Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kockázati tőke és hitel...

Kockázati tőke és hitel egyben magánszemélytől? Lehetséges? A részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Szükségem lenne gyors és relatív nagy összegű (5-10m. Ft) kölcsönre, de sajnos ingatlan és egyéb fedezet hiányában nem kaphatok. Az összeg egyik részére nevezzük "magán" a másik részére pedig befektetési céllal lenne szükség. A befektetési rész egy egyedi, új ötleten alapul (nevezzük startup-nak), amire a visszajelzések igen pozitívak, van benne valós lehetőség, akár nagyon komoly haszonnal is. Megoldásnak egyedül azt látnám, hogy (A) lehetőség képpen szerződésbe foglaljuk, hogy az átadott összegből megvalósul a vállalkozás (nevesítve), amiből X% a kölcsönadót illeti meg. Amennyiben X időn belül a vállalkozás nem termeli ki a befektető számára a nyújtott hitel összegét (és termel neki tovább is az X% mértékéig), akkor jön a (B) lehetőség és én, mint magánszemély vagyok köteles egy időpontig visszafizetni az összeget. Összefoglalva: Befektetőt keresnék egy vállalkozáshoz, aki fedezetként elfogadná a vállalkozás nyilván "esetleges" nyereségéből való részesedést, ellenkező esetben én magánszemélyként fizetném ezt vissza. (Természetesen nem egy fagyizót szeretnék nyitni forgalmas helyen, hanem egy teljesen új és még eddig ilyen formában meg nem valósított ötletről van szó, így annak pontos részleteit nem írhatom itt le, a lényegi kérdésem az lenne, hogy ismer -e valaki tőkeképes befektetőt ilyen vagy hasonló feltételekkel) Az érdemi válaszokat és segítséget előre is köszönöm!

2016. dec. 11. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

"Amennyiben X időn belül a vállalkozás nem termeli ki a befektető számára a nyújtott hitel összegét (és termel neki tovább is az X% mértékéig), akkor jön a (B) lehetőség és én, mint magánszemély vagyok köteles egy időpontig visszafizetni az összeget."


És mégis miből fizetnéd vissza magánszemélyként a 10 milliót, ha a vállalkozás (amiben dolgozol) nem termeli ki a hitel összegét? Ingatlan és más fedezeted nincs...

De ha találtál ilyen befektetőt, légyszi szólj nekem is - nekem jóval kevesebb kellene :-)

2016. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tőkebefektetésnek pont az a lényege, hogy a cégbe fektet és ezzel tulajdonos lesz, mert meg tudod győzni, hogy az ötleted jó és működőképes, illetve hogy téged is alkalmasnak tart arra, hogy az ötletet sikerre vidd.

Ha már úgy indulsz neki, hogy a haszon sem biztos, akkor miért vegyen komolyan?

2016. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"magán" részre lótúró a füledbe, ezzel úgy hajt el mindenki melegebb éghajlatra, hogy csak füstöl.


A cégbe (üzletrészérét! nem mindenféle tingli tangli ígéretért!) lehet találni befektetőt - természetesen, ha van egy kész üzleti terved pontos megvalósítással.


Arra, hogy van egy "egyedi ötleted" meg sem fog hallgatni senki. És nem, úgy sem, hogy nem avatod be a befektetőt mindenbe a legapróbb részletekig!

2016. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak, hogy egyet kérdezzek úgy, hogy ne kelljen felfedned semmit a tervedből:


Mennyi az ötleteden a ROI?


Ha erre nem tudod a választ csípőből akkor kár a gőzért.

2016. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha magánszemélyként hitelképes lennél, akkor bank is adna, illetve induló vállalkozáshoz ekkora összeget a vállalkozásfejlesztési alapítvány, vagy a munkaügyi központ is, igaz mindkettőhöz kellene az ingatlan fedezet.


Ha korábban eszmélsz és kistelepülésen helyben valósítanád meg, akkor meg 40.000 euro támogatás volt igényelhető novemberig.


Ha az nincs, akkor keress olyat ( lehetőleg ne vadidegent, hanem ismerőst, rokont aki ért is vagy a vállalkozásokhoz, vagy szakmailag ahhoz amivel foglalkozni akarsz ) akinek van ingatlana, társuljatok és a Te részedet igényeld a helyi munkaügyi központból vissza nem térítendő támogatás formájában ( 2-3 millió Ft + 6 havi bér és járulékköltség )


A másik felét adja ő az ingatlan fedezet mellett, de csak akkor ha pozitív előbírálatot kapsz az üzleti tervedre a munkaügyinél. Így ő gyakorlatilag 50%-os arányt tud vásárolni a közös cégetekben, mint kockázati tőkés, de neked nem kell szenvedni a kockázati tőkések kívánalmaival, ami ugye alapból nem 50%-os tulajdonrészt és sok egyebet szokott jelenteni.

2016. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!