Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Átvágtak a vaterán . Tudok...

Átvágtak a vaterán . Tudok mit tenni?

Figyelt kérdés

Vaterán lecsaptam egy licitet egy 7 ezer forintos árura.

Megegyeztem xyz-vel hogy átutalom a pénzt és ő meg postázza utána. (postakölcséggel eggyütt kb 8 ezer)

Én a pénzt elutaltam xyz-meg is kapta csakhogy nem kaptam meg az árut... Telefonra nem reagál,e-mail-re nem válaszol...

A kérdésem csak annyi hogy buktam a pénzem vagy fel tudom jelenteni? Esetleg egyéb vmi ?


2010. ápr. 20. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
azért mert egy idióta átvágott, még nem kell leírni az oldalt, engem eddig se a teszveszen se a vaterán nem vert át senki és én se vertem át senkit....
2010. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
amúgy egyáltalán mikor utaltál? hány napja?
2010. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
4 hetes dolog !
2010. ápr. 20. 17:37
 14/18 anonim válasza:
100%

Együtt érzek Veled, ez nagy szívás, és gondolom, hogy ezek után nincs kedved többet a Vatera környékére sem nézni. Viszont azt azért nem mondanám, hogy nem ér egy fillért sem, csak ha nem tudod személyesen átvenni az árut, akkor olyannál vásárolj, akinél sok a pozitív visszajelzés. Én már elég sokszor jutottam ott remek dolgokhoz, de volt olyan, hogy akármennyire tetszett az áru, nem csaptam le, mert átutalással kellett volna fizetni, viszont az eladó még újonc volt, visszajelzések nélkül. Persze ez a bizalmatlanság nehéz helyzetbe hozza a teljesen becsületes eladókat, de aki komolyan csinálja ezt, arról azért előbb-utóbb összegyűlik annyi jó vélemény (személyes átvételekből, más fizetési módokból, kevésbé aggodalmas vevőkből), hogy bátran meg lehet bízni benne. Van ott sok olcsó, máshol nehezen elérhető cucc (én még jó havert is szereztem a Vaterán keresztül). De megértem, hogy Te szívből utálod. Nagyon durva arra gondolni, hogy az a disznó most elégedett magával.

A téglás dolog meglep, én mondjuk mindig kibontom a csomagot a postán, olyankor nem lehet jegyzőkönyvet felvetetni, hogy nem a feltüntetett áru van benne? Bocs a félig OFF-ért.

2010. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszóval az egész vatera nem ér egy fillért se"


Én harmincszor vettem a Vaterán és s mindíg 100%-os volt a lebonyolítás. Igaz én mindíg utánvéttel kértem. Sokszor előfordul hogy a vevő vágja át az eladót de a Vaterához képest nem sok az ilyen eset se.

2010. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

És ezt csak veled csinálta meg?

Többen is tehettek feljelentést, és írjátok ki a negatívat rá!!!! (legalábbis a teszveszen így ment).

Némi fenyegetés hatására visszajött a pénz végül az ismerősömnek.

2010. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Minden adatot, amit csak tudsz, mentsél el. Én csak utánajárnék ennek. Szerencsére engem még nem vertek át, le is kopogom. Először mindig megnézem a felhasználó értékelését, és ha tudom, személyesen veszem át. De ha előre kell utalnom, akkor csakis olyat választok, aki szinte 100%-ig megbízható.


(Azért megírhatnád a felhasználó nevét, nehogy mást is átverjen.)

2010. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amennyiben biztos vagy benne, hogy a pénzt megkapta, te viszont a csomagot nem (nincs bedobva postait levél), illetve az eladó is elérhetetlen feljelentheted a neve/címe/bankszámlaszáma alapján.


A vatera megbízható piactér, kb 30-szor vásároltam ott ilyen 10ezres tételeket, és soha nem volt gondom vele (valamint sokszázszor adtam el, és elégedettek voltak a vevőim is a lebonyolítással).

2011. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!