Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját készítésű termékek...

Saját készítésű termékek értékesítése?

Figyelt kérdés

Teljes munkaidős foglalkoztatásom mellett eddig csak saját célra készítettem ló- és kutyafelszereléseket, bőrárukat, most viszont igény mutatkozott arra, hogy megrendelés alapján is készítsek termékeket, a jogi útvesztőben viszont nehezen igazodom el. Egyéni vállalkozóként a megfelelő teáor kód bejegyzése végzettséghez kötött, ami nekem nincs, így a vállalkozói út kizárva. Adószámom ingatlan bérbeadás kapcsán már van.

Nyugtát/számlát tudok adni az eladott termékeimre vagy ezt a tevékenységet előzőleg külön be kell jelentenem?

A bevételem éves szinten nem fogja meghaladni a 600e Ft-ot, így adóznom nem kell?

Honlapot készíthetek-e a termékeimről, webshop nélkül?

Köszönöm a válaszokat!


2018. febr. 8. 14:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Saját megunt dolgaid? Nem, akkor adózni kell utána, vállalkozás formában. A 600 ezer csak megunt tv-re meg ilyenekre vonatkozik. Üzleti céllal készített termékek eladásához vállalkozás kell.

Ha nincs végzettséged, nincs vállalkozás sem.

2018. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első írta: évi 600 ezer ft-ig a saját megunt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat adhatod el adómentesen.

Saját készítésű termék első perctől fogva adóköteles.

ha végzettséghez kötött és nincs végzettséged, akkor nem indíthatsz ilyen jellegű vállalkozást. Én is szerettem volna valamit csinálni válallkozóként, de nincs olyan végzettségem, így az kilőve. Azt meg nem tudtam megoldani, hogy kezdő vállalkozóként alkalmazzak olyant (kezdőként nincs akkora bevétel) akinek van végzettsége.

2018. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%
Vállalkozás nélkül legálisan honlapot sem készíthetsz - ha mégis csinálsz és rád talál a NAV - akár egy próbavásárlás keretében - akkor csúnya bírság lehet belőle.
2018. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamit keversz. Saját készítésű termékeket készítettem, árultam, katá-s vállalkozóként.

Vállalkozóként nem teáor kód van, hanem övtj, a tevékenységnél azt kell megnézni, hogy végzettséghez kötött-e. (bőrdíszíműves?). Aztán azt, hogy nem lehet-e másképp hívni.

Ezeket a ksh honlapján tudod megnézni

[link]

a Struktúra és a Tartalom nevű menüpont kell.

az ottani kódok alapján az alábbi linken meg tudod nézni, hogy kell-e engedély

[link]

a végzettségkötelesség vagy csak a törvényből bogarászható ki, vagy csak a kormányhivatalban vagy az okmányosztály vállalkozói részlegén lehet megtudni, más forrás a neten már évek óta nincs.

Egyéni vállalkozóként lehetsz munkaviszony mellett félállású katá-s, ami havi 25 e volt vagy két éve, nem tudom, változott-e, mert én nem vagyok aktív és teljes munkaidős voltam.

Lehetsz adószámos magánszemély munkaviszony mellett. Ott vannak olyan tevékenységi körök, melyek a vállalkozóihoz hasonlítanak. Ott akkor van fizetési (adó, járulék) kötelezettséged csak, ha bevételed van. Rendszertelen jövedelem esetén jó

Az évi 600 e Ft összeghatár azokra a természetes magánszemélyekre vonatkozik, akik a használt cuccaikat árulják a vaterán, jófogáson, stb. Természetesen ezek lehetnek új cuccok is, amelyeket te készítesz. Ez alatt nem keletkezik fizetési kötelezettséged.

Ha eleve tudod, h nem fogod túllépni az évi 600 ezret, akkor meg nem is kell vállalkozói. A félidős katá-s adója évente 12*25 ezer, a teljes munkaidősé meg 12*50 ezer Ft, ezt ki kell termelni. A vállalkozónak minden hónapban kötelező fizetnie a járulékát és adóját a nav felé. (De a katás nincs benne az áfa körben. Attól még nem egyszerű). Valamint ha most kezdenek el megrendeléseid lenni, akkor egyelőre csinálhatod magánszemélyként, és meglátod, mennyire fog befutni, érdemes lesz-e "hivatásosan" vállalkozóként csinálni.

VAlamint: az önkormányzat okmányosztályán a vállalkozói résznél, valamint a kormányablakban ingyen válaszolnak a kérdéseidre. Fentebb is írtam kormányhivatalt, kormányablakot akartam. Ja, és lehet, hogy már az okmányosztályt is úgy hívják, értsd jól.

Honlapot nem tudom, miért ne csinálhatna magánszemély? Webáruházat viszont csak vállalkozó/vállalkozás csinálhat.

Ajánlat: bérelj honlapot! Pl. unas shop, de a shoprenternek is van, meg van egyre több. Az unasshop egy évre valami 8 e Ft tán.

2018. febr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként (amikor a cuccaidat árulod és nem lépheted át az évi 600 ezret), nem is szabad számlát kiállítanod, meg nem is kell. Meg nem is adhatsz, se nyugtát, se számlát. Nyugta és számlatömböt vásárolni is csak a vállalkozói engedélyeddel tudsz (a papírboltban). Ezt csak arra használhatod, amire szól a tevékenységi köröd (írtad, hogy ingatlanbérbeadással foglalkozol). Ha nem felejtem el, nézek neked tev. kört holnap. Előző voltam.
2018. febr. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nyugtát számlát adószámos magánszemélyként is ki tudok állítani. Tegnap bementem a NAV-hoz, ott azt mondták, hogy nem rendszeres tevékenység esetén ebben a formában végzettség nélkül is végezhető a tevékenység, az első jövedelmem után már adóznom kell. Nyugtát/számlát természetesen ki kell állítanom - hacsak nem saját, megunt termékemet értékesítem (az adómentes az adott éves összeghatárig, ahogy írtátok).

Mivel ez a tevékenységem nem rendszeres (habár a nav ezt nem tudta pontosan definiálni) és nagyon csekély lesz a várható jövedelmem, számomra ez a forma tökéletesen megfelel. Azt a választ kaptam, hogy hirdetni is lehet így. Bevételt/kiadás vezetem majd, ezzel is alá fogom tudni támasztani, hogy ez a tevékenységem nem rendszeres, illetve a jövedelmem is közel nullás lesz. (A célom az egésszel az, hogy legalább az anyagköltség megtérüljön.)

2018. febr. 9. 10:21
 7/25 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: könyvelős oldalon is feltettem a kérdést, ott azt mondták, hogy eho-t is kell fizetnem. Nem értem miért, még csak most kezdem magam ezekbe a témákba beleásni és mire kitisztult a kép, erre bedobnak egy ilyet. :D A nav-nál ezt nem említették.
2018. febr. 9. 10:26
 8/25 anonim ***** válasza:

Az adószámos magánszemély adózása nem egyszerű. Ilyen-olyan kitételekhez van kötve: ha kifizetúőhely vonja le az adót, meg a járulékokat, akkor így, ha magánszemély adózik utána (magyarul nincs kifizetőhely, cég, vállalat, akinek dolgozol), akkor úgy, stb.)

Ezt az adózást én sem tudom pontosan, mert ez már könyvelők dolga.

és az lehet, hogy azt mondták a NAV-nál, hogy hirdetheted, csak épp nem honlapon, mert az internetes kereskedelemre nem adják meg az adószámost.

Ha van egy honlapod, ahol hirdeted a termékeidet, az már üzletszerű kereskedelemnek minősül és csak vállalkozóként lehet űzni.

2018. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az évi 600 e Ft összeghatár azokra a természetes magánszemélyekre vonatkozik, akik a használt cuccaikat árulják a vaterán, jófogáson, stb."

Ez így van, ahogy írod.


"Természetesen ezek lehetnek új cuccok is,"

még ez is igaz, mert van olyan, amit kaptam, de nem tetszik vagy nem jó rám és még címkés - ezzel nincs gond, amíg 1 db-ot árul belőle az ember.


" lehetnek új cuccok is, amelyeket te készítesz."

Na ez viszont ez már egy óriási tévedés - nem, nem lehetnek olyan új cuccok, amiket Ő készit, hiszen a saját készítésű termékeket, amiből nyilván több darabot ad el, rendszeresen, haszonszerzés céljából árulja, és ez már ÜZLETSZERŰ kereskedelem. Vállalkozói kell hozzá, nyugta/számla adás és adóköteles.

2018. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem konkrét internetes kereskedelemről van szó, mert webshopot valóban nem lehet így üzemeltetni. Viszont internetes kereskedelemnek számít a meska, vatera, ahol adószámos magánszemélyként árulnak az eladók, többnyire és adnak nyugtát/számlát - kivéve saját, megunt termékeikről. De ha nem lesz honlap az sem baj, egy facebook oldalt webshop nélkül, csupán fotókkal, akár a saját profilom alatt, kétlem, hogy tilos lenne megcsinálni.
2018. febr. 9. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!