Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Manapság milyen vállalkozást...

Manapság milyen vállalkozást éri meg elkezdeni szerintetek?

Figyelt kérdés

Étterem, cukrászda?

Ezekhez mennyi kezdő tőke kéne?


2016. febr. 14. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Mezítlábasként a vendéglátás és élelmezés halott ügy ha semmilyen képesítésed sincs ehhez . Olyat alakíts amit te tudsz vinni , egyénit ne másolj és hozz létre ezáltal konkurenciát .
2016. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan ahogy az első írja, ne a sokadikat akard létrehozni, hanem az egyedit.


Melegkonyhás egységnél cukrászdánál is ezer meg egy dologtól függ a kezdőtőke igénye, de ezt ha van vendéglátó végzettséged és tapasztalatod, tudni fogod, anélkül meg halott ügy belevágni egy olyan dologba, amihez nem értesz és nem tudsz innovatív sem lenni benne.

2016. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ilyen jellegű végzettségem nincs. De még szeretnék tanulni,ezért is e kérdés.
2016. febr. 14. 19:39
 4/8 A kérdező kommentje:

Pl cukrásznak szívesen tanulnék.

De a vállalkozás jobban izgat, minthogy máshol legyek az.

Csak érdekelne vélemény,tapasztalat, vagy bármi, mert tényleg nem sokat tudok az egészről.

2016. febr. 14. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

veszed vagy béreled?

mekkora területű?

mucsaröcsögén vagy Bp. belvárosában?

alkalmazottak száma?

Marketingre mennyit költesz?


alsó hangon 25-30 millió, és 10% alatti az esély, hogy meg is fog térülni és nem fogsz belebukni.

2016. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Szakácsként láttam már sok olyan helyre, ami rövidebb-hosszabb távon csődbe ment a hozzá nem értő tulajok miatt. Ez feszültségeket okozott az alkalmazottaknál si, akik meg szakképzettként jobban átlátták a helyzetet és a lehetséges megoldásokat. A tulaj meg csak amolyan kívülállókét ő úgy gondolta az úgy jó, és majd úgy menni fog. A jobb képességűek, már kerülik is az ilyen helyeket. 9 év alkalmazotti státusz után nyitottam 3 éve az első vendéglátó egységem, idén a másodikat. De legalább így már nem tud átvágni beszállító,- max. néha szívatni egy kicsit- , Vagy épp nem tud lenyúlni a pultos a trükkjeivel. Nincs gond az alapanyag ellátással, mindig annyi van amennyi kell, nincs hiány, de túlkészletezés sem, így jönnek azok a számok, amik az üzletek tervezésekor meg lettek határozva.Forgási sebességben, eredményességben, stb. mivel fel lett reálisan mérve a piac, és igaz úgy lett átéve az üzlet, hogy mindent 0-ról kellett kiépíteni, mert az előző bérlő kicsit másképp gondolta az üzemeltetést,gyakorlatilag büféből látványpékséget csinált, mégis sikerült "betalálnunk, az egyedi termékkínálatunkkal, amiben megjelenik időről időre a több éves tapasztalat és nemzetközi hatás is,amit pl. külföldi szakmai tapasztalat útján hoztam haza. Így mi úgy lettünk eredményesek hogy olcsóbbak, egészségesebbek és nagyobb adagosak lettünk egy streetfood vonallal egy olyan piacon, ami igencsak korlátozott jelenleg (közétkeztetés).


Szóval előbb legyen jópár év szakmai gyakorlatod, vezetői ismereteid, szakmai számításokkal, és az egész rendszer minden egyes pontjával legyél előbb tisztába, utána gondolkozz csak sajátba, amibe már a magad stílusát is bele tudod vinni, és egyedivé tenni, amire persze nem utolsó sorban kel is megfelelő fizetőképes kereslet a piacon.

2016. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Magyarországon rossz a közeg vállalkozni, egy új éttermenek főleg.


Eleve munkaerőt se tudsz találni, mert a szakácsok rinyálnak hogy nyugati fizetést akarnak, csakhogy nyugati árszínvonallal vendéged se nagyon lesz.


Csikicsuki helyzet.

2016. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Baráti körömben volt egy étteremnyitási hullám. Mind mind sikeres vállalkozók voltak, és presztízsből akartak saját éttermet, klubot, stb. Ebből egy sincs már meg, mert brutális veszteséggel mind mind csődbe ment. Az egyik barátom hatalmas pénzeket kereset és keres az állattáp piacon, és nem értette, hogy a francba nem működik az étterme, ha van forgalom stb. Havi 1 milliójába került a kaland, amikor átadta egy vendéglátós szakembernek az azt mondta esélye sem volt. Rá fél évre, hogy a vendéglátós szakember átvette már havi 1-1,5MFt. nyereséget termelt ugyanaz az étterem.

A vendéglátós egy széket nem cserélt ki, de az emberek nagy részét igen, meg a menüt, meg mindennap ott van és ért hozzá. Eszébe nem jutna kiszállni abból az étteremből amibe a barátom 40millát bukott. Ha nincs képzettséged lehetőleg vendéglátós, akkor maximum egy hamburgerezőt szabad nyitni ahol te dolgozol. Nagyon kemény szakma, itt a városomban minden olyan étterem bebukott amit nem szakember vezetett. Leszámítva a mackit, burgert, kfc-t stb. Gondolom egy látványpékséghez elég péknek lenni, de érteni kell hozzá! Nekem például teljesen kockázat mentes az informatikai biznic, meg stabil de sosem tudnék felhúzni úgy egy társasházat, és főleg annyiból mint amiből egy profi építési vállalkozó megcsinálja. Vállalkozásban egyetlen szabály van, az ember csak azzal foglalkozzon amihez ért. Én is nagyon sok pénzel fizettem azért, hogy megértsem eme szabályt.

2016. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!