Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Rövid távú lakáskiadás: hogy...

Rövid távú lakáskiadás: hogy lenne érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már elég sokat olvastam a témában, a kérdést egyrészt azért írom ki, mert lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet, másrészt lehet, hogy olyanoktól kapok tippet, akik hasonló helyzetben vannak.


A helyzet: jelenleg nincs munkahelyem, remélhetőleg szeptembertől lesz. A lakás, amit kiadnék, elég jó helyen van, egy nagyváros belvárosa, egyszerűen, de jól felszerelt. Hivatalosan itt lakok, de több időt töltök Budapesten, a fönnmaradó időben adnám ki (vagy akár úgy, hogy én is a városban vagyok és másnál alszok 1-2 éjszakát.) Havonta max. 8-10 éjszakára adnám ki, de az se baj ha csak 4-5 jön össze. Ez 40-80 ezerig terjedő bármekkora bevétel lehet. A cél havi átlag 40-50 ezer Ft, amivel a kiadásaim egy konkrét részét akarom fedezni. Évi félmilliónál nem kellene több.


Ezt az egészet mindenképp be akarom jelenteni, ez evidens, mindenkinek jobb lesz.


A jegyzőnél "egyéb szálláshelyként" való bejelentés világos.


A lehetőségek közül, ami eddig fölmerült: 1) tételes adózás+eho, ez (ha jól tudom, és minden más is csak "ha jól tudom" kategória ezért nem is írom le többet) évi 32 ezer + 6 400 Ft, adószámos magánszemélyként. És persze IFA, ami nálunk 500 Ft/fő/éj. Egyhavi bevételt el is vinne, de azért nem hangzik rosszul. Bizonyos összeg fölé nem mehetne a bevétel, de nem is akarom. Év végéig a havi 40 000-rel számolva 120 000 Ft körül keresnék vele.

2) Főállás melletti vállalkozás: ehhez az kéne hogy már legyen munkaviszonyom, ami épp nincs. Pech, mert addig érnék rá a legjobban. Amíg nincs, addig viszont maradna az 1-es, amiből év végéig nem érné meg váltanom, mert a 32 000-t már befizettem addigra. Ha mégis ezt választanám mondjuk még szeptemberben, akkor csak 15% lenne a bevételek után és esetleg költségeket is lehetne elszámolni (10%-os költséghányad?). Járulék, más egyéb nincs. Szóval, ha kiadnám év végéig 160 ezer Ft értékben, 120 ezret keresnék is tisztán. Ahogy az 1-es. Ifa persze itt is van.


Áfával ha jól értelmezem a dolgokat, nem érdemes bajlódni (bár dolgoztam áfával elég sokat, de nem tudom, hogy ez elég-e).


Így én azt mondanám hogy egyelőre az 1-es és jövő évtől a 2-es lenne a tuti de itt jöttök ti, szerintetek? Elvileg az adózás is nagyban változni fog már ami a lakáskiadást illeti de erről tavasz óta nem hallottam.


Írjatok, ha valamit rosszul számoltam.



2016. aug. 29. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Egy dolgot felejtesz el. Ha valakit beengedtél birtokon belülre, azt már ne fogod tudni eltávolítani ha nem akar kimenni. Tökjó hogy 1-1 éjszakára adod ki, de ha valaki aláír egy bérleti szerződést, és utána ne költözik ki, akkor gondban leszel.
2016. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Miért írna alá bárki is bérleti szerződést? Egyéb szálláshelyként adnám ki előre lefoglalt időszakokra :)
2016. szept. 2. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!