Hogyan lehet igazán meggazdagodni az alábbi esetben?
Adott egy alkalmazott, aki elég jól keres és havi 6-700e Ft-ot félre tud tenni.
Tudja, hogy az alkalmazotti fizetéséből soha nem fog igazán meggazdagodni, ha nem kezd valamit a megtakarításaival.
Azt is tudja, hogy nem akar egész életében heti öt napot, reggel 8-tól 5-ig dolgozni.
Nem egyik napról a másikra gondolkodik valami máson, hanem mondjuk egy 5-10 éves intervallumban.
Ti mit tennétek, mihez kezdenétek az ő helyében?
Eddig nem is eshettek, mert Magyarországon soha nem volt még ilyen alacsony kamatú lakáshitel mint most. Az eséshez az kell, hogy 1. legyen sok új építkezés, ez már megvan, 2. alacsony lakáshitel kamat, ez is egyre alacsonyabb, 3. utána jöjjön valami válság, ez mindig jön időnként, csak kérdéses hogy mikor eddig 2019-re tippeltem volna, de lehet hogy csak évekkel később. Még nem látszik hogy megfordulna a trend csak lassul kicsit.
Bérleti díj: külföldön sokkal kevesebbet lehet százalékosan keresni a lakáskiadással, Londonban pl. csak évi 2%-ot keresel vele Budapesten meg 8%. Ha felére esik a lakásár akkor 15-20 év alatt keresed meg azt bérleti díjból ha 2%-ot keresel vele évente.
Mármint a második részre értem.
Az elsőben nyilván arra gondolsz, hogy végrehajtásból, felszámolásból vásárolni.
22: Nem, az eséshez az kell, hogy sokan akarjanak eladni és kevesen vásárolni.
Hogy ez milyen okból történik, az teljesen másodlagos.
"piaci ár alatt vettem 50-80%-al. És ezt bármikor megteheted Te is de ismerni kell a mikénteket"
Ott nem a kiadásból csinálod a fő nyereséget hanem abból hogy valamit fele áron veszel. Ha utána eladod dupla áron kiadás helyett akkor is ott van az a nyereség.
#15 Nem akarlak rábeszélni a tőzsdére, de nem igaz, amit írsz.
1. Egy részvény nem eshet 20 százaléknél többet, mert akkor leállítják a kereskedést. Más értékpapírnál előfordulhat.
2. Létezik stop lost, ajánlott használni. Ezt beállíthatod bármilyen értékre, ezzel limitálhatod a veszteségedet.
3. Ha zuhan is valami, nem biztos, hogy más is zuhan. Ha jól összeállított portfoliód van, nem érhet nagy veszteség egyik pillanatról a másikra.
17: Nincsenek örök érvényű törvények a pénzpiacokon, csak olyan emberek, akik hittek bennük és tönkrementek. Az átadásra kerülő nettó új ingatlanok lefelé hajtják a bérleti árakat, a csökkenő/elvándorló népesség lefele hajtja az ingatlanárakat, egy nagyobb munkanélküliségi hullámmal jelentős fizetőképes kereslet esik ki egy-egy árszegmensben, ez is lefelé hajtja az árakat. Most mindezek ellenkezője történik a budapesti lakáspiacon, de semmi garancia sincs, hogy ez öt év múlva nem fordul az ellenkezőjére.
Ingatlannal szerintem egyféleképp éri meg foglalkozni, ha az államot le tudod húzni. Gondolok itt adómentes lakáscafetériára, önsegélyező pénztár felhasználására hiteltörlesztésre (havi 20k körül lehet kivenni, ebből 150k lehet adóvisszatérítés), valamint az adófizetéstől független lakástakarékpénztár kihasználása, lehetőleg 2-3 vagy több családtag bevonásával.
Teszem azt elkezdesz most négy darab négy éves ltp-t (szülők, feleség plusz saját név), azon lesz 1152 ezer állami támogatás mire lejár, és önerőnek felhasználva veszel egy lakást. Nyitsz megint négy ltp-t, amikor lejárnak betörleszted a hitelbe, megint kapsz 1152 ezret az államtól. Közben törlesztésre kiveszed a pénzt önsegélyezőből (évi 150k adóvisszatérítés). Nyolc év alatt ezzel nyersz 3.5 milliót, plusz az albérleti díj, meg amennyit cafetériából ki tudtál szedni - legyen mondjuk évi 400 ezres keret, akkor az is 3.2 millió. 8 év után elfogy a hiteled, mielőtt felújítással kellene bajlódni immár adómentesen eladod, és kezded előről az épp lejáró harmadik ltp turnussal. Így komoly támogatásokat tudsz leakasztani, és egyszerre csak egy ingatlannal futod a kockázatot, amit jelentősen mérsékel, hogy egy csomó kölső forrást bevontál.
Ott nem a kiadásból csinálod a fő nyereséget hanem abból hogy valamit fele áron veszel. Ha utána eladod dupla áron kiadás helyett akkor is ott van az a nyereség.
Nekem kiadás van a tevékenységi köreim között nem ingatlankereskedes.
Az alkalmazottit arra értettem, hogy ;
1. Másodállásban is lehetsz vállalkozó, igy költséghatékonyan tudsz működni
2. Pl. kft zrt tulajdonosaként lehetsz munkaviszonyos is, ily módon ugyanúgy alkalmazott vagy..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!