabad strandokon.
Természetesen, ahol fix pavilon van pl. a fizetős strandon belül - azaz bármikor ellenőrizhető -, ott árulhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!