Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kifizetődő manapság egy 4000...

Kifizetődő manapság egy 4000 M2 -es telket művelni állatokkal és növényekkel?

Figyelt kérdés
úgy értem rengeteg időt felemészt ha rendezetten termel az ember .csak nem tudom megéri -e szerintetek ?
2010. júl. 1. 02:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ekkora terület nem mondható nagynak. Gondolom,nem parasztgyerek vagy,mert akkor ezt nem kérdeznéd.

A mezőgazdaság a legsérülékenyebb ágazat.

Az állattartáshoz megfelelő ólak,istállók, stb.kellenek. A takarmány,állatorvos sokba kerül,az állatokat gondozni kell, és keresni kell,akinek eladhatod őket.

A növénytermelésnél tudnod kell,hogy az adott föld milyen növények termesztésére alkalmas. Ami jó a kukoricának,nem jó a dinnyének pl.

A földet felkell szántani,boronálni,bevetni ( a mag is drága),majd kapálni,a kártevők ellen vegyszerezni, a termést betakarítani,és az értékesítésig megfelelő helyen tárolni. Mindez elég sok pénzt emészt fel,és természetesen kell hozzá elég munkaerő és főleg szakértelem is.

Ha mindezt tudod is biztosítani,a legnagyobb rizikófaktort : az időjárást nem tudod befolyásolni.

Ha nincs eső,és aszály van,akkor állandóan locsolni kell,ami nemcsak drága,de nem is ér annyit,mint az eső.

Ha viszont olyan az időjárás,mint most,a vetés kirohad,és nem lesz termésed. Az idén nemcsak azokon a területeken ment kárba a termés,ahol belvíz vagy árvíz volt. Nekem csak egy kertem van,de a szamócám a tövén megrohadt, a borsó is kirohadt, a bab viszont ki sem kelt. A többi növényről már nem is beszélek.

A mezőgazdaság ritkán kifizetődő. Ha kevés a termés,akkor drága,de nem fedezi a költségeket. Ha sok a termés,akkor pedig olcsón tudod eladni,esetleg tárolnod kell,és megint nem sok hasznod lesz .

2010. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hát igazad van nem vagyok paraszt gyerek de sokat olvasgatok arról ,hogy mit ,hogy kel csinálni . tudom ,hogy nem nagy földterület de pl: munka mellet egy kis nyári pénzre gondoltam meg a felesleges időmet is ráfordíthatnám.
2010. júl. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!