Érdemes enetgiafűz ertekesitessel foglalkozni?
Tervem: először kis mennyiségben kipróbálom hogy működik a dolog, a termesztés. Aztán ha megy rendben, akkor nyitni egy vállalkozást, és földet vásárolni, ahová enetgiafűzet ültetnék lehetőleg minél nagyon mennyiségben. Aztán ha kész, kkor betakaritani és eladni.
Hogy hangzik? Lehet belőle pénzt csinálni?
Biomasszát nem csak energiafűzből lehet előállítani és az is szabályozva van, hogy hova miként ültethető.
Emellett, fűz esetében 2 év a vágás érettség. Az idő alatt hasznod csak mondjuk abból van, ha méhlegelőnek beválik.
Viszont az eladás már nem annyira egyértelmű.
Milyen és mekkora területen termelnél és kinek adnád el?
Önkormányzatok sok esetben saját területen, saját maguknak állítják ezt elő és nem csak energiafűzből lehet szilárd biomasszát kinyerni.
Intézményeknek szükség van a folyamatos és stabil ellátásbiztonságra, amit "kis területen" nem tudsz feltétlen biztosítani.
Erdészetek a faaprítékot 20.000 Ft / tonna körüli áron már adják, kérdés Te minden költséget felszámolva tudod-e ezt űberelni és folyamatosan rendelkezésre bocsátani.
Lakossági körben feketén, kamionnal leszállítják a fát, 16-18.000 Ft-os erdei m3 áron és a brikettet, pelletet, fillérekért megveszik, már akinek egyáltalán van erre alkalmas berendezése.
Kis mennyiségben saját célra, önfenntartásra megérheti kiváltani az egyéb tüzelőket, plusz igényelhetsz rá támogatást is az ültetéshez, ha van elegendő területed. Van ahol 1 hektár alatt ki se szállítják a töveket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!