Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem legális a dropshipping?

Figyelt kérdés
Külföldön legálisak a dropshipping webáruházak. Még a Forbes és a Huffington Post is írt róluk részletes leírást stb. A kérdésem az lenne, hogy Magyarországon miért nem legális ez a rendszer, illetve pontosan melyik részével van a gond jogilag?

2017. dec. 20. 10:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"mivel én csak közvetítő lennék, "


Jogilag ezt nem tudod megtenni, mert jogilag nincs olyan kategória, hogy "közvetítő". Trükközni lehet, tehát lehet pl. olyat, hogy azt mondod, te csak kirakod a webshopodba a termékek fotóit meg az árakat, a vevő meg csak úgy megvásárolja a nagykertől, és te csak közvetítesz. De a NAV sem hülyék gyülekezete ám, egyből le fog esni nekik, hogy miről van itt szó. Volt, aki már megpróbálkozott ilyennel, szerencsére egy 50 ezres bírsággal megúszta.


"így a vámot és áfát a vevőnek kellene kifizetnie?"


Ha te rendeled meg a terméket, akkor neked kell fizetned. Ha kereskedő vagy, akkor pedig minden esetben kötelességed fizetni, ráadásul többet, mint magánszemélyként.


"Így Magyarországra nem is érkezne meg az áru (feltéve ha nem magyar a megrendelő), tehát bevizsgáltatni sem kellene. "


Nagyker nem adhat el külföldi országba semmit addig, amíg a célország jogszabályai szerint nincs bevizsgáltatva. Te sem adhatsz el legálisan semelyik országban sem pl. gyerekjátékot, amíg a helyi jogszabályoknak meg nem felelsz.


Ezt teljesen legálisan dropshippingbe nem lehet csinálni. Olyat lehet, hogy hozzád fut be a rendelés, te leadod a kínai partnernek, majd az áru hozzád érkezik be, és te továbbítod a megrendelőnek. De ez már ugye nem dropshipping.

2018. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

„te csak kirakod a webshopodba a termékek fotóit meg az árakat, a vevő meg csak úgy megvásárolja a nagykertől, és te csak közvetítesz.”

--- Én úgy értelmeztem a dropshippinget, hogy végülis ez a lényege. Hiszen a termékkel én nem találkozom, mert ugye a nagyker csomagolja és küldi a vásárlónak. Tehát tulajdonképpen az én webáruházam közvetítő szerepet játszik, ezt feltüntetve a webshopban is.

Törvényesen szeretném a vállalkozást, nem illegális megoldásokkal.


Az alábbi tanácsaid csak a kínai nagykeres dropshipre vonatkoznak?


„Ha te rendeled meg a terméket, akkor neked kell fizetned. Ha kereskedő vagy, akkor pedig minden esetben kötelességed fizetni, ráadásul többet, mint magánszemélyként.”

--- nem én rendelném mg a terméket, hanem a vevő, majd én a rendelést továbbítom a nagykernek aki csomagolja és küldi a terméket.


„Nagyker nem adhat el külföldi országba semmit addig, amíg a célország jogszabályai szerint nincs bevizsgáltatva. Te sem adhatsz el legálisan semelyik országban sem pl. gyerekjátékot, amíg a helyi jogszabályoknak meg nem felelsz.”

--- amelyik nagykert (európai) én kinéztem, ők magánszemélyek rendeléseit is felveszik, ráadásul több országba is, ezek szerint nem lehetne gond a fent említett helyzet sem ha jól gondolom?


Bocsánat a sok értetlenkedésemért, a dropship rendszer számomra elég átláthatatlan jelenleg Magyarországon, de nagyon érdekes téma.

2018. jan. 4. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!