Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges céget/gyárat...

Lehetséges céget/gyárat alapítani?

Figyelt kérdés

Azt mondják, ahhoz hogy befuss, hogy sikeres legyen a vállalkozásod, egy baromi jó ötlet kell csak.


Nekem már fél éve ezen jár néha az agyam, ugyanis kitaláltam egy olyan terméket, amiről tudom hogy lenne rá igény (környezetemben is sokaknak tetszik a dolog és elgondolkodnak hogy ilyen még tényleg nincs, de jó lenne), amikor keresek, kutatok ilyen termék után, nem találok. Hasonlóval találkoztam, ki is próbáltam, de úgy éreztem nem, az én ötletem ennél sokkal jobb.


Azon gondolkodom, ha elkezdhetném gyártani ezt a terméket. Hogy is kellene kezdeni?

Szükségem van legalább 3 vegyészmérnökre magát a terméket kialakítani, kész produktumot létrehozni.

Kellenek gépek is, amik ezeket később előállítják, csomagolják, futószalagon továbbítják a-b-be stb.

Kellenek a gépekhez gépész-villamosmérnökök, programozók, karbantartók, a szalagmunkához minőségellenőrök, raktárosok.


Van 2 vegyészmérnök, 4 villamosmérnök és 2 gépészmérnök nagyon jó barátom.

A logisztikai, raktári, elosztási munkákat szakmámból kifolyólag én is el tudnám látni.


Hogy mi tart vissza?

Ehez kell a ti véleményetek is:

- kell egy nagy gyárterulet

- kell építettni egy épületet

- a mérnököket, nyersanyagokat ki kell fizetni, meg kell venni.


Mennyi kezdőtőke kellene ehhez? 20 millió? 200 millió?

Ezek szerint nem csak jó ötlet kell egy vállalkozáshoz, hanem irdatlan mennyiségű befektetés is.

Ti hogy látjátok?


2019. márc. 13. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Kis darabszámban nem tudod elkezdeni a gyártást? Aztán a bevétel egy részét mindig visszaforgatni, hogy mégtöbbet gyárthass. A megfelelő szakember baráti köröd is adott, tehát a kezdéshez nem kell felvenni senkit. Persze a haszonból megegyezés szerint részesülnének.


Valamikor elektronikai terméket gyártottam így. A kezdet egy prototípus volt, amit egy átlagos háznál található eszközökkel el tudtam készíteni. Majd a néhány eladott darabból befolyó összegből mindig jobb szerszámokat vettem a nagyobb volumenű gyártás elősegítése érdekében. A befektetésem a kezdésbe gyakorlatilag tényleg nulla Ft körül volt, az ötlet volt a lényeg. Mivel egy hobbi elektonikusnak a fiókban heverő alkatrészeit nem szokás forintban kifejezni, főleg ha sok köztük a bontott. Persze mikor ismerősök már látták a nagy lehetőséget, be akartak szállni csendestársként, de tőkére akkor meg már nem volt szükségem.


Úgy tudom hogy például az Opel gyár is így kezdte a nulláról. Először egy varrógép prototípust készített a későbbi gyáros. Ami olyan jól sikerült hogy kereslet volt többre is, ezért gyártani kezdte. És csak utána következett az autógyártás.

Mikor már stabilan és kellően látványosan megy az üzlet, befektetőt sem kell keresned mert maguktól fel fognak bukkanni.


Ha kis darabszámban kezded a gyártást és a bevételt forgatod vissza, gyakorlatilag bukni sem tudsz. De ha mondjuk 100 milliós befektetéssel kezd valaki, akkor megjelenik az a kényszer hogy legalább annak meg kell mielőbb térülni.

2019. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már az első mondattól vérzik az egész. Fogalmad sincs mit akarsz csinálni.


Csinálj pár darab MVP-t, és teszteld a piacot. Ha valóban megold egy problémát ez a dolog, akkor lesz rá kereslet.

2019. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogyne. Kapacitás függvényében ez milliárdos nagyságrendű beruházás lenne, ha az első időszak működési költségeinek egy részét is szeretnéd előre biztosítani. Ha csak nem nyersz a lottón, próbálkozz meg két másik dologgal:

1. A cimboráiddal az adott termékből csináltok egy prototípust, megmutatjátok egy befektetőnek, aki az adott iparágban érdekelt, hátha ráharap, és beszáll, megveszi a céget, megvásárolja jó sok pénzért... millió meg egy konstrukció létezik.

2. Ha te pontosan meg vagy róla győződve, hogy ezzel annyi pénzed lesz, mint Dagobert bácsinak, meg tudod csinálni ezt úgy is, hogy a termelés minden folyamatát kiszervezed alvállalkozóknak. Nem szerzel be saját termelőüzemet, hanem másnak a gyárában legyártatod, másnak a raktárában tároltatod, és másnak a cégével fuvaroztatod. Nyilván így a változó működési költségek sokkal magasabbak lesznek, az indulási- és fix működési költségek viszont tulajdonképpen elhanyagolhatóak maradnak. Valamit valamiért.

Én talán az elsőt mondanám. Ja, és igen, mindkét pontra igaz, hogy 0. lépés a szabadalom, mert csúnyán pofára tudtok esni nélküle.

2019. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden ott indul hogy van egy konkrét terved, majd céget alapítasz vagy egyéni vállalkozó leszel.

Addig semmi.

2019. márc. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Sajnos úgy érzem nem ennyire egyszerű a dolog, van ismerősom nekem is, aki otthon bütykölget, eladja, új eszközöket vesz belőle és így tovább, és így tovább.


De az én tervem nem olyan amit otthoni körülmények között lehetséges lenne kivitelezni.

Legalábbis én, saját két kezemmel biztos nem tudom megcsinalni , mert semmit nem értek a kémiához, az első prototípus előallitásához pedig nem ártana nemcsak a szaktudás, hanem egy komplett labor is, centrifugák, keverőüst, kemence, meg még mit tudom én még mi.

Ha a 2 vegyészemnek leadnám, h ez a cél, tervezzetek meg egy ilyet, konkrétan övék az egész munka, abból félek, hogy csak a konfliktus lesz, és elveszik a kezemből tervet. Mondjuk valamilyen szempontból jogos, mert én megcsinaltatok valakivel valamit és az én babérjaim lesznek? Nem fog tetszeni nekik az ötlet.

Meg hát nem is biztos hogy meg tudják csinálni, mert tegyük fel, munkahelyükön tesznek-vesznek ezzel a "termékkel", még egyáltalán nem biztos, hogy minden eszköz rendelkezésre áll nekik ott.

2019. márc. 14. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez hogy beindíts egy vállolkozást, vagy sem, meg mennyi pénzzel igazából pofonegyszerű dolog. Szerintem a jó séma, amiből sok vállalkozás is felnőtt, hogy kicsiben kezded. Pl. :KFC. Valaki nyitott egy éttermet, voltak jó receptjei, látta hogy megy, egyedi volt a kínálata, és jó, abban az időben mikor indult. És terjeszkedet. Ez egy jó módszer, ha nem sok pénzed van.


Ha meg sok pénz kell hozzá 2 eset lehet: sok pénz kell de neked nincs. Akkor olyan mint egy szerencsejáték. Belevághatsz, max nem jön be, csak akkor gondolni kell rá mi lesz, ha bedől a dolog. Vagy ha van sok pénzed, akkor indítsd be a dolgot. Max nem sikerül. Ha ez baj lesz, akkor ne vágj bele, ha mindegy, akkor meg igen.


Amúgy meg elárulok egy titkot: akinek igazán jó ötlete van, azon agyal, hogy beindítson egy vállalkozást vagy ne, hanem elkezdi valahogy megvalósítani az ötletét, mert érzi, hogy nagy dobás lesz. Tehát az nem az elkezdésen gondolkodik, hanem azon, hogy ha kevésis a pénze, azzal a kicsivel hogy lehetne elindulni, és el is indul.

2019. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
De mi ez a készüléket konkrétan?
2019. ápr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!