Ha egy magyarországi cég leányvállalatot alapít tengerentúlon, majd oda delegál egy munkaerőt itthonról is, akkor a kinti csapatnak van lehetősége jogilag kivásárolni a leányvállalatot az anyavállalattól? És ha igen, hogyan megy ez?
Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 17:53
1/2 anonim válasza:
Először is tisztázzuk, hogy mit jelent az, hogy a "kinti csapat"? A dolgozókat?
Természetesen van lehetőségük (1-2-100 főnek is) megvásárolni a kinti céget. Csupán meg kell egyezni az anyavállalattal a kondíciókban.
A "kidelegált munkaerőt" totálisan nem értem miért írtuk bele a történetbe, mert semmi jelentősége nincs.
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, a dolgozókról van szó. Tudom, hogy kicsit filozofikus, de: A cég kiküldi az egyik alkalmazottját, akivel a kinti dolgozók (helyiek) összefognak és ajánlatot tesznek az anyacégnek. Ez váratlan lehet az anyacégnek egy prosperáló vállalat esetében. Nyilván ha nem akarja eladni, nem adja el, de valószínűsíthető, hogy akik az ajánlatot tették, nem tekinthetők a jövőben érdekeltnek, hogy a munkahelyük megfelelően prosperáljon, hiszen meg akarták venni és elutasításra leltek. Mindkét félnek az a legjobb, ha végigviszik a leválást. Ilyenkor ez hogy mehet? Mi alapján lehet meghatározni egy cégértéket? Esetleg kaphat e ilyenre kölcsönt a banktól egy 4-5 fős dolgozói kör a saját tőkéjük mellé? Észak Amerikáról van szó.
2016. okt. 14. 01:28
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!