Londonban hogyan tudok éttermet nyitni?
Kijöttem dolgozni Londonba. Mindig is saját vállalkozásban gondolkodtam, de ahhoz pénz/tőke kell Magyarországon. Aztán itt sok emberrel találkoztam/beszélgettem és kérdezték, hogy miért nem itt csinálok éttermet? Elmondtam, hogy jelenleg nincsen elegendő pénzem még hozzá, s a válasz mindenkitől az volt, hogy itt rengeteg támogatás van bármilyen vállalkozás alapítására. Csak a tervet kell elkészítsem, hogy mit akarok, mi lenne a neve stb. Bemegyek a bankba és kapok rá pénzt.
Ez nagyszerűen hangzik és tetszik az is, hogy az emberek ilyen nyíltan állnak az ilyesmihez, meg egyszerűnek gondolják. Azonban szeretném tudni, hogy pontosan, hogy is megy ez? Láttam a interneten cégeket, akik ezzel foglalkoznak, hogy segítenek vállalkozást alapítani, de nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak? Érdemes e velük foglalkozni?
Igazság szerint ezt az adózást annyira nem értem, bocsánat, ha véletlen hülyeséget írok vele kapcsolatban. De, nyilván ezért vagyok itt mert nem vagyok tisztába ezzel sem többek között. :) Tehát az adózás menete, hogyan van? Olvastam nagyon sok félét és ha jól értettem, akkor minden évben egyszer, április 5.-én zárul az adóév és azt egy bizonyos határidőig papír vagy internetes formában el kell küldeni az itteni adóhatóságnak és be kell fizetni. A könyvelést pedig mi magunk vezethetjük illetve különböző ezzel foglalkozó céget is megkérhetünk? Melyik a jobb?
-
De olvastam olyat is, hogy valamit 3 havonta kell bevallani és a vállalkozás indulásánál az első három hónapot nem kell adóznod, ha úgy ítéled meg, hogy a vállalkozás életképtelen és bezárod azt a 4. hónapban.
-
"...adót és társadalombiztosítási hozzájárulást kell fizetnie a „Self Assessment” program alapján..."
"...Vállalkozók esetében is van adómentes jövedelem minden évben. Ennek összege évente változik, 2016/17-ban £11,000 (65 éves korig). Ez alatti jövedelem után nem kell adózni (fontos azonban, hogy ha valakinek más jövedelme is van, akkor az összkeresetet kell figyelembe venni).
Efelett az alábbiak szerint alakul az adózás:
£0 - £32,000: 20%
£32,001 - £150,000ig 40%
£150,001-től 45% a személyi jövedelem adó mértéke. ..."
Annyi félét írnak, hogy tényleg nem tudom, hogy mi az ami rám és mi az ami nem rám vonatkozik. Valaki segítene tisztába tenni ezt az egészet, hogy megértsem?
A helybérlésre is kíváncsi vagyok, hogy inkább egy berendezett helyet vagy egy teljesen üres helyet jobb/kifizetődőbb kivenni? S ott is hallottam sokfélét, hogy egy évre előre ki kell fizetni, aztán meg olyat is, hogy havonta kell fizetni a bérleti díjat. Ebből melyik az igaz?
A bankra visszatérve. A bankok általában, még ha államilag támogatott dolgokról van is szó, valamilyen biztosítékot akarnak, hogy ha nem indul be a vállalkozás akkor ők ettől biztosítva legyenek, hogy visszakapják a pénzüket? Meg pontosan milyen támogatások léteznek erre? Akár konkrét bank/hivatal
nevét is írhatjátok. Minél többet tudok annál jobb. Szeretek tájékozott lenni.
A válaszokat előre is köszönöm.
Huh hol is kezdjem, túl sokat kérdezel egy szere és sok baromsággal tömték már a fejed.
"Bemegyek a bankba és kapok rá pénzt."
Nem, nem fogsz kapni ha nincsen saját tőkéd és üzleti tapasztalod és üzlet terved és jó kredit historyd és még pár egyéb dolog.
ez a két link talán segít elindulni. néz utána neten pontosabban a gov weboldalán az adózásnak. Ha nem beszélsz nagyon jó angolu ne is vágj bele mert bukó kör.
Sok sikert
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!