Főbérletbe kivenni házat majd továbbadni drágábbért albérletbe mennyire lenne kifizetődő dolog?
Nem kell beleírni a szerződésbe, hogy nem adhatod albérletbe, mert a bérbeadó hozzájárulása kell hozzá, anélkül nem teheted meg törvényesen.
Hiába írják neked,hogy ez bűncselekmény, és beperelnek majd érte? De ha nem perelnek be valami miatt, az ember akkor sem tesz olyat, amit nem lehet, mert bűncselekmény.
Inkább keress valami MUNKÁT!!!
Jó naiv vagy!
Még ha össze is hozod és működik, akkor is az első nem fizető albérlőddel buktál, vagy ha kiköltözik valaki és nem találsz mást a helyére, vagy ha kárt tesznek benne.
Amúgy eredetileg a főbérlő ugye tanácsi/önkormányzati lakást bérelt. Ez azért eléggé más jellegű, hosszú távú bérlés, mint a mai piaci lakásbérlések. Ezeknél van olyan, hogy a főbérlő maga újítja fel a lakást nem kevés pénzből. Ilyenhez nehéz hozzájutni, körülményes túladni rajta, viszont ha egyszer megvan, akkor olcsó, szociális rászorultság alapján akár fillérekért is meglehet, nem raknak ki azonnal ha nem fizetsz, és tervezhetsz vele akát 10-20-30 évre is.
Na az ilyet adták tovább albérletbe régen, és innen maradt meg az albérlet kifejezés a köztudatban.
Manapság piaci alapon lakásbérlés van.
Ez egy halva született ötlet.
Önkormányzati lakásra szert tenni, amit megérné albérletbe kiadni, nem egyszerű dolog, még egyet is nehéz összehozni nem húszat.
Mellesleg, hivatalosan, az önkormányzati bérlakás, albérletbe történő kiadásához is kell a tulajdonos, vagyis az önkormányzat engedélye.
Ha tulajdonostól bérelnél, azt meg nem fogod tudni tovább bérbe adni.
Egyrészt azért, mert általában minden tulajdonos lehetőség szerint a maximumot akarja kihozni belőle, amire te már nem fogsz tudni rátenni.
Másrészt meg azért, mert még ha nem is hivatalosan adja ki bérbe a lakást, akkor is készít szerződést, amiben biztos, hogy szerepelni fog, hogy harmadik személynek nem adhatod tovább.
Sőt, még az is szerepelni fog a szerződésben, hogy a lakást, rendeltetés szerűen, kizárólag lakás céljára, és csak a bérlő és (megegyezés szerint) esetleg annak közvetlen családtagjai használhatják.
A tulajdonos meg valószínűleg rendszeresen meg fog jelenni, legalább havonta egyszer amikor a bérleti díj fizetése esedékes.
Egyes tulajdonosok valóban, még azt is kikötik, hogy vendég mennyi ideig tartózkodhat a lakásban.
A bérleti jogviszonyok esetében a bérlő csak használati joggal, és nem tulajdonjoggal rendelkezik.
Használati jogot át és bérbe, csak tulajdonos, vagy haszonélvező adhat.
Valaki írta fentebb, hogy ha a közbeszerzések esetén működik, hogy egy fővállalkozó elnyeri a pályázatot és kiadja a munkát alvállalkozó(k)nak, akkor itt is működhet.
Ne keverjük a dolgokat.
A közbeszerzések nem a bérleti jogviszony kategóriába tartoznak.
A pályázatok esetében a pályázatot megnyerő cég vagy vállalkozás, általában a kivitelezés megoldásának teljes jogkörét megkapja.
"Egyes tulajdonosok valóban, még azt is kikötik, hogy vendég mennyi ideig tartózkodhat a lakásban."
Ha valaki ilyet akar kikötni, akkor azt a lakást ott kell hagyni, nem szabad kivenni, mert az a tulajdonos egy idióta, és csak a gond lesz vele minden mással is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!