Mit kell tudni ahhoz, hogy vállalkozó legyek?
Legyen konkrét és reális terved, milyen vállalkozást szeretnél indítani.
A neten átolvasod azt a halom információt, ami a vállalkozás beindításával kapcsolatos.
Üzleti tervet készítesz (sablon a neten van).
Átbeszéled a leendő kollégáiddal a helyzeteket, mindent, ill. a telephely is legyen konkrét, no és könyvelő is kötelező biz. esetekben, a többinél csak javasolt.
Megveszed az eszközöket, regisztrálsz vállalkozóként, befizeted a szükségeseket, üzemelteted a vállalkozást.
Persze sok dolgot kihagytam, mert az összes elmondása nem kevés időt vesz igénybe.
A neten minden információt megtalálsz. Ha egy -egy dologban elakadsz, arra valószínűleg fogsz itt választ kapni, de ennyire szétágazó témakörben mindenki csak a netet fogja mondani. Sok sikert.
Konkrét kérdésre konkrét válasz:
Mit kell tudnod? Semmit. Max azt, hogy ha belépész a rendszerbe, annak ellenére, hogy a rendszer eltartójává válsz (eddig is az voltál azzal, hogy vásárolták), előlépsz ellenséggé. Legalábbis a rendszer úgy fog hozzádállni. Amiben lehet keresztbe tesznek. Ha elhibázod, büntetnek. Magyarország nem vállalkozóbarát. Külföldön máshogy működik.
Itt:
Önkormányzatnál regisztrálsz, hogy legyen ügyfélkapud, aztán neten el tudod indítani a vállalkozásod. Ha egyből sorrakerülsz, 30 percen belül vállalkozó vagy.
A # 4. válaszoló tökéletesen megírta a választ.
Én ehhez példaként csupán egy konkrét esetet írnék le megerősítésképpen.
Az egyik ismerősöm varrónőből lett vendéglátós vállalkozó, úgy, hogy a vállalkozásával kapcsolatosan semmi előképzettsége, (és ötlete) sem volt.
Összeszedte a szükséges induló tőkét, kiváltotta a szükséges engedélyeket, megvett egy céget a hozzá tartozó üzlethelyiség bérleti jogával együtt.
Van három szakács-vendéglátós végzettségű alkalmazottja, (az egyik a párja) meg egy jó könyvelő ismerőse aki a pénzügyi részét intézi a vállalkozásnak.
(Meg még néhány, akik az egyéb dolgokat, reklám stb... intézik.)
Az üzlethelyiség kialakításával és az üzletmenettel kapcsolatos ötleteket, megoldásokat, mind, mind, másoktól "kölcsönözte" (még a kezdő ötletet is, hogy milyen vállalkozást csináljon).
A maximális hozzá nem értése ellenére az üzlet már évek óta jól megy, bővül és fejlődik.
(Ő, meg, játssza a főnököt, no meg a mártírt, hogy mennyit dolgozik, holott gyakorlatilag mindenben, pofátlanul más "hátán él".)
Ennyi.
Ezen kívül még számtalan példát tudnék felsorolni, ami szintén azt támasztaná alá, hogy vállalkozónak lenni nem tudás és nem is ötletek, hanem, első sorban pénz és lehetőleg jó ismeretségek kérdése.
Lásd: Stadler Józsi bácsi, egy egyszerű juhász volt.
Csak ő nagyon túl "lőtt a célon"...
Itt nagyon körbemagyarázza mindenki, pedig a válasz egyszerű. :)
1. Ha van pénzed, akkor legyen egy megbízható jogászod, egy megbízható könyvelőd és egy megbízható marketing tanácsadód. Ők elintézik a formaságokat és megmondják, mire van szükséged.
2. Ha nincs pénzed, akkor nyilván van egy szakmád, amiből nagyon jól meg tudsz élni, de vállalkozóként több munkát kapsz, mint alkalmazottként. Ez esetben keress egy könyvelőt, aki megmondja, hogyan indíthatsz vállalkozást és milyen költségekkel jár.
Mivel nagyon sokféle vállalkozási forma létezik és azokon belül is sokféle adózási rendszer, így ennél értelmesebb választ kizárólag a tevékenységed és jövedelmi lehetőségeid pontos ismeretében tud neked adni bárki. Könyvelő meg így is, úgy is kell, ő meg ért ezekhez, szóval kérdezd őt.
(Pl. ha évi 6 millió alatt van a bevételed, de biztosan legalább 3 millió, és nincsenek nagy költségeid, akkor megéri a KATA-s egyéni vállalkozó. Ha nagyok a költségeid és viszonylag kicsi a hasznod, de összességében nagy a forgalmad, pl. kereskedelemmel foglalkozol, akkor egy Kft a célszerű. Ha nincs induló tőkéd és szolgáltatást végzel, ahol te magad vagy a munkaerő egy személyben, akkor egyéni vállalkozó. Ha alkalmazottakat is tartasz, de még mindig nincs nagy tőkéd, akkor Bt. Ha bonyolult a tulajdonosi szerkezet és azt akarod, hogy a tulajdonosok könnyen adják-vegyék egymás között a tulajdorészeket és indulásból minimum 10 millió Ft-od van, akkor részvénytársaság. És még ezek mellett is van bőven megoldás.
Nem kell megenni a sok hülye dumát! Értsél valamihez és legyen kezdő tőkéd, meg esetleg megrendelésed.
Minden itt dől el.
A kezdő tőke a cégalapításhoz és meló megkezdéséhez, anyag, rezsi stb. az első számla beérkezéséig kell.
Nem olyan nagy okosság ez mint ahogy beállítják, azután szépen lassan mindent meg lehet tanulni.
Megrendelésed legyen, de olyan aki tutti fizet!
Onnan minden megy.
Tényleg érdemes elkészíteni az üzleti tervet, mert abból sok minden kiderül, pl. lehetséges-e fenntartani a vállalkozást, képes vagyok-e előteremteni az adózásra, anyagköltségre, rezsire, megélhetésre való pénzt, mert lesz annyi bevételem, mennyire érheti meg X helyen, X vállalkozás stb. stb.
Üzleti terv nélkül elindulni nem érdemes, meg pontos könyvelői, adózási információk nélkül sem, meg saját tőke nélkül sem stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!