Ha kereskedő vagyok és az forrásom (ahonnan veszem a termékeket) nem megfelelő vagy hamis. Stb. számlát ad, akkor engem mennyire büntethet a nav?
Elvileg bizonyítanom kell, hogy honnan van amit árulok. De ha fiktív számlát mutatok be, (mert ilyet kaptam) akkor mennyire büntethetnek?
(IGEN, használtam google-t, de nem találtam!)
A te felelősséged, hogy rendben megkapd a számlákat.
Amúgy nem értem hogy lehet egy számla fiktív ilyen esetben. Kevesebb összeget írtak rá vagy mi?
Utólag kiállított "eredet igazolást", leszámlázta valakivel amit vett korábban, csak már évekkel ezelőtt eladta. Most meg vizsgálják.
Ha jól sejtem...
Na, a lényeg meg lemaradt, lehet azért nem találtál, mert ez nem NAV hatáskör. Art. szerint kaptál számlát, az hogy a másik fél miről hogyan állította ki, azt majd a NAV eldönti hogy valós-e? Ha "fiktív " ( mert pl. 2 évvel később nehéz kiállítani egy 2 évvel ezelőtt beszerzett termékről számlát) akkor az magánokirat hamisítás, mivel a számla magánokirat.
Így az átkerül a rendőrségre, összevonva utána ott vizsgálják, mert btk-s eset. Max. 1 évig terjedő szabadságvesztés a büntetési tétele mert a navos vizsgálathoz fel is használtad. A kiállítót szintén elővehetik, a NAV ezen felül ugyanúgy megállapíthatja az adóhiányt, aminek az igazolására próbáltad volna ezt a kimentési lépést + az adóhiány 200%-a bírságot.
Na kezdjük az elejéről a fogalmak tisztázásával:
1.- Van egyszer olyan, hogy a termék hamis, amit megvásároltál (pl. Adidas/Nike, stb. cipőről kiderül, hogy replika, másolt) , ebben az esetben hiába van VALÓDI számlád az áru eredetéről, megbüntetnek és a terméket lefoglalják, elkobozzák, ha valaki felnyom.
2.- a FIKTÍV számla pedig azt jelenti, hogy NINCS MÖGÖTTE TELJESÍTÉS, nem valós. Fiktív akkor lehet egy számla pl., ha valakit bejelentenek egy munkahelyre, fizetik utána az adót, de az illetőt még soha nem látták. Vagy egy vállalkozó leszámláz egy munkát, termék eladást, ami a valóságban NEM TÖRTÉNT MEG. Ez a fiktív számla.
Az, hogy ha utólag szerzel számlát valamiről, az nem fiktív számla, hanem egyszerűen csak visszadátumozás, ami szintén büntetendő (magánokirat hamisítás - ahogy írták)
Ha pedig lopott áru lett leszámlázva, akkor az árut lefoglalhatják, elkobozhatják és ebben az esetben vizsgálni fogják, hogy orgazda vagy-e vagy sem - szintén büntetőjogi kategória.
Arról lenne szó, hogy szeretnék katás kisvállalkozó lenni.
Sok terméket azonban külföldről szerzek be, gyakran kisebb kereskedőktől boltoktól.
Milyen büntetést kaphatok ha olyan számlát kapok ami nem felel meg vagy valamiért beleköt a nav egy ellenőrzés során?
Egyáltalán kaphatok ezért büntetést, vagy ez esetben csak egyszerűen igazolatlan eredetű a termék?
(Akkor is ha megvan minden utalási adat?)
Örülök neki, hogy megint "szórakozik" a lehúzó-banda és teljesen mindegy, hogy ki mit válaszol, hasznos vagy sem, attól érzik jól magukat, hogy 0-ára lehúzzák az embereket.
Sicc az üzleti rovatból gyerekek!! ("érdekes", hogy mindig csak hétvégén és nyári szünetben van ilyen).
Menjetek a játszótérre játszani, ne itt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!