Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy szerezzek 120 milliót,...

Hogy szerezzek 120 milliót, hogy megvalósítsam az ötletem?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem, ami simán százmilliókat fog hozni pár éven belül és tőkére van szükségem. A feltételeim a következőek:


1. nem fedhetem fel teljesen az ötletem, csak ha a másik fél aláír egy titoktartásit


2. tulajdonrészt a leendő vállalkozásomból nem szívesen adok, legfeljebb 10-20%-ot visszavásárlási joggal. Inkább kölcsön érdekelne


3. bankokat szeretném elkerülni


4. jó lenne, ha a társ egyfajta üzleti angyal lenne, aki tud segíteni az ügyvéddel, könyveléssel, ezekkel nem szeretnék foglalkozni


5. vezetők és igazgatók kinevezése egyedül az én hatásköröm



2018. jún. 12. 20:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a feltetelekkel, csak almodban.
2018. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
:D
2018. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen feltételek mellett a lottót ajánlom.
2018. jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Álmodj királylány :D Ha én adnék neked 120 milliót, akkor 80% tulajdonrészt kérnék a szemétdombodból, nem 10-20%-ot :D
2018. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és te semmivel nem szeretnél foglalkozni, semmit nem adsz cserébe, de adjanak neked 120 milliót :D Szerintem csórón fogsz megöregedni. Ez a szörnyű igazság, akármennyire is nem tetszik haver...
2018. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Én is a lottót ajánlom. Vagy a kártyát és a szerencsekereket!
2018. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
melyik feltétellel van gond?
2018. jún. 12. 21:11
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

2-es és 4-es


2-es: A 120 millió nem kis összeg, semmi sem garantálja, hogy bejön az ötleted. Nincs az a hülye idióta aki 10-20% részesedésért akár csak 1 millát is adna neked, nem, hogy 120-at. Inkább 60-90% a reális.


4-es: "TÁRS"? Te nem társként kezeled, a 10-20%-os alamizsnáért, plusz ugye 120 millióval megrövidíttetted, még csináljon mindent helyetted, ügyvédezzen, könyveléssel foglalkozzon, mindent ráterhelnél.


Te nem társat akarsz kisbarátom, hanem egy fejőstehenet, aki kiszolgál téged, mert te főnökösködni akarsz.


Ja, és 5-ös... Aki ekkora résszel rendelkezik az üzletedből (mert mint mondtam, hogy 10-20-ért nincs az az állat aki csinálná, tehát mondjuk 70% legyen), annak igen is lesz beleszólás abba, hogy te mit csinálsz, nem fogja hagyni, hogy te a kis trónodból ücsörögve dirigálj, az ő 120 milliójából.


Nagyon el vagy tévedve sajnos.

2018. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

A hét legjobb vicce :D :D


120 millióért "kuss" lenne a neve (te neveznéd ki az igazgatót, nem adnál tulajdonrészt?), meg még dolgozzon is, könyveljen, stb :D


"2. tulajdonrészt a leendő vállalkozásomból nem szívesen adok, legfeljebb 10-20%-ot visszavásárlási joggal. Inkább kölcsön érdekelne"


Mégis milyen fedezeted van egy 120 milliós kölcsönre? Van Monacóban ingatlanod? :D

Vagy csak úgy "hozomra" gondoltad? :D

2018. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"melyik feltétellel van gond?"


Szinte mindegyikkel...


1)

Szóba sem áll veled senki ha nem feded fel TELJES MÉRTÉKBEN az ötletet megtámogatva részletes üzleti tervvel


2)

A kockázati tőkebefektetők MINDIG többségi tulajdonosok egy befektetésben. Még a 50-50 is ritka, mint a fehér holló. Ilyen csendestárs státusz kizárt. Főleg, mert az ötletnél MINIDIG többet ér a tőke, ez alól kb. csak akkor lenne kivétel ha tálcán kínálnád az AIDS, rák és a hülyeség ellenszerét egy tablettában.


3)

Ha bank nem áll veled szóba kockázati tőkebefektető sem nagyon fog


4)

Álmodj királylány. A befektetők adnak tanácsot, de nem dolgoznak helyetted. Te dolgozol helyettük...


5)

Ha-Ha-Ha

2018. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!