Lehetek egyéni vállalkozóként villanyszerelő?
Azon gondolkoztam hogy évek óta foglalkozok villanyszereléssel, megcsinálok egy OKJ-s képzést és másodállásnak ( később ha lesz rá kereslet és jobb lesz mint a jelenlegi munka, akkor főállásnak is ) vállalkozok rá.
A kérdésem az lenne, hogy a műszaki részéhez érték, a gazdaságihoz jelenleg még nem. Ha vállalkozni akarok mint villanyszerelő, mindenképpen kell egy vállalkozás hozzá, vagy eleinte lehetek egyéni vállalkozó ( mondjuk KATA-s, kis bevétel esetén ez az egyik legjobb tudomásom szerint )?
Az adózási módot nem csak a bevétel nagysága határozza meg. Vállalkozási ismereteket bővítsd.
Igen kell hozzá vállalkozás, de képesítés nem feltétlenül, de jó ha van így nem kell alkalmazott kisebb munkákhoz, nagyobbakhoz pl. teljes lakás már fog kelleni, de akkor meg minek várni az okj végzettségre, amikor most van dömping?!
1# tehát mindenképpen kell egy "Józsi féle Villanyszerelő Kft", nem elég egyéni vállalkozói?
Egyébként fogom bővíteni, köszönöm a tanácsot
Nem kell céget alapítani.
Dolgozhatsz KisPista egyéni vállalkozóként, a lényeg, hogy legyen róla képesítésed. Először egy könyvelővel konzultálj.
3# de ha nekem van hozzá képesítésem, nem kell alkalmazni alkalmazottat. Szóval dolgozhatok egyedül, saját felelősségre, saját magamnak. És ezért kéne az OKJ, hogy papíron is legyen képesítésem.
Jól mondom? Javítsatok ki, ha rosszul tudom.
Na, akkor összegezzük, hogy a tiszta legyen:
Lehetsz egyéni vállalkozó is, akár KATA-s mellékfoglalkozásként - de ha nincs alkalmazottad (mert annak a fizetése, adója igen-igen sokba tud kerülni - , magyarul egyedül viszed a dolgot, akkor mindenképpen kell képzettség hozzá.
Nem kell KFT-nek lenned - valóban úgy van, hogy lehetsz egyéni cég is, de itt is az vonatkozik rád, hogy ha egyedül viszed, akkor kell a végzettség hozzá.
Jól gondolod, csak épp az 4 féléves képzés, két év alatt, meg elég sok bevételtől és profittól esel el, még akkor is, ha pl. támogatott munkaerőben 70-100 % bérköltség támogatás mellett, alkalmazottat is kifizetsz.
Nagyságrendeileg mondom, most két emberes munkával nekem 57 nmes lakást teljes áthúzással,másodállásban két hétvége alatt 450.00-500.000-ért csinálnak meg, nettóban. A két árajánlat közül az egyikben 3-4 emberes 3 napos szerepelt, bruttó 560.000-ért (amiből munkadíj lett volna 280.000 ) vagy ez aki aam-es (nem katas ) 450-500 ért két fővel 4 nap alatt.
Szorozd fel a két évet a 4-5 napi bevételekkel, ha képesítés nélkül csak e.v. lennél.
Ja és egyikük 30 kmről, utóbbi meg 100 kmről kell jöjjön, mivel a helyiek mind táblázva vannak több, mint fél évre előre.
Villanyszerelési segédmunkat képesítés nélkül is végezhet. Sok ilyen villanyszerelő van -akiket mondasz, csak épp amikor egyeztetsz velük derül ki, hogy megcsinálom így úgy, de teljesites igazolást , műszaki átadást nem tud biztosítani , mert "nem vagyok számlaképes "TEhát csak azok maradnak a vevőköréi akik önerőből kérik a szolgáltatást, áfa nélkül. Garancia a munkára meg elég az hogy ismerős ismerősének az ismerőse.
Ebből van rengeteg, csakhogy pl. a Funda és tsai. is számlát kérnek felújítás során. Ahogy a biztosító is , vagy épp sok esetben a hitelező is.
Ezek mellé kell csak úgymond "beállnia" azzal hogy ő számlaképes és segédmunkásként ugyanúgy lehet személyes közreműködő és így nagyobb értékű/ összegű, adott esetben fizetőképesebb piacot is tud fogni.Mert pl. egy àfakörös vállalkozást nem az ilyen nem" vagyok számlaképes " vagy "aam katas vagyok" fog tudni kiszolgálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!