Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Legkorábban milyen fiatalon...

Legkorábban milyen fiatalon lehet saját vállalkozást indítani? 18 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Természetesen nem most azonnal szeretnék, hanem előtte alaposan tanulmányoznám a dolgot, de az ötlet már megvan. Az elején még egyedül szeretnék dolgozni. És hányan bíznátok meg egyáltalán egy 18-20 éves lányt?
2010. máj. 12. 18:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

18 év a min. Milyen pozicioban?

Sok sikert!

2010. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"És hányan bíznátok meg egyáltalán egy 18-20 éves lányt?"


Ez nagyban múlik azon, hogy mivel.... :-)


Egyébként 18 év felett mindent lehet.

2010. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A rendezvényszervezésben gondolkodom, mert azt szerintem élvezném is, értek is hozzá (szerintem:), meg azt el tudnám kezdeni egyedül is. Igazából nem tudom még hogy egyáltalán van-e erre igény, nincs-e már túl sok ilyen cég, de mindennek utána fogok nézni, és ezen kívül is van még 1-2 dolog amit szívesen csinálnék:) Most főleg az érdekel, hogy ilyen fiatalon számíthatok-e egyáltalán megbízásokra, persze lenne korrekt weboldal, marketing, ilyesmik.
2010. máj. 12. 18:58
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

van sok pénzed tőkére?


ha nem tart el senki, akkor minimum 1milka kellene, hogy elindulhass.


haverral beszéltük, számolgattunk, és kijött, hogy havonta 50k elmegy csak arra, hogy van a vállalkozásod. és akkor ebbe nincs belekalkulálva, hogy meg is kell éljél.

2010. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére eltartanak, meg emellett dolgozom is tehát tudok félretenni. Amíg meg nem indul be, tudom a kettőt egyszerre is csinálni, a mostani munkám annyi időmet szerencsére nem veszi el.
2010. máj. 12. 19:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, h ellent mondok.

Nem tudod mellette csinálni. Ha egy vállalkozásba kezdesz, azt 200%-kal kel nyomni az elején. Még az éjszakáid is erre kell áldozd, h menjen.

Az 1 millió kicsit kevésnek tűnik így elsőre, inkább 4-5 lesz a megfelelő indulótőke.


Egyébként elég fiatal vagy még ahhoz, h komolyan vegyenek.


Szóval elég kemény dió, de ha érzel magadban lendületet, akkor hajrá!

2010. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem. De mondom nem is most azonnal akarom elindítani, egyelőre még dolgozom 1 évet mondjuk és addig spórolok, hitelekkel meg nem nagyon vagyok most így hirtelen tisztában, nem is igazán szeretnék felvenni, de hátha találok olyat ami nem olyan rossz. Meg igazából azért is szeretném még fiatalon elkezdeni, hogy ne ~25 évesen kelljen elkezdenem tapasztalatot gyűjteni, hanem akkorra már azért benne legyek a dologban. Igen gondoltam hogy nem vesznek komolyan, de pár munkám azért csak lenne az elején is, szerintem sok múlik azon is, hogy hogyan van például a bemutatkozás megfogalmazva, meg az egész weboldal milyen, abból szerintem valamennyire azért le lehet szűrni, hogy az illető mennyire gondolja komolyan a dolgot.

Meg igazából valahol el kell kezdeni, szerintem az hogy 25 évesen indítok vállalkozást nulla tapasztalattal vagy 19 évesen, aközött nem sok különbség van, én most is ha kapok egy feladatot, azt a legjobb képességeim szerint igyekszem megcsinálni, tehát ilyen szempontból szerintem a munka iránti felelősségérzetem már nagyjából megvan, pedig még nem is dolgozom olyan régóta.

Ha meg nem jön össze elsőre, még mindig próbálkozhatok tovább, vagy pedig mással, tehát szerintem olyan sokat nem is veszthetek. (mondjuk a pénzügyeken kívül de az most mellékes.)

2010. máj. 12. 19:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék egy ilyen céghez dolgozni és akkor nem a saját károdon kell beletanulnod a szakmába.

Szert tehetsz kapcsolati tőkére is, ami mindennél fontosabb.


Azután, ha már 3-4 évet lehúztál a rendezvényszervezésben és még mindig van kedved hozzá, akkor érdemes nekivágni.

2010. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, de azt nézem, hogy ezek a cégek elvárják legalább a folyamatban lévő felsőfokú tanulmányokat, nekem viszont eszem ágában sincs egyetemre menni, tehát ez kilőve.
2010. máj. 12. 20:11
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyébként szerintem nem lehetetlen így sem elkezdeni, anyukám szintén egyéni vállalkozó és előtte sosem volt alkalmazott, vagyis volt, de egészen más szakterületen mint amit most csinál. És ő ráadásul úgy kezdte el 19-20 évesen hogy akkor már megvoltam én, majd nemsokára a húgom.

Tehát pl. ebből is gondolom hogy egyáltalán nem lehetetlen így elkezdeni valamit, csak hát persze idő kell hogy beinduljon.

2010. máj. 12. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!