Saját vállalkozást szeretnék indítani egy barátommal. Mégis hogyan kezdjük el?
Üdvözlöm Önöket! Kérem olvassák el!
Jómagam 6 éve dolgozok 2 multi cégnél, egy barátom pedig 2 éve. Elegünk volt már rég, hogy nem magunknak keressük a pénzt, végül is csak jutalékot kaptunk a munkahelyünktől. Megbeszéltük anno, hogy ha bárkinek eszébe jut valami ötlet, akkor azt megbeszéljük, hozzávetőlegesen a kiadásokat, bevételeket, költségeket, s hogy mennyire lehet igény egy esetleges szolgáltatásra, avagy van-e konkurencia..stb. Körül-belül 1 éve törjük a fejünket ezidáig. Most úgy tűnik megtört a jég. Megvan a nagy ötlet, nincs konkurencia, és úgy gondoljuk minden egyes korosztálynak lenne rá igénye. Nagy vonalakban annyit, hogy Sport és Szabadidőről lenne szó, rengeteg lehetőséggel, programmal, szolgáltatással.
Elkezdtünk számolgatni, én úgy 15 milliós beruházásra gondolok. Természetesen fiatalok vagyunk (27 és 21évesek), de itt nem is ez a lényeg. 15 milliónk sajnos nincs. Tanácsokat, véleményeket kérnénk, ki hogy kezdené el a helyünkben a lehetséges vállalkozást?
Kérném azokat, akik egyből elküldenének komentben a, hogy menjetek dolgozni, és 20 év múlva próbálkozzatok már Önerőből, kíméljenek. Ezt most 150%-os komolysággal AKARJUK!
Hitelt vegyünk fel, esetleg pályázatok írásával kezdjük? Mégis hogyan működik ez?
Mennyi önrészetek van?
Mert 15 milliót, ha kiléptek a munkahelyetekről, csak úgy nem fog adni egyik bank sem - de általában a pályázatoknál is kell lennie önrésznek (kb. 30 %-nak)
Sajnos 4,5 milliónk nincs. Esetlegesen ezt az önrészt felvesszük banki hitelre?
Egyikünk esetleg ott hagyja a munkahelyét, a másik tag pedig tovább folytatja a tevékenységét. Nagy bukni valónk itt nincs...a hitel kamatját és a vállalkozás indításához szükséges összegeket bukhatjuk el. A többi része eszközök és egy telep, ami tovább adható. Esetleg bukunk 1 milliót. De azt pikk-pakk visszafizetjük.
De nem így lesz, MEGCSINÁLJUK!!!! :-)
Üzleti tervet a héten már megcsináljuk, kapcsolatot felveszem barátom barátjával(befektető), hátha ad egy kis aprót.
Viszont, most olvasom, hogy ha pályázatot írunk ki, és esetleg elnyerjük azt, akkor azt saját finanszírozásból kell véghez vinni, és utólag fizetik? Hogy van ez?
Ha a héten nem is, de jövőhéten elmegyünk egy tanácsadóhoz/hozzáértőhöz, jelenleg az adrenalin dübörög bennünk. :)
Bocs, nem akarlak "lelombozni", meg az totál jó, hogy olyant találtatok ki, ami még nincs, de egy kicsit szálljatok le a földre :-)
" és úgy gondoljuk minden egyes korosztálynak lenne rá igénye."
És pénze is? Mert pl. nekem is lenne igényem az úszásra - csak épp pénzem (és időm) nincs rá.
Nem ártana megvizsgálni, mielőtt belefejeltek, hogy a jó ötletre adott környezetben van- e FIZETŐKÉPES kereslet.
Pl Karakószörcsögön hiába szeretnék albérlet kiadásából élni, ha ott a kutyának sem kell - ugyanakkor Győr környékén meg már az egekben vannak az albérlet árak. Ez természetesen csak egy példa volt.
Aztán nem hallottunk semmit a kiadásokról - mennyi lenne a havi kiadás? Egy létesítmény üzemeltetéséhez komoly kiadásokkal kell számolni (víz, gáz, villany), személyzet, takarító, stb. + egy személynek a minimum adója havonta 50 ezer + könyvelő (ha Te főállásban csinálod) - az alkalmazottak bére még sokkal több.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!