Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy fagyis kocsit...

Szeretnék egy fagyis kocsit üzemeltetni nyáron, a lehető leg legálisabb módon. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy fagyiskocsim, amit nyáron üzemeltetni szeretnék. Kérdés, hogy mit kell csinalnom? Még diák vagyok, ha jól tudom nem kell magam után adóznom. Higiéna, adózás, számla és egyéb alapítással kapcsolatos dolgokra lennék kíváncsi.
2016. máj. 10. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy 18?

Kell vagy egy vállalkozást alapítani vagy egy egyéni vállalkozást indítani és természetesen kell adóznod a nyereség után.

A higiéniai követelményeket nem tudom pontosan, de gondolom kell engedély onnan is.

2016. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hogy a nyeresg utan kell tudom, de a munkam utan jarulekot nem kell fizetni nem? Meg nem multam el 18,de diakmunkat 16 eves kortol lehet.
2016. máj. 10. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, de fagyis kocsit üzemeltetni nem.

Tehát valamelyik szülőnek kell egy vállalkozást alapítania és felvennie téged, vagy egyéni vállalkozóit kiállítania.

És szerintem csak akkor számít diákmunkának, ha egy diákszövetkezeten keresztül jelentkezel.

2016. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, és az ÁNTSZN-nél nem kell semmit csinalni?
2016. máj. 10. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:
De tőlük is kell engedély, de ezt a részét nem tudom pontosan.
2016. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!