Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s főállású, egyszemélyes...

KATA-s főállású, egyszemélyes e. v. leszek. Van még valami, amit intéznem kell a lent leírtakon kívül?

Figyelt kérdés

Bejelentem az ügyfélkapun, elmegyek az okmányirodába bejelenteni, hogy az IPA-ra kapjak csekket, aztán elmegyek a NAV-hoz is bejelenti, majd itt (vagy csekken) befizetem az első 50e Ft-ot és a neten is megteszem a bejelentést a kamara felé és az általuk majd kiküldött csekket is befizetem.

Naponta írom egy füzetbe a bevételt, gyűjtöm a nyugtamásolatokat (amire rákerül, hogy kisadózó), majd év elején odaadom egy könyvelőnek az adóbevallás miatt. Áfamentesség miatt figyelek az évi max 6M-ra. Van még valami? Köszönöm a segítséget.


2016. ápr. 17. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
BKIK - Iparkamarai tagdíj évi 5000Ft.
2016. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kamarát is írtam....
2016. ápr. 17. 17:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell csekkezni, atutalassal lehet intezni az osszes fizetendo tetelt.
2016. ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak azért gondoltam a csekket, mert az utalásnak díja van.
2016. ápr. 17. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:

mert elmenni a postára és befizetni a csekket, az ingyen van? üzemanyagköltség? bicikli amortizációja.


keress olyan bankot, ahol a céges számlavezetés ingyenes, van más ilyen nem is egy.

2016. ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Arra sem árt figyelni, hogy a 6m-t arányosítanod kell, és nem csak az áfa miatt kell figyelned, de a kata miatt is, sőt, leginkább azért, mert ott csúnya vége lehet, ha átléped (40% adó).

Az iparűzésit az önkormányzatok adóosztálya intézi, nem az okmányirodák, nekik kell beadni a bejelentkezést. Előtte nem ártana beszélned könyvelővel, mert többféle hipa-számolási és fizetési mód van, nem biztos, hogy neked a kata szti évi 50e a legjobb, lehet, hogy megúszhatod olcsóbban.


És bár januártól nem kell, add be ügyfélkapun a 1041-et is, mert a NAV előszeretettel nem jelenti le a katásokat, de a 1041 megy az OEP felé mind, tehát nem fog meglepetés érni az orvosnál, mint sok katást.

2016. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Posta, gyalog 2 percre van tőlem és egy vásárlással együtt elintézem.

Nem szeretnék új bankszámlát nyitni. Elég a vállalkozásnak is a mostani, mert nem leszek áfás.

A 6M arányosításával tisztában vagyok.

IPA: Önkormányzat. Rendben.

Már beszéltem három könyvelővel. Az egyiktől 30 perc után elköszöntem, mert a kérdéseimre nem tudott válaszolni, hanem a netet nézte közben, de az sem volt egyértelmű neki. Nem fizettem neki. A másik könyvelőnek fizettem, de aztán rájöttem a netet olvasva, hogy sok infót nem mondott el. A harmadiknak is fizettem, a még felmerült pár kérdésemre kaptam válaszokat, de a neten utánaolvasás közben rájöttem, a harmadik biz. dolgokban mást mondott, mint mások, így már azt sem tudom, mi van. Pedig mindhárom hivatalos könyvelői, adótanácsadói irodában dolgozik.

Nem tudok több könyvelőt megfizetni most, így az IPA-t sem tudom, melyik lenne jobb számomra, így választom az évi 2X fizetendő 25eFt-ost és nem tudom, létezik-e jobb megoldás az 50e Ft-os KATA-s megoldásnál.

Az évi adóbevallásnál 1041-es bevallás is. Rendben.

Köszönöm.

2016. ápr. 17. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:
nem az évi bevallásnál kell a 1041, hanem most, amikor indítod a vállalkozásodat.
2016. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2016. ápr. 17. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!