Érdemes ingatlannal üzletelni megveszem, aztán eladom stílusban? Simán, magánszemélyként csinálnám. Milyen buktatói vannak?
Van egy kis befektetni való pénzem, és az ingatlankereskedésben gondolkodom - magánszemélyként megveszem, aztán eladom stílusban (tehát nem vállalkozóként, és nem cégként).
Vicces, de nem igazán hallottam még ilyenről...
Csak ingatlanirodák vannak, akik a semmiért lehúzzák az embert minimum 250 ezer Forinttal - jó persze, "hirdetik" amit az ember ingyenesen is megtehetne, de nincs vevőkörük, és minimum 1 éves szerződést köttetnek (ha már ennyit kérnek, elvárható lenne, ha 1 hónapon belül találnának vevőt).
Őszintén szólva régen gondolkodom a dolgon, de csak most jöttek jó lehetőségek - az egyik szomszédom 6 millióért kezdte árulni a lakását, és alkuképes, holott 8 milliót is megérne - konkrétan ismerek olyat, aki ennyit adna érte.
Na, itt jön a kérdés, hogy megvegyen 5 millióért, 1 hónap múlva adjam el 8-ért? Ügyvédi költség 60 ezer, 2% tulajdonszerzési illeték 120 ezer (mást nem is kell rá költeni), aztán a 2.8 millió 15 %-át jövőre leadózom és nyerek 2.4 milliót tisztán, aztán jöhet a következő???
Ez ennyire egyszerű lenne, vagy van benne valami óriási buktató, amiért senki sem csinálja?
Minden attól függ, mennyire likvid az ingatlan.
Nagyvárosban, jó helyen lévő, kis lakást mindig gyorsan el lehet adni, de pl egy faluban lévő 200 nm-es házat már nem annyira.
Mindig van olyan, akinek sürgős az eladás, és ha te azonnal, kp-val fizetsz, akkor eladja áron alul is.
Az, hogy te már mikor tudod eladni, az már az említett likviditástól függ.
Köszönöm a válaszokat.
Persze, értem én, hogy olcsón kell venni, drágán adni - ez a része működne is.
Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a szerződéseknek, jogszabályoknak milyen buktatói vannak?
Nem biztos, hogy jól méred fel az árakat. Olyat már hallottam, hogy ingatlanos néha belefut olyan ingatlanba, amit a tulajdonos alul értékel, és inkább ő maga megveszi. De nagyon nem ez a jellemző, inkább felül értékelik az emberek az ingatlanjukat.
Valami okának kell lenni, ha olcsóbban kapod a piaci árnál. Pl. ha Te zsebből fizetsz, és az eladónak sürgős, le tudod nyomni az árat.
De hogy csak úgy belefuss olyanokba, ami véletlenül áron alúl van, annak nincs nagy valószínűsége.
A bökkenő akkor van, ha mégsem veszik meg. Ez így nem szokott működni, inkább úgy, hogy veszel egy lerobbantat, felújítod, és drágábban eladod. De inkább csak nagyvárosokban, Budapesten.
A 6 milliós árszintről úgy sejtem ez vmi vidéki kisváros lehet, nézz utána mennyire van ott kereslet.
És még egy kockázata van: nem tudod felmérni a jövőt. Hirtelen lehet felemelik a jegybanki alapkamatot bármilyen külső gazdasági hatásra, a népek rohannak majd bankba tenni, nem fognak lakással vacakolni. 2008 nyarán például senki sem gondolta, hogy ugyanaz év őszén már 11-12%-ot adnak bankbetétre, ahogy azt sem, hogy 8 év múlva nullát.
Ettől a résztől nem félek - alkudni mindig lehet, elvégre óriási a kínálat, és a készpénz (ha ott van a kezemben, és mehetünk is a közjegyzőhöz) mindig nyerő.
Viszont hallottam valami "üzletszerűségről" ha "folyamatosan csinálja" az ember - na ezt végképp nem értem, és itt már kellene fizetni 27% egészségügyi hozzájárulási díjat... ami ez esetben 750 ezer lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!