Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez jogsértésnek számít?...

Ez jogsértésnek számít? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Cikkeket teszek ki az oldalamon, de megjelölöm a forrást, viszont a cikkírótól nem kértem engedélyt, és az oldalamon reklámok is vannak, amiből pénzem származik. A jog szerint pénzem nem lehet abból, amit mástól vettem át, csak ha ő is beleegyezik, de nem tudom, hogy ebben az esetben a cikkből származik-e a pénzem, mert gyakorlatilag nem adom el, nem kérek pénzt azért, hogy valaki elolvashassa, nem kell pénzért beregisztrálni, stb, viszont a pénzem is részben abból származik, h ott van a cikk, mert amiatt lesz látogatott az oldalam. Szóval jogsértés, ha kiteszem a cikket vagy sem?
2010. jún. 1. 07:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez igenis jogsértés, mert más munkáját ENGEDÉLYE nélkül használod. A jogvédelem célja, hogy akié a cikk/foto, azt ugyan bárki olvashatja, de átvenni nem szabad.
2010. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
szerintem akkor lenne jogsértés, ha a saját gondolatodként tüntetnéd fel a cikket, valamint terjesztenéd a sajátodként üzleti céllal.
2010. jún. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A cikkeket/képeket FELHASZNÁLNI tilos, nem sajátként kiadni.
2010. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

07:17 és 07:24 (gondolom ugyanaz a személy vagy)

felhasználni biztos, hogy nem tilos, ha odaírom a forrást, és nem változtatok rajta, ezt tudom.

pénzt kérni viszont tilos érte, és most az a kérdés, hogy ha kiteszem az oldalamon, akkor a pénzt a cikkért kapom, ami a reklámból bejön vagy nem?

2010. jún. 1. 07:28
 5/12 anonim válasza:
a fotókat valóban tilos engedély nélkül újraközölni más oldalon, de ha változtatsz képszerkesztővel rajta, akkor nem tilos
2010. jún. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
szerintem nem a cikkért kapod a pénzt, aggódnod csak akkor kell, ha az eredeti szerző ezt sérelmezi és beperel, addig nyugodt lehetsz.
2010. jún. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

07:31

jobb félni, mint megijedni.

kell félnem? vagy nem kell?

2010. jún. 1. 07:36
 8/12 anonim válasza:
jobb félni, mint megijedni én azt mondom 07:31 voltam
2010. jún. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a cikk egy részletét teszed ki, majd egy tovább linkkel az eredeti oldalra irányítod az olvasót, akkor az cikkajánlás, tehát legális.


Ha a teljes cikket lenyúlod, majd azt szolgáltató jelleggel utánközlöd a szerző engedélye nélkül az bizony plágium, mlg akkor is, ha megjelölöd a forrást.


Vigyázz ezzel, mert komoly pénzekre perelhetnek, és a bizonyítás sem túl bonyolult...

2010. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 07:17 és 07:24-es vagyok: nyugaton élek, és itt CSAK AZÉRT, mert valaki más cikkét/fotóját forrás megnevezéssel felrakja a saját oldalára - tlbb 10000 Eurós büntetéseket fizettetnek szerzöi jogok megsértése miatt. Ezek az sem változtat, ha képszerkesztövel átalakitják az eredeti képet.

Két legális út van: vagy irásbeli engedélyt kérsz a szerzötöl, vagy nem bemásolod, hanem belinkeled az oldalt.

2010. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!