Mi szükséges a saját gyorsétterem nyitásához?
Ajjajj...
Ha ennyire fogalmad sincs a dolgokról, akkor ennek csúnya bukás lesz a vége.
Az nem lenne baj, hogy kérdezel, de az már nagyobb baj, hogy úgy akarsz egy vállalkozást működtetni, hogy még az sem jut eszedbe, hogy RÁKERESS - legalább itt, a gyakorin - a kezdésre: büfé nyitása, stb.
Üzleti terved van már? Egyáltalában életképes lenne a dolog? Nemrég bukott be itt, Budapest belvárosában egy hamburgeres büfé, úgy 3 millióba fájt az emberkének.
A mai napig fogalma sincs róla, miért nem ment az üzlet? (én tudom)
Száz szónak is egy a vége: ha nincs szakács szakmád, nincsenek üzleti ismereteid, és ennyire nem találod fel magad, hogy a kereső használatával sok infóra találhatsz - hát, inkább ne vállalkozz.
Bocs, hogy kissé "agresszívra" sikerült a válaszom, de egy vállalkozónak tényleg sokkal nagyobb rátermettséggel kell rendelkeznie.
Tulajdonképpen ő csak válaszolt arra a kérdésedre, hogy "Mi szükséges...?"
Annyiban igaza van, hogy kell egy kis rátermettség, meg önállóság (vagy kitartás) is, többek között ezért sem vállalkozok én sem.
Hihetetlen mennyiségű bürokrácia, papírhalmaz aminek meg kell majd felelned, és nem egyszer úgy, hogy pedig megfelelsz, de mégis visszadobnak valami papírt, mert tudjafene miért.
Első lépésként keress fel egy ügyvédet, ha cégformában akarsz foglalkozni ezzel. Aztán könyvelőt, hacsak te magad nem értesz az adóügyekhez ilyen mélységben, aztán a helyi NÉBIH irodát, ahol véleményem szerint sokmindent el fognak tudni mondani. Vigyél jegyzetkönyvet is, hogy felírd a törvényi hivatkozásokat, mert lesz jópár. (Később pedig rágd át magad rajtuk.)
Aztán ha ezeken túljutsz, kitartással és pénzzel be is indíthatod az üzletet, ami akár sikeres is lehet.
Nagyon fontos, hogy te, mint "szolgáltató" nem sértődhetsz meg, ha kritikát kapsz. A téged felügyelő szerveket nem érdekli (max. még "alaposabban" kérik számon a kötelezettségeidet), az általad kiszolgált vevők-fogyasztók pedig otthagynak miatta, meg még kiraknak netre is, hogy mások is kerüljenek el.
"Én kérdeztem, és Te válasz helyett összehordtál itt mindent."
Ühüm... Pl. megkérdeztem, hogy üzleti terved van-e már?
""Üzleti terved van már? Egyáltalában életképes lenne a dolog? "
Nos, ha Te nem tudod, mi az az üzleti terv (ami szükséges egy vállalkozáshoz), az még nem lenne baj, mert nekem is írtak már olyan kifejezést (igaz, az nem magyar volt), amit nem ismertem és utána néztem, mi a csuda az.
Az a nagyobb baj, hogy nem ismerted fel, hogy ez is a kérdésedre a válasz. Meg az is, hogy életképes lenne-e az üzlet?
Magadról meg semmit nem árultál el: kiváltottad-e már a vállalkozóit, milyen végzettséged van, mennyi tőkéd van hozzá, van-e az üzlethelyiségnek berendezése, kiszámoltad-e már, tudod-e mennyi lesz kb. a havi kiadásod, stb.
Azt, hogy pontosan milyen végzettséggel tudod elindítani, az okmányirodában tudják megmondani.
"Álljunk csak meg! Én úgy tudom (javíts ki, ha tévedek), hogy a gyakorikerdesek.hu weboldal azt a célt szolgálja, hogy emberek kérdéseket tegyenek fel."
TÉVEDSZ!!!, nem azért van az oldal, hogy az unatkozó Balázskák, 51 sikertelen állásinterjús prosti jogászcsajok, kamu munkaügyi kérdést kiíró balfékek unalmát elűzzük!
A cél az információ biztosítása az arra ténylegesen vágyók számára, megfogsz lepődni, de ebbe a kereső alkalmazása is beletartózik :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!