Érdemes webshopot csinálni?
Bak Norbert: Nem Jól tudod,abszolút . Nagyon is megéri alapítani egy webshopot mind a mai napig.
Itt a hangsúly a reklámon, marketingen van és az hogy mit árul a vállalkozó a webshopon.
Egy példa: árulhatsz pl zuhanyfejet , amit szinte mindenhol árulnak aliexpress, stb.és árulhatsz pl 3D Lovag formájú kulacsokat is, ami nem sok helyen van.
A lényeg annyi hogy olyan termékkategóriát kell kitalálni, amit kevesen árulnak, egyedi legyen, olcsó is legyen vagyis megfizethető. ÉS ezeket szinte mindenhol reklámozni, nem csak a facebookon,
Én egyedi termékeket árulok, 5 hónapja kezdtem és a havi forgalmam már átlépte az 5 milliós határt, hangsúlyozom forgalom, és nem bevétel.
Bevétel kevesebb, de annyit összetudok havonta szedni, mint egy 15 éve dolgozó, tapasztalt szoftverfejlesztő vagy programozó külföldön.
Persze lehet tucat webshopot is csinálni, 0 reklámmal, ami nem fog müködni,
Igenis dolgozni kell vele, napi 10-12 órát.
Reklámozni,reklámozni reklámozni ennyi a lényege.
Előző vagyok MA 17:32 es válaszoló vagyok.
Annyit még hozzáteszek hogy nem MAgyarországon kell értékesíteni termékeket, hanem szerte a Világban.
Ha csak vaterán, nem fog müködni,
Ha ebay, aliexpress, amazon helyeken, több lesz a vevő, HA te adod viszonylag a legolcsóbban az adott terméket.
Amit jó helyről kell beszerezni, esetleg te magad gyártod le, hogy még véletlenül se legyen konkurens .
Értem. Tehát még egy lezárt üzleti éved sincs, de ki tudod mutatni az eredményt, hogy megéri. 😂😂😂
Még akkor is ha nálad a forgalom nem ugyanaz mint a bevétel. Bármit is jelentsen ez...
Most mondhatnám, hogy a 2 nap alatt negyedmilliós forgalom , amit csak enagon csináltam 5 hónapra vetítve nekem meg kijön 15 millióra, de ettől még csak teljesen kiegészítő jellegű tevékenység marad 0 Ft reklámmal. 😊
ma 17:36 válaszoló vagyok.
Igen megéri, és még annyi hogy nem 1 webshopot kell csinálni.
Hanem 15-20 webshopot is akár.
Munka lesz vele bőven, de ha csak egy webshopot nézünk, ami USA, Európa, Ausztrália , kontinensek, országok is nézik, és nem csak a Magyar emberek.
Számoljunk havi 50 ezer tiszta hasznot/ webshop, annyi 100% hogy megvan és ez a legalja. az 20 webshopra számolva 50X20 1 milló ft, nyereség havonta.
Ez a 50 ezer ft, a legalja, az emberek népességét nézzük, mindig lesznek olyanok akik vásárolni fognak, akármelyik webshopon.
nyereséget éves szinten , adózott eredmény formájában kell kimutatni, nem havi "kitalált", vagy pár nap eredményén alapuló profit formájában :-)
Emellett, nem ennyire homogén a piac, ahogy elképzeled, vagy ne léteznének területi egyenlőtlenségek, esetleg számos más szempont, akár adózás, akár társadalmi jellemzők, vásárlói szokások, stb.
A kérdező meg eleve üzleti modelljébe az import alapú hazai értékesítést "just in time "-ban jelölte meg.
Én az egyéni vállalkozásról beszélek, nem a kft,bt-ről.
Ott vannak adozott eredmények,
A legegyszerűbb a KATÁS, havi 50 ezret kell csak havonta befizetni, sőt fel is emelték már az Alanyi mentességet 12 millióra. Tavaly 8 millió ft volt.
Persze ha valaki céget csinál ott más a helyzet, ott beszélhetünk adozott eredményről és stb.
De még mindig nem egyenlő az adózott eredmény, a nyereséggel, leegyszerűsítem.
Amit egy cég adozott eredmény formájában marad neki, legyen 10 millió ft, ami forgathat, vagy kivehet osztalék formájában a tulajdonosok.
Na de nekik van havi szinten fizetésük, amit maguknak írnak, amiből élnek vagyis a készpénz.
Egyéni vállalkozásnál jobb a helyzet, ott be kell fizetni havi 50 ezer forintot, meg iparűzési adót esetleg könyvelőnek még fizetni, stb. és le van tudva az egész. Tehát jócskán is marad abból az 1 millióból 900 ezer ft, amit magadra elkölthetsz.
Ha a kérdező csak itthon akar értékesíteni akkor nem fog müködni,mert sok webshop van már.
Aha... KATA, globális értékesítésben, alanyi adómentesen :-)
Tehát jócskán is marad abból az 1 millióból 900 ezer ft, amit magadra elkölthetsz.
Az áru beszerzési értéke, meg az emlegetett reklám költségek meg nem is léteznek, ahogy se domain, se tárhely, se semmi egyéb költség, mondjuk Földrészenként az egyes jogi környezethez igazított GDPR...
És akkor ne is beszéljünk hogy egy angol ltd, amit 16 évesen alapítasz 200.000 Ft-ból, egy delaweri cég az usabeli értékesítésre, egy szlovák s.r.o. vagy horvát , román kft, közösségi adószámmal, mennyivel van előnyben a magyar katassal szemben ég itthon is. :-)
hogy ha már az árat hoztad ugye.. Míg itthon 27% áfa, addig egy német gmbh már csak 19%-al vagyis 8%-al olcsóbban adja ugyanazt magyaroknak is a németeken felül.
Hidd el, 15 év alatt sok mindenen túl vagyunk már, hogy legyen mire alapozni a véleményt, ráadásul sose volt havi 1 millió vagy az alatti értékesítésünk egy hónapban, amit a kata behatárol.
Kérdező:
Itthon meg kb a vámon sem jutna túl...
Ki adja a számlát és eredetiség igazolást..egy hotmailes email?
Pontosítok, a vámig sem fog eljutni az a termék, amit western unionon, moneygrammon kell vagy lehet fizetni. ( 2008 óta várom a telefonjaim Manchesterből egy ltd-től negyed millióért.. )
Kérdező, ezt írod:
"Igen de a vaterán rentgetegen csinálják, hogy megvesznek valamit olcsón többet és eladogatják egyenként,nem kereskedőként! Ott már azt ír amit akar a garanciába!
...
Sőt még garanciát sem vállal ez: [link] "
Nos, lehet, elkerülte a figyelmedet, de nem magánemberként adja el, ugyanis azt írja : SZÁMLAADÁS VAN ! lehet, a fiókon nem tüntei fel, hogy vállalkozóként árul, de ha számlár ad, akkor tuti ki van váltva a vállalkozói. És de, kínai adja fel, hiszen ott van, feketén fehéren, hogy külföldi küldemény, áru helye külföld.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!